22 Haziran 2024, Cumartesi

ISM Minibar, horeca sektörüne yenilikçi çözümler sunuyor

ISM Minibar, horeca sektörüne yenilikçi çözümler sunuyor
1986 yılında faaliyete başlayan ISM Minibar, yurtiçinde ve uluslararası pazarlarda otel ekipmanları sektörünün öncü firmaları arasında yer alıyor. Türkiye’de yüzde 80’lik pazar payıyla önemli bir yere sahip olan firma, ürün gamı çeşitliliği ve ürün kalitesiyle beğeni kazanıyor.

2000 yılında İnci Holding bünyesine dahil olarak Manisa Organize Sanayi Bölgesi’ndeki üretim tesisinde faaliyetlerini sürdüren ISM Minibar, distribütörleri, OEM kanalları, yurtiçi ve yurtdışı otel zincirleri gibi satış kanallarıyla beş kıtada 62’den fazla ülkeye ihracat yapıyor. ISM Minibar, başta Fairmont Raffles International, Mövenpick Hotels&Resort, Hyatt International ve Taj Hotels olmak üzere birçok önde gelen zincir otelin tüm dünyada tercih edilen onaylı minibar tedarikçisi olmayı sürdürüyor. Şu an Türkiye’de yüzde 80 pazar payıyla lider konumda olan firma, Türkiye’de Peltier Teknolojisi ile çevreci, düşük enerji tüketimli minibar üretimini gerçekleştiren ilk ve tek firma olma özelliğine de sahip. Firma Genel Müdürü Niyazi Şencan, “Yüzde 100 Türk sermayesiyle kurulan ve toplumdan aldığını topluma verme ilkesiyle gerçekleştirilen İnci Holding sanayi faaliyetleri, Türk ekonomisinin gelişimine paralel, örnek bir başarı öyküsüdür. 63 yıl önce otomotiv yedek parçası üretme ve 47 yıl önce de jant üretme iddiasıyla çıkılan yolda İnci Holding, bugün 2400 çalışanı, 15 şirketi, başta otomotiv yan sanayi olmak üzere lojistik, sigorta, otel ekipmanları, atık geri dönüşüm olmak üzere beş sektörde faaliyet göstererek, son 10 yılda ülke büyümesinin üzerinde her yıl ortalama yüzde 15 büyüyerek yarattığı katma değerle ülke ekonomisine katkıda bulunmaya devam etmektedir” diyor.

Çevre dostu ürünler

ISM Minibar, 2010 yılında sektörde fark yaratarak piyasaya sunduğu Peltier teknolojisiyle soğutma sağlayan minibarlarına çekmece tipi minibarı da ekledi. Mevcut ürün gamında yer alan ve absorbsiyon teknolojisiyle soğutma sağlayan Eco, Platinum ve Unique serilerinin yanı sıra piyasaya sunulan Peltier Teknolojisi ile soğutma sağlayan minibarlar, tamamen sessiz 0 dB ses seviyesine sahip minibarlara dönüştü. Absorbsiyon teknolojisiyle soğutma sağlayan Eco seri minibarları için dünyada ilk defa UL sertifikası almayı başaran ISM Minibar, bu performansını Peltier modeli ürünlerinde de sürdürüyor. Böylece, ISM Minibar, absorbsiyon ve peltier teknolojisine sahip ürünlerinde UL sertifikası alan sektördeki ilk tek üretici olma özelliğini de taşıyor. Şencan, sektörde artık enerji tüketimi düşük, çevre dostu ürünlerin ön plana çıktığını belirterek, “ISM Minibar olarak biz de yatırım planlarımızı ve tüm Ar-Ge çalışmalarımızı bu yöndeki stratejiler üzerine kuruyoruz. Özellikle 0,28 kW/24h A+ enerji sınıfına ve düşük enerji tüketimine sahip peltier minibarımıza talebin çok yüksek olduğunu, ürün gamımıza yeni eklenen Peltier soğutma sistemiyle çalışan çekmece tipi ürünümüzle bir kez daha fark yaratan bir üretici olduğumuzu gösteriyoruz. Ürünümüzün özellikle tamamen sessiz ve titreşimsiz çalışma özelliği ile ekonomik düşünebilen ve çevreye duyarlı otellerin vazgeçilmezi olacağını düşünüyoruz” diye konuşuyor.

Ar-Ge ve üretimde önemli kriterler
Ar-Ge ve üretim aşamalarında üç önemli kriteri göz önünde bulundurduklarını anlatan Şencan, “Birinci kriterimiz,kozmetik olarak ürünlerin görümünün hem modern hem de klasik çizgilere uygun olması ve otel odalarında güncel tüm konseptlere uygun bir görünüme sahip olmasıdır. İkinci olarak üzerinde durduğumuz kriter ise dayanıklılıktır. Otel odalarında bulunan eşyalar birçok farklı kültürden gelen farklı kişiler tarafından çok farklı şekillerde kullanılıyor. Ortalama bir minibarın ömrünün 7 ila 10 yıl arasında olduğunu düşünürsek, bu süre içerisinde ürünlerimizin hem kozmetik hem de soğutma performanslarını son güne kadar korumaları gerekiyor. Üçüncü kriterimiz de ürünlerimizin hem üretim süreçlerinde hem de kullanım süresinde çevreye duyarlı ve düşük enerji tüketimine sahip olmasıdır”diyor.

60’tan fazla ülkeye ihracat
Firma, uluslararası pazarlarda aranan CE, GOST, TUV GS, UL, G-MARK gibi tüm uluslararası belgelere sahip. ISM fabrikasında üretilen minibarların tamamının, uluslararası standartlara uygunluğu açısından modern ve tamamı bilgisayar kontrolünde olan laboratuvarlarda test edildiğinin altını çizen Şencan, şunları söylüyor: “Öncelikli hedefimiz ihracat rakamlarını yükseltmek. Üretimin yüzde 65’ini yaklaşık 60’tan fazla ülkeye ihraç ediyoruz. Amerika, İspanya, İtalya, Fransa, Çek Cumhuriyeti, Macaristan, Mısır, Rusya gibi önde gelen turizm pazarlarında faaliyetlerimiz sürüyor. Sezon bağlılığımızı kırmak için, ters sezonu olan bölgelerde de çalışmalarımız devam ediyor. Son zamanlarda, Güney Afrika, Güney Amerika ve Orta Doğu’da çalışmalarımızı hızlandırdık.”

UL sertifikasını almayı başaran dünyadaki ilk ve tek minibar üreticisi ISM Minibar, hem Absorbsiyon hem de Peltier serisi ürünlerinde Amerika pazarında yüksek güvenilirlik göstergesi olan UL sertifikasını alan dünyadaki ilk ve tek üreticisi unvanını taşıyor. Absorbsiyon teknolojisiyle soğutma sağlayan Eco seri minibarları için dünyada ilk defa UL sertifikası almayı başaran ISM Minibar, bu performansını Peltier modeli ürünlerinde de sürdürüyor. Dünyanın en tanınmış test laboratuvarlarından olan İtalyan UL Underwriters tarafından gerçekleştirilen UL sertifika süreci, elektriksel güvenlik, yüksek basınca dayanım, yüksek sıcaklığa sahip ortamlarda performans gösterme, devrilme ve plastik parçaların yanmazlıkları gibi zorlu testleri içeriyor.

www.ismas.com.tr

Yorum Yaz

 
 
  captcha