19 Haziran 2024, Çarşamba

Sinangil’den 60 yılda 60 benzersiz tarif

Sinangil’den 60 yılda 60 benzersiz tarif
60 yıldır mutfakların vazgeçilmezi Sinangil, sosyal medya üzerinden #ununuduymayankalmasın etiketiyle başlattığı kampanya ile takipçilerinden topladığı aile yadigarı unlu tarifleri, ‘Sinangil 60 Yıllık Tarifler’ kitabında bir araya getirdi.

Türkiye’nin ilk paketli un markası ve perakende un pazarının lideri Sinangil, devreye aldığı kapsamlı kampanya ile “60 Yıllık Tarifler” kitabı projesini hayata geçirdi.

Sosyal medyadan yapılan #ununuduymayankalmasın çağrısıyla birlikte, takipçilerden gelen tariflerin uzman jüri tarafından değerlendirilip seçilmesiyle hazırlanan kitap basın mensuplarının ve tarif sahiplerinin katılımıyla tanıtıldı.

“Sinangil 60 Yıllık Tarifler” kitabına hem basılı olarak hem de 60yil 60tarif. com sitesi üzerinden ulaşılabiliyor. Ayrıca kitaptaki tüm tariflerin yapılış videolarına Sinangil’in sosyal medya hesaplarından da erişilebiliyor.

Eksim Holding Gıda Grubu Başkanı ve Eksun Gıda Genel Müdürü Ahmet Demir kitabın önemine şöyle değindi:Bu kitabı yalnızca bir tarif kitabı olarak görmüyor, mutfak kültürümüzün ve damaklarımızda yer etmiş gelenekselezzetlerin yarınlara kalmasında değerli bir aracı olarak görüyoruz.”

Un deyince akla ilk gelen marka

60 Yıllık Tarifler kitabının tanıtıcı yüzü olan ünlü şef Şükran Kaymak ise lansmanda yaptığı konuşmada şöyle konuştu

“Unlu mamuller mutfak kültürümüzün en önemli parçası ve un deyince klımıza gelen ilk marka Sinangil. Ürün çeşitliliğiyle birlikte Sinangil; sosyal fayda odaklı vizyonu, israfa karşı tutumu ve benimsediği değerler açısından da mutfağımda her zaman olacak bir marka.

Sinangil’in projesinde beni en çok heyecanlandıran unsur; annelerimizden ve anneannelerimizden öğrendiğimiz, onlardan yadigar tariflerin başka mutfaklarda da yaşatılacak olmasıydı. Ben de anneannemden kalan incirli kek tarifimi paylaştım. Özellikle kaybettikleri anneanne ve babaannelerinin tarifiyle katılanların ilettiği anılar ve fotoğraflar beni çok duygulandırdı. Mis kokulu kalabalık aile sofralarını, o günleri ve kaybettiklerimize duyduğumuz özlemi onların tarifleriyle anabiliyor olmak çok kıymetli. Bu tarifleri ölümsüzleştirdiği ve başka mutfaklarda da keyifle pişirilmesine vesile olduğu için “Sinangil 60 Yıllık Tarifler” kitabı kütüphanemdeki en özel kitaplardan biri olacak.

Yorum Yaz

 
 
  captcha