17 Temmuz 2024, Çarşamba

Metro Türkiye’den Türk Mutfağı’nın tanıtımı için önemli bir adım

Metro Türkiye’den Türk Mutfağı’nın tanıtımı için önemli bir adım
Metro Türkiye, Gastronometro’nun “İlham Veren Tarifler” videolarıyla Türk Mutfağı’nın tanıtımına öncülük edecek yeni bir iş birliğine imza attı. Kültür ve Turizm Bakanlığı ile imzalanan protokol kapsamında, Bakanlığın Turkey Home isimli sosyal medya hesaplarında "İlham Veren Tarifler” yayınlanmaya başladı.

Türk mutfak kültürünün korunmasına, gelişimine ve tanıtımına yönelik önemli çalışmalarıyla öne çıkan Metro Türkiye, bu amaçla kurduğu gastronomi keşif platformu Gastronometro’nun “İlham Veren Tarifler” video serisinde geleneksel lezzetleri yeni tariflerle harmanlanıyor. Metro Türkiye, büyük ilgi gören bu videoların, Türk mutfağının tanıtımı çerçevesinde kullanılması için Kültür ve Turizm Bakanlığı, Tanıtma Genel Müdürlüğü ile stratejik işbirliği başlatarak bir protokol imzaladı.

Stratejik işbirliği kapsamında “Turkey Home” sayfalarında paylaşılan videolardan ilki dünyanın dört bir yanından, Facebook’ta 5,1 milyon, Twitter’da ise 748 bin izleyiciyle buluştu. Serinin kalan videolarının önümüzdeki günlerde yayınlanmaya devam edecek. Videolar ayrıca farklı sosyal medya mecraları ve yurtdışı fuar katılımları gibi etkinliklerde de gösterime sunulacak. İlham Veren Tarifler tüm videolarına http://gastronometro.com.tr/ilham-veren-tarifler linkinden ulaşılabiliyor.

Yorum Yaz

 
 
  captcha