22 Haziran 2024, Cumartesi

Mercure İstanbul Topkapı Hotel, şehrin merkezinde beş yıldızlı konaklama

Mercure İstanbul Topkapı Hotel, şehrin merkezinde beş yıldızlı konaklama
Avrupa’yı Asya’ya bağlayan E-5 karayolu üzerindeki konumuyla hem iş hem de tatil amaçlı seyahat edenlere hitap eden Mercure İstanbul Topkapı Hotel, hizmet anlayışıyla da beğeni kazanıyor. Modern mimarisi ve konforlu odalarıyla misafirlerinin evinde hissetmesini amaçlayan otel, restoranı, toplantı odaları ve Spa hizmetleriyle keyifli bir konaklama sunuyor.

Accor Grubu’nun dünya çapında tanınan ve global ölçekte 750 oteli olan bir markası olarak 2015 yılında kapılarını açan Mercure İstanbul Topkapı Hotel, İstanbul’un şehiriçi ulaşım araçlarına son derece yakın mesafede konumlanıyor. Cevizlibağ’da yer alan tesis, şehir merkezinden havalimanına, Tarihi Yarımada’dan fuar merkezlerine kadar hem iş hem de tatil amaçlı seyahat edenlerin beğenisini kazanan bir lokasyonda hizmet veriyor.

Konforlu ve şık odalar

Mercure İstanbul Topkapı Hotel’de superior, deluxe, family, junior suite ve executive suite olmak üzere toplam 204 oda bulunuyor. Minimal mobilyalar ve soft renklerle dekore edilen odalarda konfor ön planda. İki yıl gibi kısa bir sürede tamamlanan otel donanımlı bir şehir oteli olarak hizmet veriyor. Otel Genel Müdürü Emine Bozkurt, “Otelimizin mimari projelendirmesi L&A Mimarlık tarafından, iç dekorasyon projeleri de Proje Müdürümüz Mimar Sezun Uçar ve Triga Dizayn firması ortak çalışması ile tamamlandı. Modern bir üslup ile ele alınan projede Osmanlı ve Selçuklu mimarisinden esinlenerek günümüze kadar taşınan motifler dikkat çekiyor. Dekorasyonda ise ahşap ve mermer ağırlıklı doğal malzemeler seçildi. Otele girdiğiniz ilk anda aydınlatma ürünlerindeki pirinç ve camın uyumu misafirlerimizin dikkatini çekiyor” diyor.

Mutlu misafir için...

Mercure İstanbul Topkapı Hotel’de misafir memnuniyeti için her detay düşünülüyor. Otelde check-in yapan her misafirle sürekli iletişim içinde olmaya özen gösterildiğini söyleyen Bozkurt, “Misafirlerin şikayeti ve isteklerini derhal dikkate alarak acil aksiyon alıyoruz. Bununla ilgili olarak 7/24 hizmet veren bir whatsapp misafir hattı oluşturduk ve dijital platformda misafirlerimizle iletişim halindeyiz. Otelimizin pek çok outlet’inde ve misafir odalarında anket formları bulunuyor. Direkt olarak şikayette bulunmayan misafirler bu anket formlarına şikayetlerini yazabiliyorlar. Onların şikayetlerini ve yorumlarını dikkatlice irdeleyerek kontrol ediyoruz. Pek çoğuna bizzat ben dönüş yapıyorum. Online kanallardan gelen değerlendirmeleri dikkatlice inceleyerek dönüş yapıyoruz. Ayrıca Accor Grubu çatısı altında yapmış olduğumuz anlaşmaya istinaden kendi otelimizi denetlemesi adına gizli müşteri hizmeti alıyoruz. Personellerimizden habersiz yapılan denetimlerde kendimizi ve hizmetimizi değerlendirme fırsatı buluyoruz. Bunun yanı sıra Le Club Accor Hotels kartımız; 92 ülkede 13 markada, 2700 otelde, 14 milyon üyeye klasik, gümüş, altın, platinum üyelik imkanı sunuyor. Böylece markaya ve otelimize bağlılık yaratmaya çalışıyoruz ve sunmuş olduğumuz avantajlarla misafirin bir sonraki konaklamasında da otelimizi tercih etmesini sağlıyoruz. Sürekli konaklayan misafirlerimize dönemsel olarak küçük hediyelerimiz oluyor” diyor.

Yemek konusunda da iddialı

Otelin konaklamadaki hizmet anlayışı yeme-içme alanlarında da hakim. Otelde kahvaltı ve akşam açık büfe servis verilen 200 kişilik Sur Restaurant, lobi katında yer alan Türk ve dünya mutfağından zengin alternatifler sunulan Garden Cafe, iş amaçlı molalar için zengin kahve çeşitleri ve pasta seçenekleriyle patisserie ve Lobby Lounge bulunuyor. Keyifli şekilde dekore edilen yeme-içme alanlarında sunulan lezzetler de bir o kadar iddialı. Bolu Mengenli Şef Özgür Özer ve ekibi her damak tadına uygun seçenekler sunuyor. Başarılı bir mesleki geçmişi olan Özer, “İstanbul’da pek çok yerli ve yabancı turizm gruplarında şef olarak görev yaptım. Ağırlıklı olarak Meksika, İtalyan, Türk ve Uzak Doğu mutfaklarında deneyim kazandım. En son Ramada Merter Suite Hotel’de executive chef olarak görev aldım. Şu anda Mercure İstanbul Topkapı Hotel’de A La Carte şefi olarak görevime devam ediyorum. Burada mönümüzü ağırlıklı Türk ve dünya mutfağından örneklerle oluşturduk. Otelimizde konaklayan misafirlerin uyruklarını göz önünde bulundurarak onların damak tadına uygun mönü hazırlamaya çalıştık” diyor.

Verimli toplantılar

Gerek iş gerekse tatil amaçlı gelen konukların isteklerine uygun küçük ve büyük çapta toplantıların yapılabileceği üst düzey materyallerle donanımlı bir şehir oteli olarak inşa edilen Mercure İstanbul Topkapı Hotel’de 12 adet toplantı salonu bulunuyor. 7’si gün ışığı alan salonlarda teknolojik tüm alt yapı ve ekipman da mevcut. Düğün ve davet organizasyonları için ise 6.5 tavan yüksekliğine sahip 350 kişilik balo salonu tercih ediliyor.

www.mercureistanbultopkapi.com/tr

Yorum Yaz

 
 
  captcha