Nish Palas İstanbul; özgür ruhlu modern gezginlerin yeni adresi

Nish Palas İstanbul; özgür ruhlu modern gezginlerin yeni adresi
Hyatt Otel zinciri Unbound Collection’ın Türkiye’deki ilk oteli olan Nish Palas İstanbul, ‘palas’ adı verilen tipik tarihi apartmanın post modern yorumu olarak hizmet veriyor. Özgür ruhlu seyahat severlere bir keşif hissi yaşatmayı hedefleyen Nişantaşı’nın butik oteli Nish Palas, konuklarını ayrıca orijinal İtalyan lezzetlerinin sunulduğu, fine dining ile bar konseptinin buluştuğu restoranı Glens’te ağırlıyor. Nish Palas İstanbul Genel Müdürü Bülent Kılıç, “Konuklarımız burada hem markaya hem de binaya ruhunu veren, değer katan çalışanlarımız rehberliğinde alışveriş noktalarından sanat merkezlerine, çeşitli etkinliklerden spor aktivitelerine kadar şehrin lokal kültürünü yakından deneyimleyebilecekler” diyor.

Modern seyyahlar için hikaye değeri olan ve paylaşılmaya değer deneyimler yaratan markalar, bu kültürü modern mimari dili olan binalarda yaşatıyor ve konuklarına farklı bir deneyim sunuyor. Ayrıcalıklı deneyim yaşamak isteyen misafirleri için hikayesi olan otelleri ve binaları bünyesine katan Hyatt Otel zinciri Unbound Collection’ın Türkiye’deki ilk oteli olan Nish Palas İstanbul da ‘palas’ adı verilen tipik tarihi apartmanın post modern yorumuyla hizmet veriyor..

Özgür ruhlu seyahat severlere bir keşif hissi yaşatmayı hedefleyen Nişantaşı’nın butik oteli Nish Palas, 45 odası, İtalyan restoranı Glens, İstanbul Boğazı manzaralı Glens Roof teras barı ve geleneksel terapilerin yapıldığı Türk hamamı ve Spa’sıyla konuklarını ağırlıyor. Nish Palas İstanbul Genel Müdürü Bülent Kılıç, otelin açılış hikayesini şöyle özetliyor: “Nişantaşı Abdi İpekçi Caddesi palasların konumlandığı bir lokasyon. Nish Palas, eski bir palasın yenilenmesiyle hayata geçiyor. Yatırımcımız Nurettin Sabri Çelik, binayı aldığında önce rezidans olarak projelendiriyor ancak konukların Nişantaşı’nın elit, köklü lokal hayatını deneyimlemelerini istediği için otel projesine dönüşüyor. İki yıllık inşaat süreciyle Nish Palas, 45 odalı, güzel bir terası ve restoranı olan bir mekan oluyor. Hyatt Unbound Collection otelleri arasında yer alan Nish Palas İstanbul, markanın Avrupa’daki ikinci, Türkiye’deki ilk oteli… Hyatt’ın üzerine titrediği koleksiyon markası olarak bir otel odası olmanın ötesinde lüks yaşam tarzına sahip bir ev konseptine sahibiz. Özgür ruhlu modern gezginler burada hem markaya hem de binaya ruhunu veren, değer katan çalışanlarımız rehberliğinde alışveriş noktalarından sanat merkezlerine, çeşitli etkinliklerden spor aktivitelerine kadar şehrin lokal kültürünü yakından deneyimleyebilecekler.”

Dekorasyonunda lokal kültürden ilham almış

Nişantaşı’nın tüm enerjisini birebir yansıtan Nish Palas İstanbul’un mimarı, Arif Özden. Tüm odalar, eski Nişantaşı’na ait hikayeleri anlatan fotoğraflarla bezeli ve eski şehrin, Boğaz’ın ve Prens Adaları’nın manzarasını yerden tavana uzanan pencereleriyle sergiliyor. Lokal kültürden ilham almış dokunuşlarla dekore edilen otelde, ağırlıklı olarak trend olan bronz renk kullanılmış. Standart, deluxe, teraslı süite gibi farklı tiplerde oda seçeneklerine sahip otel, manzarasıyla bölgede iddialı bir yere sahip. Otelde ayrıca fuaye alanına sahip 50 kişilik bir de toplantı salonu yer alıyor.

Glens ile Nişantaşı’nın komşuluk kültürünü deneyimleyin

Nish Palas İstanbul, sadece konaklama alanına değil, İstanbul’un gastronomi ve eğlence sektöründe de adından söz ettiren bir mekan kazandırdı. Otel konuklarına da hizmet veren ancak kendine has bir mekan olan Glens, geleneksel İtalyan Mutfağı’ndan lezzetleri ve şahsına münhasır kokteylleriyle iddialı. Bülent Kılıç, Glens’i sağlıklı, tamamen doğal ürünlerin kullanıldığı, orijinal İtalyan lezzetlerinin sunulduğu, fine dining ile bar konseptinin buluştuğu bir restoran olarak tanımlıyor.

Glens, Nişantaşı’nın komşuluk kültürünü deneyimleyebilecekleri, caddeye değer katmak üzere tasarlanmış bir mekan. Cadde kısmındaki alan, insanların iyi yemek, iyi kokteyl sipariş edebileceği bir sosyalleşme alanı olarak dizayn edilmiş. İç kısım ise şık bir restoran havasıyla özel yemeklere ev sahipliği yapıyor. Glens İstanbul, kısa sürede Nişantaşı’ndan vazgeçmeyenlerin ve semtin ruhunu yaşamak isteyenlerin favori buluşma adresi olmayı başarmış. Executive Chef Bahadır Abul ve ekibi önderliğinde hazırlanan Glens İstanbul mönüsü, gerçek İtalyan kültürünü en zarif yorumlarla buluşturan seçkin lezzetler sunuyor.

https://www.hyatt.com/en-US/hotel/turkey/nish-palas/istub

Yorum Yaz

 
 
  captcha