22 Haziran 2024, Cumartesi

Electrolux Profesyonel Türkiye, çözüm odaklı ve inovatif yapısıyla sektörün öncülerinden

Electrolux Profesyonel Türkiye, çözüm odaklı ve inovatif yapısıyla sektörün öncülerinden
Profesyonel mutfak ve çamaşırhaneler için aynı çatı altında komple ürün yelpazesi sunabilen Electrolux Profesyonel, müşteri ve çözüm odaklı yapısını yine tek çatı altında yönettiği satış sonrası hizmetleriyle sürdürüyor. Firma, 2017 yılında ürün gamına ekleyeceği yeniliklerle adından söz ettirmeye devam edecek.

Tüm dünyada profesyonel mutfak ve çamaşırhaneler için aynı marka altında komple ürün yelpazesi sunabilen Electrolux Profesyonel, pazarın güçlü oyuncularından biri. Profesyonellerin ihtiyaçlarına cevap vermek için yeniliklere odaklanan Electrolux Profesyonel, yüksek inovasyon düzeyini korumak, müşterilerin taleplerini karşılamak ve rakiplerinden önde olmak için gelirlerinin büyük bir kısmını Ar-Ge çalışmalarına yatırıyor. Türkiye'de hızla büyüyen fırın pazarında da etkin ve yenilikçi bir rol oynayan Electrolux Profesyonel, birçok patentli ürüne de sahip. Electrolux Profesyonel hijyen, zaman, maliyet ve sunum açısından birçok avantaj yaratan Cook&Chill (Pişir&Soğut) serisiyle müşterilerine komple çözümler sunarak tüm ihtiyaçlarına cevap veriyor. Firmanın sistemini ve vizyonunu Electrolux Profesyonel Ülke Müdürü Bülent Sevinçel'den dinledik.

Electrolux Profesyonel, birçok işletmenin ve okulun tercihi

Bülent Sevinçel 23 yıldır Electrolux Profesyonel için hizmet üreten bir isim. 2016 yılının ilk çeyreğinden itibaren ise görev değişikliğiyle Electrolux Profesyonel Ülke Müdürlüğü görevini yürütüyor. Türkiye'nin jeopolitik ve ekonomik konumundan en çok etkilenen kolunun turizm olduğunu ifade eden Sevinçel, “Zor bir dönemde görevi devraldım. Ama baktığınız zaman yaşanılan süreçte de yeni fırsatlar yaratılabilir. Türkiye'nin civar ülkelerinde ciddi yatırımlar var. Yaklaşık 24 yıldır turizm yapan bir ülke olarak bu ülkelere rol model oluyoruz. Biz de Electrolux Profesyonel'in tüm dünyada kazandığı tecrübelerini bu projelere aktarıyoruz" diyor.

Türkiye pazarında etkin bir firma olan Electrolux Profesyonel, ülkemizde birçok önemli projede de var olmaya devam ediyor. Eataly, Divan otelleri, Conrad Istanbul Bosphorus, Swissotel The Bosphorus Istanbul, Jumeirah Pela Palace, Hilton İstanbul Bomonti, Grand Hyatt İstanbulgibi birçok prestijli projede Electrolux Profesyonel'i görüyoruz. Üstelik firma eğitim kurumları için yaptığı yatırım ve desteklerle de biliniyor. Electrolux Profesyonel'in eğitime önem veren bir yapısı olduğunu ifade eden Sevinçel, “Sektöre eğitimli eleman yetiştiren kurumlarla işbirliği yapıyoruz. Çünkü sektöre eğitimli bireylerin kazandırılması hem tüketiciler hem de üreticiler açısından büyük avantajlar sağlıyor. Bu amaçla özellikle son beş yıldır eğitim kurumlarına ciddi destekler veriyoruz” diyor. Le Cordon Bleu, MSA, Usla, Gastronometro, Bilgi Üniversitesi, Yeditepe Üniversitesi gibi birçok eğitim kurumunda kurulan mutfaklarda Electrolux Profesyonel ürünleri yer alıyor.

"Uluslararası anlamda kanıtlanmış bir başarımız var"

Dünyada her iki Michelin yıldızlı restorandan birinde bir Electrolux Profesyonel ürününün bulunduğunu söyleyen Sevinçel, “Electrolux Profesyonel'in birçok zincir markayla global anlamda anlaşmaları mevcut. Bunu yerel markalarla da destekliyoruz. Biz bir distribütör ya da tedarikçi değiliz. Ülkemizde sıkça rastladığımız bu sistemlerde müşteriler marka değişiklikleri nedeniyle mağdur olabiliyor. Bizde ise bu nedenle mağduriyetler yaşanmıyor” diyor. Firma, ayrıca inovasyona önem veren bir yapıya sahip. Her yıl ciddi bütçelerle bu alanda çalışmalar gerçekleştiriliyor. Çözüm odaklı, müşteri odaklı ve yenilikçi bir çalışma anlayışı benimseyen firma tecrübeli ve eğitimli bir ekibe de sahip. Türkiye’de diğer Avrupa ülkelerine göre çok fazla üreticinin olduğunu söyleyen Sevinçel, ekliyor: “Türkiye herkesin her şeyi üretmeye çalıştığı bir pazar. Bu da maalesef ki belli bir kalitenin yakalanmasını zorluyor. Uluslararası zincirlerin Türkiye'ye geldiğinde çözüm ortağı bulmasını da zorlaştıran bu durumun karşısında Electrolux Profesyonel olarak bir avantaj sunuyoruz. Bizim uluslararası anlamda kanıtlanmış bir başarımız ve normlarımız var."

Satış öncesi ve sonrası müşteri odaklı hizmet

Electrolux Profesyonel'in farklı şehirlerde gerçekleştirdiği MasterClass Seminerler Serisi bulunuyor. İstanbul, İzmir, Antalya ve Bursa’da gerçekleştirilen bu seminerlerde Electrolux Profesyonel’in şefleri görev alıyor. Müşterilere air-o-steam Touchline Kombi Fırınların avantajlarının, faydalarının anlatıldığı ve ilgili ürünlerin tanıtımının gerçekleştirildiği bu seminerlerde ayrıca müşterilerin ihtiyaçlarına uygun çözümler de sunuluyor. Sevinçel, Electrolux Profesyonel’in satış sonrası hizmetleriyle de beğeni topladığını söyleyerek, “Ürünü sattıktan sonra siz servis ve kullanımla ilgili bilgi veremiyorsanız iyi diye sattığınız ürün size kötü referans olarak geri dönüyor. Biz yaklaşık 100 yıllık bir firmayız. Tecrübemiz, üretimden müşteri memnuniyetine kadar her alanda. Yetkili servis hizmetimiz, konusunda eğitimli personellerden oluşuyor. Bu ekip ürünlerin montaj, bakım ve onarım hizmetlerini yapıyor" diyor.

Electrolux Profesyonel, 2017'de de sektöre ilkleri sunacak

Birçok ürünüyle sektöre öncülük etmiş Electrolux Profesyonel, 2017'ye de iddialı bir giriş yapacak. Kasım ayında İtalya'da lansmanı gerçekleşen, Türkiye pazarına ise Mart ayı itibariyle gelecek olan konveyörlü bulaşık makineleri, ecostore HP serisi soğutmalı tezgahlar, yeni panini makineleri birçok özelliğiyle müşteriden tam not alacak. Sevinçel, Electrolux Profesyonel'in yenilikleriyle birçok kullanıcıya ve üreticiye yeni bir ufuk açtığınısöyleyerek, "Electrolux Profesyonel, sektörde takip edilen ve yeniliklerin lideri olan bir marka" diyor.

www.electrolux.com.tr/professional

Yorum Yaz

 
 
  captcha