20 Mayıs 2024, Pazartesi

SIAL Paris; küresel gıda sektörüne ilham veren buluşma

SIAL Paris; küresel gıda sektörüne ilham veren buluşma
Dünya gıda zinciri, 21-25 Ekim tarihleri arasında Paris’teki SIAL Fuarı’nda (Uluslararası Gıda Fuarı) günümüzün ve geleceğin çözümlerini paylaşmak ve böylece önümüzdeki 30 yılda gıda alanındaki zorlukları hep birlikte ortadan kaldırmak üzere bir araya geliyor. Yeni pazarlar, ihracat yapacak yeni müşteriler, ek ciro kaynakları veya yeni tedarikçiler arayan işletmeler, Ekim’de SIAL Paris’te buluşacak.

“Gıda sektörünün gözleri Ekim 2018'de Paris'te olacak” diyor SIAL ağının müdürü Nicolas Trentesaux. SIAL Paris'e katılmanın, yeni trendlerin yanı sıra büyüme fırsatlarını tam olarak keşfetmek anlamına geldiğini belirten Trentesaux, “SIAL, gıda sektöründeki aktörlerin ulaşmaya çalıştığı iddialı hedeflere ulaşmak için harika bir sıçrama tahtasıdır. SIAL Paris, yeni pazarları test etmek, yeni ürünleri piyasaya sürmek ve sektörün önde gelen profesyonelleriyle karşılaşılacak zorlukları tartışmak için eşsiz bir ilham kaynağı. Ve aynı zamanda gerçek bir laboratuvar; dünyanın dört bir yanındaki Ar-Ge departmanları serginin koridorlarında test edebilmek için yaptıkları yenilikleri tamamlıyor. Tarımsal-gıda endüstrisine daha da fazla ilham vermek için SIAL Innovation sırasında 2.500'den fazla yenilik sunulacak” diyor.

SIAL Paris 2018, açılıştan önce M-7'den enstantaneler

Sergi alanının yaklaşık yüzde 90'ı halihazırda rezerve edilmiş durumda. Şimdiden 80'den fazla ülke katılacağını doğruladı ve Türkiye, 2016 yılına kıyasla katılımı daha da arttırma niyetini açıkladı. Firmalar, bu beş gün boyunca, ürünlerini dünya çapında 160 binden fazla profesyonel ziyaretçiye sunma fırsatına sahip olacaklar.

“2018 yılında iki ‘iyi fikir’ geri dönüş yaptı”

2016 yılında başlatılan girişimin büyük bir başarı elde etmesiyle SIAL Paris’in, gelişmekte olan sektörlere mahsus alan ayırarak, bunların teşvikinde önemli bir sıçrama tahtası olarak rolünü sürdüreceğini ifade eden Nicolas Trentesaux, “Fuar, 2018 yılında bu başarıyı teyit edecektir. Böylece SIAL Paris organik ürünler, katkısız ürünler, çevre dostu, dayanıklı, PAI gibi ürünleri birleştirerek yeni bir alternatif gıda sektörü sunmakta, bünyesinde rehberli turları dahil ederek bir yuvarlak masa ve konferans alanı sağlamaktadır. 2018 yılında iki ‘iyi fikir’ geri dönüş yaptı. İçecekler bir kez daha ön plana alındı. Ve SIAL Paris, Fransız gıda ürünleri için büyük vitrin olduğundan, ‘Fransız Malı’ ürünler aynı bayrak altında toplandı ve değerlendirildi. Hepsi bu kadar değil. ‘Ekipman ve hizmetler’ alanı, küçük işletmelerin ve KOBİ'lerin teknolojilerini ve ekipmanlarını sunmalarına izin vermek için geri döndü” açıklamasını yapıyor.

SIAL Paris, kuruluşundan bu yana dünya çapındaki yeniliklerin yaklaşık yüzde 10'unu fuar katılımcılarına sunmasıyla gıda sektöründe yenilikçiliği ön plana çıkardı. 2018 yılında SIAL Paris, yine profesyonellerin binlerce yeni ürünü canlı olarak test edebilecekleri küresel Gıda sektörünün en büyük laboratuvarı olmayı hedefliyor. Future Lab ile SIAL Paris, daha da ileriye giderek, firmaların bir adım önde olmasını sağlayacak bir beklenti alanı yaratacak.

Yorum Yaz

 
 
  captcha