HappyMoon’s’ta ‘koccaman mutluluklar’ var

HappyMoon’s’ta ‘koccaman mutluluklar’ var
Ulaşılabilir lüks kavramını, restoran ve cafe işletmeciliğine uygulayarak dünya markası olma misyonuyla hareket eden HappyMoon’s, konuklarını bugün 18 şubesinde ağırlıyor. Eklektik bir mönü yapısına sahip olan HappyMoon’s, İtalyan, Amerikan, Meksika ve lokal lezzetlerden oluşturduğu mönüsünde 200’ün üzerinde seçenek sunuyor. HappyMoon’s Genel Müdürü Kadir Kutluay, yılda ortalama 5 milyon kişiyi dünya mutfağından lezzetlerle buluşturduklarını söylüyor.

Bugün bilinen zincir restoran markalarından biri olan HappyMoon’s’un hikayesi bundan 18 yıl önceye dayanıyor. İlk mekanını 1999 yılında Kadıköy’de açan marka, konuklarını bugün 18 şubesinde ağırlıyor. Bu şubelerin bir kısmını kendileri işletirken Ankara, Mersin, İzmir, İzmit gibi şehirlerde franchise olarak hizmet veriyor. 2015 yılından bu yana şube sayısında yüzde 320 artış gösterdiklerini dile getiren HappyMoon’s Genel Müdürü Kadir Kutluay, yılda ortalama 5 milyon kişiyi dünya mutfağından lezzetlerle buluşturduklarını söylüyor.

Mönüde 200’ün üzerinde seçenek var

HappyMoon’s, konuklarını kendi evlerindeymiş gibi hissetmelerini sağlayarak, kaliteli ve taze ürünleri, hijyen kuralları çerçevesinde en kısa zamanda, en lezzetli halleriyle sunuyor. Ulaşılabilir lüks kavramını, restoran ve cafe işletmeciliğine uygulayarak dünya markası olma misyonuyla yola çıkan marka, mönüsündeki tatları “koccaman mutluluklar” olarak tanımlıyor.

Eklektik bir mönü yapısına sahip olan HappyMoon’s, İtalyan, Amerikan, Meksika ve lokal lezzetlerden oluşturduğu mönüsünde 200’ün üzerinde seçenek sunuyor. Sabah kahvaltısı, öğle ve akşam yemeklerinin yanı sıra günün her saati konuklarına farklı tatlar sunan restoran, sabah 08:00’den gece 24:00’e kadar hizmet veriyor. Sabahları daha çok zengin kahvaltı tabağı tercih edilse de omlet, tost, sandviç gibi seçenekleri de mevcut. BBQ Burger, Grek Salata, ChickenAsparagus, Tikka Masala Piliç, Dallas pirzola, Beğendili Bonfile mönünün en çok tercih edilen yemeklerinden bazıları… Tatlılarda ise Çilekli Pasta, Paris Brest ve Everest önde gidiyor.

“Standartları sürekli kılmak çok önemli”

Lokasyonlara göre tüketim farklılıkları olduğunu dile getiren HappyMoon’s Cafe&Restaurant Eğitmen Ar-Ge Şefi Fırat Altay, sürekli yenilik içerisinde olduklarının altını çiziyor ve şöyle devam ediyor: “İnsanlara çok seçenek sunmanız gerekiyor. Standartları sürekli kılmak da çok önemli. Tüm departmanlarımıza sürekli eğitimler veriyoruz. Ben mutfak kanalı olarak yurtiçinde ve yurtdışına seyahatler gerçekleştirerek Ar-Ge için araştırmalar yapıyor; personel eğitimlerini veriyorum. İkisi yemek, ikisi tatlı olmak üzere yılda dört kez mönü değiştiriyoruz. Zincir restoranlarda mönü yapmanın bazı zorlukları var. Lokasyon sayınız arttıkça mönülerin içerikleri de zorlaşabiliyor. Ürün seçiminde tarladan mutfağa kadar her aşamada çok titiziz. Şerifali’de yer alan merkez mutfağımızda, Ar-Ge mutfağındaki çeşitli testlerden geçen ve uygun görülen malzemeleri kullanıyoruz. Lokal ürün kullanmaya önem veriyoruz. Bununla beraber soslarımız ve tatlılarımız merkez mutfağında üretilip, şubelere gönderiliyor.”

“Şube sayını yurtiçinde 30’a ulaştırmayı hedefliyoruz”

Büyüme ve gelişme yönünde hızlı bir ivme gösterdiklerini belirten Kadir Kutluay, “Önümüzdeki orta dönemli büyüme planında, şube sayını yurtiçinde 30 adete ulaştırmayı hedefliyoruz. Yurtdışında ise Suudi Arabistan’ın en büyük AVM ve perakende şirketlerinden biri olan AlHokair Group ile beş yıl içinde 20 şube açmak yönünde anlaşma gerçekleşti. İlk iki şubenin Riyad’da açılması planlanıyor. Dubai, Katar İran ve Türki Cumhuriyetler de 2018 büyüme planları içerisinde yer alıyor” diyor.

www.happymoons.com.tr

Yorum Yaz

 
 
  captcha