Gastronomi Turkey'in yeni sayısı çıktı

Gastronomi Turkey'in yeni sayısı çıktı
Gastronomi Turkey by Rafine yeni sayısıyla karşınızda... Sektördeki tüm yenilik gelişmeleri yakından takip ederek hazırladığımız üçüncü sayımızda dopdolu bir içerik sizleri bekliyor. Keyifli okumalar dileriz.

Hepimizin heyecanla beklediği yaz ayları nihayet geldi. Normalleşme süreciyle kapılarını açan mekanlarda da büyük bir hareketlilik var. Hepimiz sevdiğimiz restorana gidip bir şeyler yiyip içmeyi çok özledik, aşılama sürecinin de hız kazanmasıyla çok daha rahat bir döneme gireceğimiz kesin. Bu süreçte sıkıntılı zamanlar geçiren sektörün büyük bir yükseliş grafiği çizeceğinden de şüphe yok. Hepimiz için güzel günlerin yakın olduğuna inanıyor ve tüm sektöre başarılar diliyoruz.

Havaların ısınmasıyla biz de mevsimin enerjisini sayfalarımıza taşımaya gayret ettik. Pandemi dönemine rağmen büyük yatırımlarla kapılarını açan mekanlara odaklanarak özel lezzetlerine yeni sayımızda yer verdik. Bununla birlikte profesyonel şeflerin spesiyal tatlılarının reçeteleriyle “Yaz Tatlıları” konulu bir dosya hazırladık. Lezzetli ve fresh birbirinden özel tarifi sayfalarımızda bulabilirsiniz. Dosyanın ikinci bölümü ise bir sonraki sayımızda yer alacak.

Ek olarak editörlerimizden Gülçin Acar’ın hazırladığı Balıkesir dosyası da bir diğer özel çalışmamız oldu. Dosyada Balıkesir’i yakından tanıyıp coğrafi işaretli lezzetlerini ve yöresel tariflerini öğrenebilirsiniz.

Her sayıda olduğu gibi bu sayıda da birbirinden başarılı otellere yer verdik. Yaz otellerinin yanında “Türkiye’nin ilk sosyal sorumluluk oteli” olan Baksı Konukevi de haberlerimiz içinde yer alıyor. Yerel ürün kullanımına önem veren, özel lezzetlere imza atan ve bulunduklar projelerle Türk mutfağına fayda sağlayan başarılı şeflerle yaptığımız röportajlar da yeni sayımızın keyifli çalışmalarından…

Geleneği koruyarak yeniliklere imza atmanın önemine inanıyor ve bu konuda çalışmalar yapan firmalara odaklanamaya devam ediyoruz. Özellikle kadın girişimcileri destekliyor ve çalışmalarını sayfalarımıza taşımaya özen gösteriyoruz. Bunlardan biri de Gourmet Ladies… Firmanın çalışmalarını yaptığımız röportajda okuyabilirsiniz.

Sektörü ilgilendiren güncel haberler, firmaların kullanıcısına ayrıcalıklar sunan yeni ürünleri, gastronomi konusunda eğitim veren kurumlar ve gıda firmalarından yenilikler de yeni sayımızın sayfalarında yer alıyor.

Herkese keyifli bir yaz dönemi diliyoruz.

Gastronomi Turkey'i e-dergi formatında okumak için tıklayın...

Keyifli okumalar…

Yorum Yaz

 
 
  captcha