Opera Hotel Bosphorus'ta İstanbul’u her an hissedebilirsiniz

Opera Hotel Bosphorus'ta İstanbul’u her an hissedebilirsiniz
Opera Hotel Bosphorus, Taksim Gümüşsuyu’ndaki Boğaz manzaralı seçkin otellerden biri. Dalga mimarisinde inşa edilen dış cephesi ve cumba şeklindeki odalarındaki manzarasıyla İstanbul yalılarına atıfta bulunuyor. Hem Taksim’in kalbindeki konumunun sakinliğiyle hem de odalarının ferahlığı ile de tercih nedeni. İstanbul’u her an hissedebilirsiniz!

Özlem Kapar

Opera Hotel Bosphorus, İstanbul’un en eski marka otellerinden biri. Taksim Gümüşsuyu’ndaki yerinde 1960’lardan bu yana hep aynı isimle hizmet veren otel, yıllar içinde yenilenerek kimlik ve işletmeci değiştirmiş. 2012 yılında yıkılıp yeniden yapılan binasıyla hizmet veren Opera Hotel Bosphorus, özel tasarımı ve harika manzarasıyla öne çıkıyor.

Haliç’ten başlayıp Topkapı Sarayı’na kadar uzanan geniş bir İstanbul ve Boğaz manzarasına sahip Opera Hotel Bosphorus’un mimarisinde en dikkat çeken unsur odaların manzaraya girmesine imkân veren yuvarlak hatlar. Dış cephesi dalga mimarisinde inşa edilen yapısıyla tüm şehre hakim bir manzaraya sahip.

İstanbul’un cumbalı evlerine atıf

Mimaride Art Nouveau ya da Neo Klasik olarak adlandırılabilecek bir üslup kullanılmış, dışa çıkan cumba şeklindeki odalarla Boğaz manzarasıyla İstanbul yalılarına atıfta bulunuyor. Dış cephesi doğal bir malzeme olan ‘corian’ ile kaplı. Otelin gövde kısmına yerleşen odalar, binanın üç yanına konumlandırılmış durumda, böylece hem aynı katta yer alan odalar birbirinden bağımsız giriş çıkışlara sahip, hem de üç cephenin de manzaraya hakim olması sağlanmış.

Ödüllü mimari

Oteli geçmişten bu yana farklı yatırımcılar işletiyor. 2016 yılından beri Birleşik Arap Emirliklerinden Dubai`li bir şirketin yatırımı olarak hizmet veriyor. Son işletmecisi devraldıktan sonra 2018’de renovasyona giren otelin tüm odaları yenilenmiş. 2020’deki pandemi döneminde de lobi katı baştan aşağı yeniden yapılanmış.

Öte yandan bu kadar özenle tasarlanan Opera Hotel Bosphorus’un uluslararası ödülleri var. World Of Luxury Hotel Awards tarafından 2020’de Doğu Avrupa’nın en lüks şehir oteli, 2021’de Avrupa’nın en iyi tasarım oteli, 2022’de ise Doğu Avrupa’nın en lüks şehir oteli seçilmiş.

7 kategoride 75 oda

4 yıldızlı ve 170 yataklı Opera Hotel Bosphorus’ta 75 oda ve 7 farklı oda kategorisi bulunuyor. Kendinizi İstanbul’un zirvesinde hissettiğiniz ‘Royal suit’ odada spa küveti var ve teras boğaz manzaralı. Queen odada, boğazın tüm manzaralarını içeren geniş pencerelerin önünde spa küvetli konaklamanın keyfini çıkarabilirsiniz. Superior odalar köşede yer alıyor, muhteşem boğaz manzarasının tadını burada da çıkarmak mümkün. En çok tercih edilen oda kategorisi ise Deluxe, elbette boğaz manzaralı. Deluxe kısmi deniz manzaralı, Deluxe şehir manzaralı ve standart olmak üzere üç kategoride odaları daha var.

Odaların hemen hepsinde şık, sade ve kullanışlı bir tasarım mevcut. Boğaz manzaralı odaların ferahlığı ve enginliğini şehir tarafına bakan odalarda da hissedebiliyorsunuz, çünkü aydınlık...

Avrupalı misafir çoğunlukta

Opera Hotel Bosphorus Genel Müdürü Mehmet Temim, misafir profillerinin Avrupalı ağırlıklı olduğunu söylüyor. Avrupa pazarından en çok Alman ve İngiliz misafir ağırladıklarını ifade eden Temim, Avrupa’nın genelinin yanı sıra Rusya ve Ortadoğu’dan da misafir geldiğini dile getiriyor.

Temim, “Taksim bölgesindeki geceleme oranı en yüksek otellerden biriyiz. Çoğunlukla ‘leisure’ olarak nitelendiren, yani tatil amaçlı gelen misafirlere hizmet veriyoruz. Taksim’e yürüme mesafesindeyiz ama oldukça sakin bir konumdayız; muhteşem manzaramız ve hizmet kalitemizle tercih nedeniyiz” diyor.

Fabulous ve Sky View Restaurant

Opera Hotel Bosphorus’ta birl obide ve bir roof’ta olmak üzere iki restoran var. Her iki restoran da hem otel misafirleri hem de harika bir manzara eşliğinde keyif yapmak isteyenler için güzel birer buluşma noktası. Mutfağı genç Şef Melik Akkuş yönetiyor. Lobideki Fabulous Restaurant, biyofilik dekorasyonu ile günün her saatinde doğadan ilham almış bir atmosfer sunuyor. Akdeniz mutfağı ve geleneksel Türk lezzetlerinin yanı sıra dünya mutfağının bazı tatları yer alıyor.

Fabulous`ta otel restoranlarında az bulunan kömür ocağından veya odun fırınından birçok yemek seçebilirsiniz. Kebap çeşitlerinin yanı sıra lahmacun, pide, pizza oldukça beğeni topluyor. Bunlara eşlik edecek mezeleri de unutmamışlar. Dünya mutfağından da belli başlı lezzetler var; Şef Melik Akkuş’un Asya usulü somon balığı ve noodle’ı beğeni topluyor. Fabulous ‘un menüsü için denemeler yapmaya devam eden Akkuş’un meze yorumları da çok seviliyor.

Panoramik Boğaz manzaralı Sky View Restoran ise a la carte servisi ile birlikte harika lezzetler sunuyor. Modern meyhane tarzında; paylaşımlı tabaklarıyla beğeni topluyor. Her iki restoranın da menüleri çok yakında yenileniyor. Otelin girişinde tüm kahve çeşitlerinin bulunduğu Starbucks kahve köşesi de yer alıyor.

Toplantı salonları

Opera Hotel Bosphorus’ta biri küçük iki toplantı salonu da yer alıyor. Müdür Mehmet Temim, iş ve toplantı turizmine olanak sağlayan tüm teknik imkanlara sahip olduklarını ve salonlarında pek çok etkinliğe ev sahipliği yaptıklarını anlatıyor. Toplantı salonları, kişi sayısına göre farklı konseptler halinde düzenlenebiliyor. Otelde spa, havuz ve fitness center da var. Geleneksel Türk hamamı, sauna, buhar banyosu ile sağlıklı yaşam ve yenilenme mümkün...

www.operahotel.com.tr

Yorum Yaz

 
 
  captcha