15 Temmuz 2024, Pazartesi

S.Pellegrino Young Chef 2018 büyük finale geri sayım başladı

S.Pellegrino Young Chef 2018 büyük finale geri sayım başladı
‘S.Pellegrino Young Chef 2018’ ödülünü kazanabilmek için dünya genelinde finale kalan 21 yetenekli genç şef, mutfak becerilerini ve yaratıcılığını 11-13 Mayıs tarihleri arasında Milano'da sergileyecek.

Tüm dünyada İtalyan yaşam stilinin ve fine dining konseptinin temsilcisi S.Pellegrino’nun düzenlediği Genç Şef yarışmasının büyük finaline sayılı günler kaldı. Yoğun ilgi gören ve dünyanın farklı bölgelerinden her yıl 3 bini aşkın genç şefin başvurduğu yarışmaya katılarak finale kalan ve gelecek vadeden 21 şef, hayatlarının ve kariyerlerinin dönüm noktası için kıyasıya mücadele edecekler.

S.Pellegrino Young Chef 2018 Büyük Final, moda ve tasarımıyla da ünlü olan şehir Milano’da 7-13 Mayıs tarihlerinde gerçekleşecek lezzetli etkinlik Milano Yemek Haftası’na damgasını vuracak. Prestijli ‘Young Chef’ ödülünü kazanmak için finalistler, ‘Seven Sages’ yani ‘Yedi Bilge’ olarak bilinen dünyaca ünlü yedi şefe; Annie Feolde, Virgilio Martinez, Paul Pairet, Brett Graham, Ana Ross, Dominique Crenn ve Margarita Fores, kendi imza yemeklerini hazırlayacak ve sunacaklar.

Uluslararası sahnede yemek pişirme fırsatını yakalayan 21 genç şefin imza tabağı; kalite ve farklılık gibi içerik özellikleri, malzemelerin kullanılma biçimleri, yaratıcılık, yemeğin sunumu ve şefin vizyonu olarak sıralanan 5 Altın Kural doğrultusunda değerlendirilecek.

Büyük Final sonucunda tek bir şef galip gelecek ve gastronomi yolculuğuna ‘S.Pellegrino Young Chef 2018’ unvanıyla devam etmeye hak kazanacak.

www.finedininglovers.com

Yorum Yaz

 
 
  captcha