15 Temmuz 2024, Pazartesi

Bilkent Station’ı kahve kokusu sardı

Bilkent Station’ı kahve kokusu sardı
Geçtiğimiz yıl yoğun ilgi gören şölende 9 bine yakın kahve severin katıldığı, bu yıl ikincisi düzenlenen ‘Coffee Festival Ankara’ Cuma, Cumartesi ve Pazar günleri Bilkent Station’da…

Bilkent Station, bu yıl üç günlük kahve maratonunda kahve tutkunlarına kahve kokulu, eğlence dolu Coffee Festival Ankara ile iyi kahveyi deneyimleme imkanı sağlayan ve nitelikli kahve kültürünün yaşandığı bir hafta sonu etkinliği olarak kahve tutkunlarına dünyanın farklı ülkelerinden lezzetleri bir arada sunuyor. Festival özel ikramlar, konserler ve sürpriz gösterilerle yine kahve severlerle buluşuyor.

‘Coffee Festival Ankara’ ile yine Bilkent Station konukları kahve demleme tekniklerini, nitelikli kahvenin özelliklerini, evde kahve yapım sırlarını ve merak ettikleri her şeyi kahve uzmanlarından öğrenme fırsatı da yakalıyor. Etkinlikte önde gelen nitelikli kahve dükkanları, artisan yiyecek üreticileri, kahve makinesi üreticileri ve mixology lezzetler yer alıyor. Usta baristalar yeni nesil kahve markaları özel demleme teknikleri ve sunumlarıyla Bilkent Station konuklarına kahve dolu saatler yaşatıyor.

Festival biletleri dsmticket.com’da satışa sunulurken, kahve tutkunları biletlerini kapıdan da alabilecek. Festival üç gün boyunca 12:00 de başlayıp 21:00’de sona erecek.

Festival kapsamında, Arçelik, Arzum, Fakir, Starbucks, Tchibo, Hyundai, Pınar Süt, Kurukahveci Mehmet Efendi, Lindt gibi markaların yanısıra coffee shopların da katılacağı 70’e yakın firma yer alıyor.

Canlı müzik performanslarının da üç gün boyunca sergileneceği festivalde, müzikseverlerin yakından tanıdığı sahne alacak isimlerden bazıları şöyle, Çağan Tunalı, Jabbar, Sonat Süngü, Allen Hulsey, Çağıl Kaya Trio, Eren Eren, Sufle, The Away Days, In Hoodies.

Kahve hayatın her alanında

Ankara Coffee Festival sadece damağa değil, ruha da hitap etmeyi hedefliyor. “Türkiye’de 3. Nesil Kahvecilik Serüveni ve Sürdürebilirlik”den, “Bir Coffee Shop’um Olsa”ya “Kahve Fotoğrafı Nasıl Çekilir”den “Kahve ve Spor İlişkisi”ne kadar birbirinden farklı söyleşi ve workshoplarda kahve severleri bekliyor.

Yorum Yaz

 
 
  captcha