Radisson Blu Hotel Kayseri, dünya standartlarında hijyen önlemleriyle hizmetlerine devam ediyor

Radisson Blu Hotel Kayseri, dünya standartlarında hijyen önlemleriyle hizmetlerine devam ediyor
Hiç kapanmadan hizmetlerine devam etmekte olan Radisson Blu Hotel Kayseri, misafirlerinin, çalışanlarının ve iş ortaklarının sağlığını, güvenliğini ve emniyetini sağlama hedefiyle Radisson Hotel Group’un ‘Radisson Hotels Güvenlik Protokolü’ adlı yeni derinlemesine temizlik ve dezenfeksiyon prosedürünü uyguluyor.

Nisan ayında İsveç merkezli otel güvenlik standardı kuruluşu olan Safe Hotels’den güvenli otel sertifikası almaya da hak kazanan Radisson Blu Hotel Kayseri’nin Genel Müdürü Menderes Karaküçük, şunları söyledi: “Otelimizin, sağlık, yangın, veri emniyeti ve misafirlerimizin güvenli bir şekilde konaklama yapması için gerekli tüm imkanlara sahip olduğu, Safe Hotels belgesi ile tescil edilmiş oldu. Ayrıca, şu an dünyadaki en üst düzey hijyen önlemlerini taviz vermeden uyguladığımız için misafirlerimiz otelimizde gönül rahatlığıyla konaklamaya devam ediyorlar. Aldığımız önlemlerin birkaçı arasında, tüm girişlerde dezenfektan üniteleri, kişisel koruyucu ekipman (PPE) ve siperlik kullanımı, temizlik ve dezenfeksiyon sıklığının artırılması ve kaydedilmesi, toplantı ve etkinlik mekanları dahil otellerin her alanında sosyal mesafe uygulanması, Sağlık Bakanlığı’nın ve Dünya Sağlık Örgütü’nün (WHO) yönlendirmelerine ve sağlık yönetmeliklerine uygun eğitimler, gıda güvenliği standartlarının artırılması ve vurgulanması, çalışanlara kapsamlı eğitimler verilmesini gibi çalışmaları sıralayabiliriz” dedi.

Temizlik ve dezenfeksiyon protokolü, SGS işbirliğiyle yapıldı

Yapılan çalışmalar hakkında bilgiler veren Menderes Karaküçük, şunları anlattı:“Otelimizdeki, derinlemesine temizlik ve dezenfeksiyon protokolü, dünyanın lider gözetim, denetim, test ve belgelendirme kuruluşu SGS ile işbirliği içinde oluşturuldu. Ayrıca, Sağlıklı Turizm Belgesi için Bureau Veritas ile çalışmaya başlayan otelimizin, Roof Restaurant, Roof Lounge, Teras, Main Restaurant ve SPA gibi tüm bölümleri hizmetlerine devam ediyor. Misafirlerimiz, muhteşem manzaralı terasımızda içeceklerini yudumlama keyfine yeniden kavuşmuşlardır. SPA bölümümüzde, fitness, sauna ve havuz bölümlerimiz açık olup Sağlık Bakanlığı’nın onayladığı prosedürler çerçevesinde hizmetlerine devam ediyor. Odalarımız ise, her check –out’tan sonra havalandırılarak, en erken 48 saat sonra misafirlerimize sunuluyor” diye konuştu.

Yorum Yaz

 
 
  captcha