Millennium İstanbul Golden Horn; tarihin içinde modern konaklama deneyimi

Millennium İstanbul Golden Horn; tarihin içinde modern konaklama deneyimi
Modern tarzda, klasik çizgiler taşıyan mimarisiyle İstanbul’un tarih kokan bölgesi Ayvansaray’da hizmet veren Millennium İstanbul Golden Horn, sunduğu ayrıcalıklı hizmetleriyle öne çıkıyor. Konum itibariyle misafirlerine özel bir konaklama deneyimi yaşatan otel, konforlu odalarından lezzetli yemeklerine, sunduğu toplantı seçeneklerinden Spa alanına kadar her hizmetiyle iddialı.

Eski İstanbul’un kalbinin attığı Tarihi Yarımada’da, Anemas Zindanları’nın hemen yanında, surlar içinde, Blachernae Sarayı’nın bahçesinde, Meryem Ana Ayazması’na ve Tekfur Sarayı’na birkaç adım uzaklıkta konumlanan Millennium istanbul Golden Horn, tarihin gölgesinde modern bir konaklama deneyimi vaat ediyor. Bizans’ın Cenevizliler’den alarak yerleştiği ilk bölge olan Ayvansaray’da yeniden hayata geçirilen Eski Türk Mahallesi’nde yer alan Millennium Istanbul Golden Horn, modern tarzda, klasik çizgiler taşıyan mimarisiyle keyifli bir atmosfer sunuyor.

Bölgenin dinler tarihi açısından önemli olduğunu vurgulayan Millennium İstanbul Golden Horn Genel Müdürü Devrim Gökmen, “Tarihsel dokunun içinde önemli bir noktada bulunuyoruz. Otelimizin hayata geçmesinde yatırımcılarımızın da bu mahallede doğup büyümelerinin de etkisi var. Kendileri 18 yıllık süre zarfında mahalle içindeki 95 adet tarihi ahşap köşkü satın almış, eski haline birebir bağlı kalarak yeniden inşa etmişler. Proje kapsamında otelimiz ve arkasındaki 33 köşkümüz hayata geçti. 19 dönümlük bir alanda konumlanıyoruz. Köşklerin de faaliyete geçmesiyle mahalle konsepti yaratacağız. Köşklerdeki hayat, alt katlardaki işletmelerin doğru şekilde kurgulanmasından sonra başlayacak” diyor.

Konforlu odalar

Mimar Sinan Kafadar imzalı Millennium istanbul Golden Horn’da, suite, deluxe, superior ve standart seçenekleriyle toplam 127 oda bulunuyor. Son teknolojiyle modern tarzda döşenmiş odalarda misafirlerin ihtiyaçları için her detay düşünülmüş. İyi bir konaklama deneyimi için her ayrıntıya önem verdiklerinin altını çizen Gökmen, “Odalarımız metrekare farklılıklarına göre sınıflandırıyor. Bu ayrıntı dışında tüm odalarımızda aynı kalitede ürünler kullanılıyor. Deluxe odalarımız ise tarihi bir yapıda konumlandığımız için bulundukları alana göre kendi içinde farklılıklar barındırıyor” diyor.

Mutfakta Executive Chef Kamil Çakır var

Millennium İstanbul Golden Horn, konaklamadaki iddiasını yeme-içme alanlarında da sürdürüyor. Otel bünyesindeki Keros Restaurant, açık büfe kahvaltı hizmetinin yanı sıra öğlen ve akşam servislerinde Türk ve dünya mutfaklarından lezzetleri seçenekleri misafirlerine sunuyor. İsmini Bizans imparator ve imparatoriçelerinin locasından alan Kathisma Private Dining Room’da ise misafir tercihlerine göre hazırlanan otantik veya modern lezzetlerle özel davetlere ev sahipliği yapıyor.

Yakın zamanda hizmete başlayacak Tekfur Restaurant ise Haliç manzarasıyla bölgenin önemli bir lezzet durağı olacağa benziyor. Otelin mutfağı ise deneyimli Şef Kamil Çakır ve ekibine emanet. Farklı zincir otellerin kadrolarında bulunan Çakır, lezzet odaklı çalışmalarıyla misafirlerden tam not alıyor. Otelin mönüsünü Akdeniz ve Türk Mutfağı örnekleriyle kurguladıklarını söyleyen Çakır, “İtalyanların carpaccio’sundan Türklerin levrek buğulamasına kadar her damak tadına uyum sağlayacak seçenekleri bir araya getirdik. Donuk ve hazır ürün kullanmıyor, her şeyi mutfağımızda üretmeye özen gösteriyoruz. Mürdüm eriğinden zeytinyağlı dolma, pastırma turşusu gibi misafirlerimizi şaşırtan lezzetler hazırlıyoruz. El yapımı makarnalarımız da çok sevilen lezzetlerimiz arasında bulunuyor. Yalnızca lezzete ve misafir memnuniyetine odaklanıyoruz. Çok fazla baharat, sos kullanmıyor ve yemeği özünden koparmıyoruz. Mevsimsel ürün kullanmaya özen gösteriyoruz ve mönüyü de mevsime göre revize ediyoruz. Kahvaltı büfemiz de oldukça seviliyor. Büfemizde tazeliğe önem veriyor ve kahvaltı süresince sürekli yenilemeler yapıyoruz. Otelimize gelenlere 8-10 saat arasında pişmiş dana kaburga risotto, Balkan köftesi, pazı dolması ve dry aged çeşitlerimizi denemeleri öneriyoruz” diyor.

Toplantılar için çözümler sunuyor

Millennium İstanbul Golden Horn, bölgenin toplantı ve davet konusundaki ihtiyaçlarına da cevap veriyor. Gelişmiş teknolojik donanıma sahip toplantı ve davet salonları, kablosuz ve hızlı internet erişim imkanlarıyla iş toplantılarından, düğün kutlamalarına kadar ihtiyaç duyalan her buluşma için ideal ortam sunuyor. Otel dışından ayrı bir giriş imkanı bulunan, gün ışığı alan, balo salonu ve ön bahçesi 300 kişiye kadar yaz ve kış davetleri için istenen doğrultuda düzenleniyor.

anemaSpa & Health Club’ta rahatlayın

Otelin kardiyovasküler donanıma sahip fitness salonu günün yorgunluğunu atmak isteyenler için alternatifler sunuyor. Jakuzili dinlenme havuzu, Türk hamamı, buhar odası, sauna ve masaj imkanları rahatlamak, arınmak ve kendinizi yenilemek isteyenler için birebir...

www.millenniumhotels.com

Yorum Yaz

 
 
  captcha