Samixir, ihracat ağını genişletiyor

Samixir, ihracat ağını genişletiyor
Soğuk içecek ekipmanları üretimi alanında sektörün önemli oyuncularından olan Samixir, yüzde 100 kendi tasarımları olan ürünleriyle büyümeye devam ediyor. Kalite, sağlamlık ve satış sonrası hızlı servis konusunda oldukça titiz olan firma, yeni ürünleriyle de bir hayli iddialı…

Sam Teknik Servis Sanayi Ticaret ve Limited Şirketi, beyaz eşya ve küçük ev aletleri alanında markalara satış sonrası hizmet vermek amacıyla Mehmet Ali Kakşi tarafından 1982 yılında kuruluyor. 2010 yılında edinmiş olduğu tecrübeyle soğuk içecek ekipmanları imalatına adım atan firma, Samixir markasını sektöre kazandırıyor.

Kurulduğu günden bu yana kaliteye ve hizmete önem veren Sam Teknik, satış sonrası hizmetlerini sürdürürken, bugün soğuk içecek ekipmanları üretimi alanında sektörde önemli bir oyuncu. Türkiye’nin hemen her noktasında Samixir’in bayisi bulunuyor. Üretimlerini bin metrekarelik bir alanda gerçekleştirdiklerini belirten Sam Teknik Yöneticisi Seçkin Kakşi, bu yılın sonunda 3 bin metrekarelik yeni üretim tesislerine taşınacaklarını söylüyor. Firma, haftada 250 adet ürün üretme kapasitesiyle de dikkat çekiyor.

Kullanım kolaylığı ve sağlamlık sunuyor

Samixir markalı meyve suyu ve ayran soğutma cihazları, tasarımları ve kullanım kolaylıklarıyla dikkat çekiyor. Ürün tasarımları ve kalıplanma aşamaları, Doğuş Üniversitesi Endüstriyel Ürün Tasarımı mezunu olan Aykut Kakşi tarafından yapılıyor. Yüzde 100 kendi tasarımları olan, kaliteli ürünlerle sektörde yer aldıklarını vurgulayan Aykut Kakşi, “Muadillerine benzemeyen ürünler tasarlamaya özen gösteriyoruz. Ayrıca sağlamlık ve kullanım kolaylığı da bizim için çok önemli. İçeceği öne çıkaran tasarımlar hayata geçiriyoruz. Örneğin fıskiyeli oval ürünümüz şu an Türkiye’de yalnızca Samixir tarafından üretiliyor” diyor.

Soğuktaki iddiasını sıcakta da sürdürüyor

Samixir markası altındaki ürünler doğal içecek ekipmanları, köpüklü ayran makineleri, konsantre içecek ekipmanları (şerbetlikler) ve otomatik içecek ekipmanları olarak sınıflandırılıyor. Klasik ve panoramik olarak iki modele ayrılan ürün grupları ebat olarak da kendi içinde çeşitleniyor. Kare yapılı olan klasik modellerde tek bölmeli 20 litre, çift bölmeli 40 litre, üç bölmeli 60 litre gibi seçenekler sunuluyor. Panoramik olarak isimlendirilen yuvarlak ve oval hatlı ürün grubunda ise; tek üniteli 22 litre ve 40 litrelik modeller bulunuyor. Bu ürün grupları içerisinde ihtiyaca göre fıskiyeli, karıştırıcılı vb. özelliklere sahip ürünler yer alıyor. Ürünlerin öne çıkan özellikleri ise kalitesi, ergonomik yapıları, kolayca sökülüp takılabilmesi ve kolaylıkla temizlenebilmeleri… Tüm makinelerde ürünün değdiği her nokta temizlenebiliyor. Firmanın yeni ürünleri arasında ise sıcak çikolata makinesi ve ice slush makinesi yer alıyor. Sıcak çikolata makinesiyle soğuk içecek makinelerindeki iddiasını sürdüren firma, bu ürününde de kolay kullanım sunuyor. Sulu sistem ısıtma (bain-marie) sunan ürünün ayrıca susuz çalışmaya imkan vermeyen termik koruyucu özelliği de mevcut. Ice slush makinesi ise 12 litrelik haznesi, kolay kullanım sunan yapısı, ayarlanabilir kar yoğunluğu, slush ve şerbet için sunduğu iki ayrı modla beğeni kazanıyor.

Kalitede çok iddialı

Samixir, servis sonrasında da oldukça titiz bir marka. Tüm ürünlerin iki yıl garantili olduğunu belirten Seçkin Kakşi, satış sonrası servisle ilgili şu bilgileri veriyor: “Büyük şehirlerde servislerimiz bulunuyor. Diğer illere ise kargo yöntemiyle servis veriyoruz. Müşterimiz anlaşmalı olduğumuz kargoyla bize ürünü gönderiyor; biz de 48 saat içerisinde ya ürünü tamir ederek ya da grubunu komple değiştirerek müşteri memnuniyetini en hızlı şekilde sağlamaya çalışıyoruz. Kalite, sağlamlık anlamında çok iddialıyız. Arıza oranımız yüzde 0,5 ama yine de hızlı servis konusunda titiz bir markayız.”

Hedefte Kuzey Afrika ülkeleri var

Üretimlerinin yaklaşık yüzde 25’ini ihraç ettiklerini anlatan Kakşi, bu rakamı yüze 50’ye çıkarmak istediklerini söylüyor. Başlıca İsrail, İran, Irak, Suudi Arabistan, Katar, Azerbaycan, Rusya, Almanya, İngiltere, Romanya ve Bulgaristan’a ürün gönderen firmanın hedefinde ise Kuzey Afrika ülkeleri var. Kakşi, “Geçtiğimiz yıl ülkemizde yaşanan olumsuzluklardan dolayı durağan geçen zamanlarımız oldu lakin biz bu süreçte ihracata yoğunluk verdik ve farklı ülkelerle çalışmaya başladık. 2017’ye yeni ürünlerimizle daha güzel girdik ve bu yıldan umutluyuz” diyor.

www.samixir.com

Yorum Yaz

 
 
  captcha