13 Temmuz 2024, Cumartesi

Knorr Sofrası, yeni çeşnilerle lezzeti katlıyor

Knorr Sofrası, yeni çeşnilerle lezzeti katlıyor
Knorr, yeni çeşni serisi lansmanında Vedat Milor ve Arda Türkmen işbirliğiyle lezzet tutkunlarına ilham vermeyi hedefliyor. Dört farklı üründen oluşan yeni Knorr çeşni serisinde, zengin çeşitlilikteki doğal baharatlar yemeklerin lezzetini katlayacak en ideal oranlarda harmanlandı.

Knorr’un geleneksel doğal kurutma yöntemi şimdi de yeni Knorr çeşni serisiyle hayata lezzet ve değer katmaya devam ediyor. Knorr, yeni çeşni serisini Vedat Milor ve Arda Türkmen’in katıldığı davetle tanıttı. Unilever Gıda Kategorisi Pazarlama Direktörü Aslı Erdoğan ev sahipliğinde, Beyoğlu Aslı Tunca Evi’nde gerçekleşen davette şef Arda Türkmen’in yeni Knorr çeşni serisini kullanarak yarattığı özel mönü tadıldı.

Knorr çeşni serisi kokusuyla iştah kabartan, sunumuyla göz dolduran, lezzeti damakta bırakan yemekler yapmak konusunda lezzet tutkunlarına ilham veriyor. Mevsiminde toplanarak özenle seçilen sebze, ot ve baharatın doğal bir koruma yöntemi olan kurutma işlemiyle hazırlanarak, ideal ölçü ve lezzet dengesinde sunulduğu yeni Knorr çeşni serisi, yemeklerle lezzeti katlamak için buluşuyor. Kajun Baharatlı Patates Çeşnisi, Sarımsaklı Yoğurt Çeşnisi, 13 Baharatlı Tavuk Çeşnisi ve Baharatlı Sebze Çeşnisi, 1 kaşıkla her yemekte lezzeti katlıyor.

“İlham ve cesaret vermesi için sunduk”

Unilever Gıda Kategorisi Pazarlama Direktörü Aslı Erdoğan, “Knorr olarak lezzet sunmak için Knorr şeflerinin uzmanlığında özenle seçilmiş sebze, ot ve baharatı ideal ölçülerde titizlikle seçerek hazırladığımız yeni çeşni serimizle, tüketicilerimizin yemek yapmaktan daha fazla keyif almasını sağlamaya çalışıyoruz. Türk Mutfağı’nda yemeklere tadıyla, sunumuyla, kokusuyla lezzet katmak için çeşniler yüzyıllardır kullanılıyor. Biz bu geleneği yeni Knor çeşni serimizle devam ettiriyoruz. Türkiye’de baharat tüketiminin 3-4 çeşitle sınırlı kaldığını görüyoruz. Tüketicilerle yaptığımız birebir görüşmelerimizde kullanacağı miktarı bilememek, ölçüyü ayarlayamamak, hangi yemekle eşleştireceğini kestirememek gibi çekincelerle karşılaştıklarını gördük. Tam da bu noktadan hareketle Knorr şefleri uzmanlığında ideal ölçü ve lezzet dengesinde hazırladığımız yeni Knorr çeşni serimizi tüketicilerimize yemek yaparken ilham ve cesaret vermesi için sunduk” dedi.

“Mutfağınızın şefi sizsiniz” diyerek, yemek yapmanın heyecanını yaptığı özel tariflerle tüm Türkiye ile paylaşan Arda Türkmen, güne özel hazırladığı mönüde davetlilere sadece yeni Knorr çeşni serisiyle lezzetlendirilen ve ilk kez deneyimlenen lezzetler sundu.

“Mutfağınızın şefi sizsiniz”

Arda Türkmen, “Her tarifimden sonra ‘Mutfağınızın şefi sizsiniz’ diyerek yaratıcılığı seyirciye bırakırım. Türk Mutfağı’ndan tarifler verip küçük dokunuşlar ekler ve izleyicimden de kendi yaratıcılığını kullanmasını beklerim. Çünkü küçük dokunuşlar büyük lezzetler yaratır. Fakat hangi baharatın hangi yemekle eşleştiğini kestirememek, çıkan sonucun nasıl olacağını tahmin edememek yemek yapan herkesin baharat kullanımında endişelenmesine sebep oluyor. Knorr’un yeni çeşni serisiyle özel tariflere, özel yeteneklere gerek kalmadan da yemek yapmak isteyen herkes pişirdiği lezzetli yemekleri sevdikleriyle paylaşabilir. Bu akşamki mönüde Kajun Baharatlı Patates Çeşnisi, Sarımsaklı Yoğurt Çeşnisi, 13 Baharatlı Tavuk Çeşnisi ve Baharatlı Sebze Çeşnisi kullanarak başlangıç, ara sıcak, ana yemek ve tatlıdan oluşan bir menü sunduk. Her tabakta yeni çeşnilerle lezzeti katladık. Herkese kendine has tarifler yaratmak için ilham verebildiysem ne mutlu bana” dedi.

Lezzet yolculuğuna büyük annesinin mutfağından taşan enfes kokuların izleyerek, hayat boyu sürdüren Vedat Milor, yeni Knorr çeşnileriyle hazırlanan yemekleri deneyimleyerek yorumladı.

“İdeal ölçü ve aroma dengesinde sunulan lezzetler”

Vedat Milor, “Çok iyi yemek pişen Konya asıllı babaanne ve dedemin evinde İstanbul’da büyüdüm. Damak zevkim çocukluktan itibaren oluşmaya başladı. Ama her çocuk gibi seçici olduğumdan babaannem Handan Milor’un pişirdiği harika yemeklerin ancak bir kısmını yerdim ve onlar belleğime kazındı. Daha sonra eğitim için yurtdışında bulunduğum yıllarda dünya mutfaklarını tanımaya başladım. Bir çok etkinliğe ve tadımlara katılma imkanım oldu. Gastronomiye olan hevesim farklı bir ivme kazandı. Kendi mutfağımızı yurtdışıyla karşılaştırma şansım oldu ve mutfağımızın çok zengin ve derin lezzetlere sahip olduğunu o zaman daha iyi anladım. Yalnız şunu söylemeliyim ki, dünya mutfaklarında çok yoğun olan baharat kullanımının Türkiye’de oryantal baharat çeşidinin çok olmasına rağmen sınırlı kaldığını gördüm. Nane, karabiber, kırmızı biber, kekik, kimyon dışında pek baharat bilinmiyor. Bilinse de ya çok ya az kullanımla denge yakalanamıyor. Kalitesiz baharat kullanımı da maalesef sıkça rastladığım bir durum. Doğru baharat bileşimi yemeğe derinlik katar. Baharatsız bir yemek düşünemiyorum. Öyle ki biz ülke olarak baharat çeşitleri bakımından çok şanslıyız. Ama kullanım konusunda hayli uzak olduğumuzu söyleyebilirim. Her yemekte kullanılacak bir baharat mutlaka vardır. Mutfağın vazgeçilmezidir. Baharat yemeğinin kişiliğini ortaya çıkarır. Yeni Knorr çeşni serisiyle hazırlanan yemekleri tattığımda, ideal ölçü ve aroma dengesinde sunulan lezzetlerle karşılaştım” dedi.

Knorr’un yeni çeşni serisi için Vedat Milor ve Arda Türkmen reklam filminde kamera karşısına geçti. İşbirliği, yemek yapmak için ilham verecek projelerle devam ederken, Arda Türkmen yeni Knorr çeşnileriyle yarattığı tarifleri yemek tutkunlarıyla paylaşacak.

Yorum Yaz

 
 
  captcha