27 Mayıs 2020, Çarşamba

Watergarden İstanbul Gaziantep’in en meşhur lezzetlerini tek bir çatı altında topladı

Watergarden İstanbul Gaziantep’in en meşhur lezzetlerini  tek bir çatı altında topladı
“Hayata yepyeni bir tat” sloganı ve sıra dışı konseptiyle dünyada ilklere ev sahipliği yapan Watergarden İstanbul bünyesinde yer alan Nostalji Sokağı’nda Gaziantep’in en meşhur lezzetleri bir araya geldi.

“Antebin İçi” konseptiyle hizmet veren sokakta Antep yöresinin meşhur lezzetleri bir arada sunuluyor. Şiveydiz, yuvalama, doğrama gibi yörenin en bilinen lezzetlerini sunan Şiveydiz Restoran, Antep kahvaltısının her çeşidini bulabileceğiniz Dülük Baba, künefenin en farklı hallerini tadabileceğiniz künefeci Mıstık Usta daha sokağa ilk girdiğiniz andan itibaren sizleri cezbedecek.

Gaziantep’in olmazsa olmazı katmerini sunan Katmerci Mamed Usta ve ciğeriyle ünlü Ciğerci Bedri Usta da yine Antep yöresinin lezzetlerini İstanbullularla buluşturuyor. Lahmacun sevenler Gaziantep’in meşhur lahmacununu Alleben Lahmancun’da tadarken, kebap sevenlerin buluşma noktası ise Gavaklık Kebapçısı olacak. Yemek sonrası Koçak Baklava’dan günlük olarak gelecek olan baklavayı sadece yemekle kalmayacak, eve dönüşte satın alabileceksiniz.

Restoranların yanı sıra Tahmis kahve çeşitlerinin de tadılıp aynı zamanda satın alınabileceği Galaaltı Gahvesi enfes lezzetlerin üzerine misafirlere keyifli sohbetler vaat ediyor.

Antep’in yöresel yiyecek ve kıyafetlerinin, Antep’in el işçiliğiyle üretilen bakır eşyalarının satın alınabileceği Almacı Pazarı’ndan yörenin en beğenilen lezzetlerini ve ezgilerini evlerinize taşıma imkanı bulabileceksiniz.

Gaziantep’e gidemeyenler için Gaziantep’in en meşhur lezzetlerini ayağınıza kadar getiren Watergarden İstanbul, bu eşsiz deneyim için sizleri Nostalji Sokağı içinde bulunan Antebin İçi’ne bekliyor.

Yorum Yaz

 
 
  captcha