ISS Catering, günde 250 bin kişiye toplu yemek sunuyor

ISS Catering, günde 250 bin kişiye toplu yemek sunuyor
Günlük hayatımızda her yedi kişiden birinin hayatında yer alan bir yapı olan ISS, catering hizmetleriyle günde 250 bin kişiye toplu yemek sunuyor. İş merkezleri, okullar, sanayi kuruluşları, şantiyeler ve hastaneler gibi geniş bir sektörel yelpazeye yayılmış güçlü referanslara sahip olan ISS Catering, müşterilerini taze, lezzetli ve sağlıklı ürünler kullanarak hazırladığı yemeklerle buluşturuyor.

Danimarka’da 1901 yılında güvenlik şirketi olarak kurulan Integrated Service Solutions (ISS), bugün 77 ülkede, temizlik, güvenlik, teknik hizmetler, catering, çamaşırhane yönetimi, bahçe bakımı, haşere ilaçlama ve ofis destek ile tesis yönetimi konusunda hizmet sunan dünyanın dördüncü büyük işvereni. Günlük hayatımızda her yedi kişiden birinin hayatında yer alan bir yapı olan ISS, bugün Türkiye’deki catering hizmetlerinde günde 250 bin kişiye toplu yemek sunuyor. İş merkezleri, okullar, sanayi kuruluşları, şantiyeler ve hastaneler gibi geniş bir sektörel yelpazeye yayılmış güçlü referanslara sahip olan ISS Catering, müşterilerine taze, lezzetli ve sağlıklı ürünler kullanarak hazırladığı yemekler sunuyor. “Yemek yeme halkımızın çok önem verdiği sosyal bir olaydır. Biz de bunun bilincinde olarak yaptığımız yemeklerle müşterilerimizi en yüksek düzeyde memnun etmek için büyük gayret içerisindeyiz. Müşteri memnuniyeti ISS olarak bizim bir numaralı önceliğimizdir” diyen ISS Catering Genel Müdürü Süleyman Bilici ile markanın çalışmaları üzerine konuştuk.

ISS kaç yıldır catering hizmeti sunuyor ve ne tür hizmetler veriyorsunuz?

2008 yılından bu yana hizmet veriyoruz. Sözleşmeli yemek hizmetleri kurumlarda, satın almadan üretim ve sunuma kadarki süreci kapsayan toplu yemek hizmetleri olarak tanımlanıyor. Mutfak - Restoran Projelendirme ve Danışmanlık hizmetlerini, ISS Catering mimarları tarafından şirket genel konseptine özgün olarak tasarlanabilen mekanlar olarak açıklayabiliriz. Kantin İşletmesi hizmetimiz, sıcak-soğuk içecekler ve atıştırmalıkların sunumunu kapsıyor. ISS Cafe İşletme hizmetleri ise müşteri ihtiyacına ve mekanına uygun cafe işletmesi sunuyor. Organizasyon- İkram hizmetleri; toplantılar, resepsiyonlar ve törenleri içeriyor. Gıda Güvenliği Eğitim ve Denetim hizmetleri ise gıda güvenliği ve hijyen alanında eğitim ve denetleme faaliyetlerini veriyor. Ayrıca Su Sebili Dezenfeksiyonu hizmetimiz de bulunuyor. Damacana ve konteyner sebillerin temizlik ve dezenfeksiyonunu sağlıyoruz.

Hizmet kapasitenizden bahseder misiniz? Kaç kişilik bir ekiple çalışıyorsunuz

Dağıtım yaptığımız genel bir mutfağımız yok. Şirket prensibi olarak yerinde hizmet veriyoruz. Şu an günde yaklaşık 250 bin adet yemek veriyoruz. Yaklaşık 5 bin kişilik bir ekibimiz var.

Mönüler nasıl hazırlanıyor? İşyeri talepleri doğrultusunda mı ya da sizin özel mönüleriniz üzerinden mi gidiyor?

Mönüler, ISS Catering’in gıda mühendisleri, diyetisyenleri, operasyon yöneticileri ve aşçıbaşılarından kurulu mönü komisyonu ile birlikte hazırlanıyor. İş yeri taleplerine göre mönüler değişkenlik gösteriyor.

Çalışanların ne tür yemek talepleri oluyor?

Eski ev yemekleri, yöresel yemekler ve özellikle son zamanlarda fastfood tarzı yemekler sıkça talep ediliyor. Bu nedenle mönülerimize dahil ediyoruz.

Bildiğiniz üzere sağlıklı beslenme şu sıralar yükselişte. Bununla ilgili ne tür çalışmalarınız oluyor?

Mönülerimizin genelinde diyet mönüler yer alıyor. Ayrıca mönü planlamaları da sağlıklı beslenme standartları doğrultusunda hazırlanıyor. Mönülerimiz, tüketicilerimizin ihtiyaçları gözetilerek günlük alınması gereken kaloriler öngörülerek oluşturuluyor. Yeterli ve dengeli beslenme esasına göre mönülerimiz dengeli bir şekilde meyve, tahıl, sebze, süt ve süt ürünleri, vitaminlerce zengin gıdalardan oluşturuluyor. Yemeklerimizde katkı maddesi kullanılmıyor. Taze üretim ve servisle kalite kayıplarının önüne geçiliyor. Eat lean gibi ISS Catering’in global anlamdaki sağlıklı ve yalın beslenme esaslı konseptlerini de müşterilerimizle paylaşıyoruz.

Hijyen ve yemek kalite standartlarıyla ilgili neler söyleyebilirsiniz?

ISS Catering, toplu beslenme sektöründe hijyen anlamında liderlik eden bir firma. Türkiye’de 2010 yılında ilk defa bu sektörde mikrobiyoloji laboratuvarını kurmuş olup servise sunduğu birçok ürünün doğrulamasını gerçekleştiriyor. Hizmet verdiğimiz projelerde iş gücünün büyük bir kısmı hijyen kalite kontrollerini yapan çalışanlarımızdan oluşuyor. Mal kabulden servise kadar tüm süreçler objektif sistemler ile ölçülüp kayıt altına alınıyor. Aynı zamanda tüm süreçlerimiz akredite denetim sistemiyle Mükemmellik Merkezi departmanımız tarafından sürekli denetleniyor.Gıda güvenliği haricinde yemek standartlarımızla ilgili reçetelerimiz sürekli olarak güncelleniyor ve tüketicilerimizin görüşleri anket sistemiyle alınıyor. 15 kişilik konusunda uzman bölge aşçıbaşılarıyla kalite sürekli olarak iyileştiriliyor.

Yorum Yaz

 
 
  captcha