15 Temmuz 2024, Pazartesi

Swissôtel The Bosphorus’da renkli devir teslim

Swissôtel The Bosphorus’da renkli devir teslim
Swissôtel The Bosphorus, İstanbul’un Genel Müdürü ve Türkiye-Doğu Avrupa Bölge Başkan Yardımcısı Gerhard Struger’in vedası ve görevini yeni Genel Müdür ve Türkiye Bölge Başkan Yardımcısı Uğur Talayhan’a devir edişi sebebiyle özel bir davet gerçekleştirildi.

Jeff Hakko, İsviçre İstanbul yeni Başkonsolosu Nathalie Marti, Ebru Şanver, Jülide Ateş, Özlem Güsar, Şah Yaycı gibi isimlerin katıldığı davette yaptığı veda konuşmasında Gerhard Struger; Swissôtel The Bosphorus, İstanbul’un Genel Müdürü olarak farklı zamanlarda 18 yıl yaşadığı ülkemizde benzersiz deneyimleri olduğunu belirterek, “Burada yaşadığım uzun dönem boyunca, sektörün gelişme hızı ve potansiyeli beni her zaman büyülemiştir. Turizm alanındaki büyük değişimin yanı sıra, yeme-içme kültürünün artık herkes için bir yaşam biçimi haline gelmesinde Swissotel olarak bizim de önemli katkılarımızın olduğuna inanıyorum. İstanbul'daki ilk Çin, Japon ve Fransız restoranlarını bu muhteşem konumda yıllar evvel hizmete açarak, olağanüstü bir ortamda, dünya standartlarında yemek ve servis kalitesi ile çeşitliliği bir arada sunduk. Görevimi Sevgili Uğur'a devrederken, bir gün mutlaka geri dönmek üzere gittiğimi ve veda etmediğimi de söylemek isterim. İstanbul'a bir sonraki gelişimde, hem Swissotel’in, hem de Türkiye'nin kucaklayacağı üstün başarıları alkışlayacak olduğumu bilmek beni şimdiden heyecanlandırıyor” dedi.

Swissôtel The Bosphorus, İstanbul, Genel Müdür ve Türkiye Bölge Başkan Yardımcılığı görevini Haziran 2017 itibariyle devralan Uğur Talayhan, Le Royal Meridien Beach Resort & Spa Dubai, St. Regis, Pekin-Çin, Raffles Hotel Çin gibi dünyanın önde gelen otellerinde üst düzey yöneticilik yaptıktan sonra, son olarak Starwood Çin’de, Astor Hotel, Westin ve Sheraton markalarının yönetimini üstlendi. Talayhan yaptığı konuşmada, görevini Gerhard Struger’den devralırken, kendisine teşekkür ederek, “Swissotel tüm dünyada olduğu gibi, burada da her zaman güvenirlik algısı çok yüksek bir marka olarak kabul gördü ve bu değerli duruşunu her zaman değişimle destekledi. Tüm yaşam alanlarını kapsayan büyük bir renevasyonun ardından, 25 yıldan sonra yepyeni bir Swissôtel The Bosphorus, İstanbul olarak hayata geçmemizin hedeflerimizi daha da yukarı taşıdığına inanıyorum. Bu bakış açısıyla da, ülkemiz ve turizm sektörüne pozitif ve verimli kazanımlar sağlayarak, tüm dünyada örnek olabilmek bizim için çok önemli” diye konuştu.

Swissôtel The Bosphorus, İstanbul’un 16. katında gerçekleştirilen davette katılımcıların yakın dostları Gerhard Struger ile gerçekleştirdiği veda sohbetlerine, İstanbul’un benzersiz manzarası da eşlik etti.

Yorum Yaz

 
 
  captcha