Hilton İstanbul Maslak; hizmet anlayışıyla bölgeye yeni soluk

Hilton İstanbul Maslak; hizmet anlayışıyla bölgeye yeni soluk
Hilton İstanbul Maslak, sunduğu hizmetler ve konfor anlayışıyla konuklarını memnun etmeyi başarıyor. Sanat eserlerinin anlattığı hikayelerle mekanlarda farklı kurgular yaratılan otel, konuklarına da duygusal deneyimler yaşama olanağı tanıyor.

Hilton İstanbul Maslak, bölgenin birçok ihtiyacına cevap verebilecek bir donanıma sahip. Bunun yanında bünyesinde sunduğu hizmetlerle her kesime hitap etmeyi başarabiliyor. Otelin Genel Müdürlüğü görevinde 28 yıldır turizm sektöründe faaliyet gösteren Özkan Alkan bulunuyor. Alkan, otel yatırımı için Maslak’ı tercih etme nedenlerini şöyle anlatıyor: “İstanbul büyük bir metropol. Bu metropolde hali hazırda lokomotif durumda olan birçok otel var. Ancak Maslak bölgesinde bir açık olduğunu gözlemledik. Hilton İstanbul Maslak konumlandığı bölgedeki tek uluslararası zincir otel. Bu bölge uluslararası arenada birçok şirketin yer aldığı bir yer. Bu anlamda, iş dünyasının merkezi Maslak’ta iş için seyahat edenler ve İstanbul’u doyasıya keşfetmek isteyenlere, konumuyla ev konforunu yaşayabilecekleri lüks bir konaklama imkanı sunuyoruz. Yakın çevremizde birçok alışveriş ve yaşam merkezi bulunuyor. Ayrıca Vodafone Arena, UniqHall, Zorlu PSM gibi eğlence ve kültürel etkinlik alanlarına erişimin kolaylığı da sunuyoruz. Şehrin tam ortasında konumlanmamız otelin misafirlerine ulaşım açısından büyük kolaylık sağlıyor.”

Sanatla yoğrulmuş dekorasyon

Otelin dekorasyonunda Yüksek Mimar Aybala Öz imzası bulunuyor. Binanın tüm yaşanmışlığını ve birikimini yepyeni bir yolculuğa dönüştürmek hedeflenerek şekillenen dekorasyonda merhum Mete Bora’ya ait olan sanat koleksiyonu tasarım bir parçası olarak kurgulanmış. Sanat eserlerinin anlattığı hikayelerle mekanlarda farklı kurgular yaratılan otel, konuklarına da duygusal deneyimler yaşama olanağı tanıyor. Otelin sanatla olan bağlantısı sadece dekorasyonunda kullanılan bir öğe olarak kalmıyor. Giriş kısmında yer alan geniş bir alan sanat galerisi olarak kurgulanmış. Bu alanda birçok sanatçının eserleri yer alacak. Ayrıca belirli aralıklarla sanatçıların sergilerine de ev sahipliği yapacak sanat galerisi, sanatçıya verdiği destekle adından söz ettiriyor.

284 odasının hepsinde özel ayrıntılar var

İstanbul’un doğu geleneği ve güzelliğiyle Avrupa kültürü ve stili arasında çarpıcı bir denge kurduğunu söyleyen Alkan, ekliyor: “Asya ve Avrupa kıtalarının birleşimindeki eşsiz konum İstanbul’u dünyanın en çarpıcı destinasyonlarından biri haline getiriyor. Biz de dünyanın dört bir tarafından gelen konukların kültürel istek ve gereksinimlerini tahmin ediyor ve dünyanın en köklü konukseverlik markası Hilton’un marka değerleriyle hizmete dönüştürüyoruz.”

Konuklarını geniş metrekarelere sahip 284 odasında ağırlayan Hilton İstanbul Maslak’ın executive ve deluxe katları bulunuyor. Executive katlarda bulunan misafir odaları panoramik şehir ve kısmi Boğaz manzarasına sahip. Ayrıca sadece bu katlara özel bir lounge da konuklara hizmet sunuyor. Alkan, “Genel olarak İstanbul standartlarında geniş olarak tabir edeceğimiz metrekarelere sahibiz. En küçük odamız 35 metrekareden başlıyor. Odalarımız her bir ihtiyaca cevap verilebilecek bir şekilde tasarlandı. 50 metre kare genişliğindeki, içerisinde iki ayrı queen yatak bulunduran oda kategorisi şehirde sadece bizde bulabileceğiniz bir hizmet. Ayrıca connecting oda mantığını da bilinenin dışına taşıdık. Katların en sonundaki iki tane odayı dıştaki bir koridor kapısıyla birleştirdik. Dış kapıyı kapatıp iki kapıyı açtığınızda bir aile odasına dönüşen tasarım diğer haliyle de konuklarda bir güven sorunu yaşama ihtimalini sıfırlıyor. Yeni nesil hizmetler arasında ise dijital anahtar ve online check in- checkout gibi hizmetler yer alıyor” diyor.

Toplantı salonlarıyla farklı nitelikteki etkinliklere ev sahipliği yapıyor

Otel bünyesinde 22 adet toplantı salonu ve birden fazla etkinlik alanı bulunuyor. Tüm bu alanlar en son teknoloji ekipmanlarıyla donatılmış durumda. En büyük salon 850 metrekarelik alanıyla büyük balo salonu. Aynı zamanda yüksek tavanlı olmasıyla da ferah bir alan yaratılmış. Bu salonun üçe bölünebildiğini söyleyen Alkan: “Güneş ışığı alan salonlar dizayn ettik. Otelin en üst katında özel etkinlik alanımız var ve toplamda üç katta 6600 metrekareden daha büyük bir alanda yayılan toplantı ve konferans alanları oluşturduk. Açık hava alanlarının bulunması ve son teknolojiye sahip olmalarıyla ön plana çıkıyorlar. En üst katta yer alan The Roof, panaromik şehir ve Boğaz manzarasını cam tavanla taçlandırıyor. Bu özel manzarasıyla kutlama, düğün gibi organizasyonlarda da iddialı bir mekan alternatifi olmayı başarıyor. Tüm bu salonlarla koordineli çalışabilmesi için bir restoran alanımız da bulunuyor. Sadece asansörlerle değil aynı zamanda merdivenlerle de birbirine ulaşabilen çok yoğun kalabalığa da zarif bir trafikle yönetebilecek bir alan oluşturduk” ifadesini kullanıyor.

Toplantı ve etkinlik organizasyonlarında konuklarda keyifli deneyimler bırakma amacıyla çalışan otel özel toplantı paketleri sunuyor. Ayrıca tüm etkinliklerde firma kültürüne özel, katılımcıların hizmetine sunulabilen bir web sitesi hizmeti bulunuyor. Bu sayede özel bir linkle program akışı, harita bilgileri, grup içi bilgilendirme ve notlarını tüm katılımcılar tek bir portaldan görebiliyorlar.

Hilton İstanbul Maslak, Spa alanıyla da oldukça iddialı. Uluslararası bakım ve terapi uygulamalarıyla Oceans Spa misafirlerine dokuz masaj odası, iki masaj suite’i, bir adet unisex hamam ve bir adet kadınlara özel hamamla hizmet veriyor. Otelin sağlık kulübü ise birinci sınıf bir spor salonunda bulunması gereken tüm ekipmanlara sahip. Ayrıca squash, yüzme ve pilates gibi aktiviteler de sunuyor. Öte yandan, finedining restoran anlayışına içten ve samimi hizmet anlayışı, rahat atmosferi ve eğlenceli konseptiyle farklı bir bakış açısı getiren Zaxi Restaurant, dünya mutfağından özgün seçkilerle damaklarda kalır bir gurme deneyimi sunuyor.

www.hilton.com.tr

Yorum Yaz

 
 
  captcha