20 Mayıs 2024, Pazartesi

2021’e şef lezzetleriyle girin

2021’e şef lezzetleriyle girin
Yeni yıl sofralarının adı da tadı da Beeves Grill & Braserrie lezzetleriyle değişiyor. Anadolu’nun, bereketli topraklarından başlayarak sınırları aşan bir lezzet hikayesinin temsilcisi olan şef Sidar Budak tarafından hazırlanan lezzetler, bu yeni yılı evde ya da restoranda ‘’Şef Specialleri’’ eşliğinde karşılamak isteyen herkese birbirinden lezzetli alternatifler sunuyor.

Et severlerin ve iyi et yemek isteyen herkesin gözde adresleri arasında yer alan Beeves Grill & Brasserie açıldığı günden beri damak tadına özen gösterenlerden tam not almaya devam ederken, Şef Sidar Budak tarafından hazırlanan lezzetler, bu yeni yılı şef lezzetleriyle karşılamak isteyenlere birbirinden lezzetli ve sağlıklı ’Şef Specialleri‘sunuyor.

Şef Sidar Budak’ın önderliğinde hazırlanan Beeves Grill & Brasseriemenüsünde, klasikleşmiş lezzetler ve dünya mutfağından tatlar kadar Dry Aged dinlendirilmiş özel steaklar, Et Sushi, Spesiyal Antrikot gibi mekana özgü spesiyaller de tüm çarpıcılığı ile kendini gösteriyor. Yeni yıl için hazırlanan menüde ise döküm ızgaralarda mühürlenip fırında hafif çektirilerek pişirilen marinasyonlu bütün dana bonfile, 8 saat boyunca low & slow tekniği ile pişirilmiş barbekü sos ile tatlandırılmış asado dana kaburga, sofraların vazgeçilmezi marinasyonlu kuzu kol, yılbaşı masalarının sembolü nar gibi kızarmış hindi ve ana yemeklerin favori tamamlayıcısı ilikli kemik suyu ile yapılmış iç pilav gibi lezzetler yerini alıyor.

Yılbaşı gecesine özel hazırlanan eşsiz lezzetler arasında başlangıçlardan, tulum peynirli kış meyveli salata, ekşi mayalı ekmekler eşliğinde pancar humuslu starter, soğuklarda %100 doğal el yapımı hazırlanmış pepperoni sucuk, kuru, et ithal ve yerli peynirlerden oluşan şarküteri tabağı, mezelerde pestolu humus, mutebbel, kuru cacık, köpoğlu, muhammara gibi imza lezzetler Sidar Şef’in maharetli ellerinde yeniden yorumlanıyor.

Yeni yıla sağlıklı ve lezzet dolu bir başlangıç yapmak isteyenleri de unutmayan Sidar Budak, ara sıcaklarda sıcak dana carpaccio, steak bruschetta ve ızgara sebze tabağıyla da alışılagelmişin dışında bir yeni yıl menüsü sunuyor.

2021’i damaklarda eşsiz bir tatla karşılamak isteyenleri de düşünen şef Sidar Budak, tatlı olarak ise yeni yıla özel bal kabaklı cheesecake ve içinizi ısıtacak, enerjinize enerji katacak vanilya ve böğürtlen soslu, apple strudel sunuyor.

Şef Lezzetleri Evlere Taşınacak

2021’i evde, sevdikleriyle karşılayacaklara özel hizmet verecek olan Şef Sidar Budak, yeni yıl için hazırladığı menüsünü mezesinden ana yemeğine, ara sıcak ve soğuklardan, tatlısına kadar tüm imza lezzetlerini e-kasap platformu Etin En İyisi (etineniyisi.com) üzerinden sofralarınıza ulaştıracak.

Yorum Yaz

 
 
  captcha