09 Temmuz 2020, Perşembe

Yalova Terma City; 20 kral daireli devasa otel

Yalova Terma City; 20 kral daireli devasa otel
İstanbul’un ön bahçesi Yalova’da 60 bin metrekare üzerinde 2.200 yatak kapasitesiyle hayata geçirilen Terma City, bölge turizminin canlanmasında başrolü oynamak amacıyla hizmet vermeye başladı. Bin metrekarelik başkanlık suite’inin yanı sıra 20 adet kral dairesiyle Türkiye’de bir ilke imza atan otel, dünyada termal turizmin liderleri arasında olmayı hedefliyor.

Karaderili Şirketler Grubu’nun, 180 milyon Dolarlık yatırım bedeliyle hayata geçirdiği beş yıldızlı Yalova Terma City, 60 bin metrekare üzerinde 2.200 yatak kapasitesiyle hizmete açıldı. 6 bin metrekare üzerine kurulu Spa’sı, özel olarak dizayn edilen bin metrekarelik başkanlık suite’i ve 250 ile 500 metrekarelik büyüklüklere sahip 20 adet kral dairesiyle bin kişilik havuz kenarı davet salonu bulunan otel, Türkiye ve dünyada termal turizmin liderleri arasında olmayı hedefliyor.

Getirdiği yeniliklerle bölge turizmi ve otellerinin de kalite çizgisini arttırmayı hedeflediklerini söyleyen Karaderili Şirketler Grubu Ceo’su Tevfik Talas, “İstanbul’a en yakın termal su bölgesi olma özelliğini taşıyan Yalova’nın turizm kapasitesinin üçe katlanmasını bekliyoruz. Yalova, yatırım yapılması konusunda çok geç kalınmış bir yer. Bölge gerek termal, gerekse yaz turizmi açısından yüksek potansiyele sahip. Turistler geldiklerinde sadece otelde kalmıyor, Yalova ve yakın illeri de gezmek istiyorlar. Bu durumda Yalova bölgesi ve yakın şehirlerin ekonomisine katkı sağlıyor. Turistlerin Yalova ve yakın şehirlerde yapacakları alışverişlerle bölge ekonomisine 20 milyon Dolarlık gelir sağlayacağını düşünüyoruz. Doğrudan Yalova’ya gelen turistlerimiz de İstanbul, Bursa ve çevre bölgeleri de kapsayacak şekilde paket turlar düzenledik” diyor.

Yalova Terma City, hedef kitle olarak Orta Doğu’yu belirlese de Amerika’dan Avrupa Birliği’ne ve Asya ülkelerine kadar geniş kapsamlı bir pazarlama faaliyetine girişmiş durumda. Küresel çapta etkin olan acentelerle anlaşmalar imzaladıklarını söyleten Talas, “Bu çabalarımızla dünyanın en kaliteli termal sularını kullanıma sunan tesisimizi ve Türkiye’nin doğal hazinesini herkese tanıtmayı hedefliyoruz. Bizim amacımız biz kazanırken ülkemizin de kazanması. Sadece Orta Doğu ve Körfez bölgesinden değil dünyanın her yerinden misafir bekliyoruz. Bu kapsamda küresel çapta etkin olan acentelerle anlaşmalar imzaladık. Otelin tanıtımı için Bağdat, Ürdün, Mısır, Tunus ve Moskova'da ofisler açtık. Gelecek yıl da Tiflis, Bakü ve Tahran ofislerini açarak buralarda tanıtım ve satış faaliyetini yürüteceğiz. Bu proje kapsamında yerel ekonomiye de katkı sunmayı amaçlıyoruz. Şu anda 1500 kişiyi istihdam ettik ve proje tamamlandığında 2 bin-2500 kişiye doğrudan istihdam sağlamış olacağız” diye konuşuyor.

20 kralı aynı anda ağırlayabilecek termal otel

Türkiye’de bir ilk olarak Terma City’de özel olarak dizayn edilen bin metrekarelik başkanlık suite’iyle 250 ile 500 metrekarelik büyüklüklere sahip 20 adet kral dairesi bulunuyor. Kral dairelerinin 16 adedi tek kat ve ortalama 250 metrekare, dört adedi de dubleks ve 500 metrekare olarak planlanmış. Dairelerde, ebeveyn yatak odası, ebeveyn banyo, ikinci yatak odası ve banyosu bulunuyor. 130 metrekarelik salonlarda, şömine, bar, piyano, tamamı özel tasarım yemek ve oturma grupları yer alıyor. Dubleks kral dairelerinde ise diğerlerine ek olarak sauna, hamam, çalışma odası, bakıcı odaları, mutfak ve 200 metrekare salon bulunuyor. Ebeveyn yatak odasında kumandalı döner yatak, masaj yatakları ve elektrikli kumandayla karartılabilen camlar kullanılmış. Kral dairelerinde birinci sınıf mermer ve özel tasarım seramiklerin yanı sıra mobilyalar da özel tasarım olarak dizayn edilmiş. Terasları büyük olarak inşa edilen altı adet kral dairesinin teraslarında manzaraya karşı seperatörlü jakuzi bulunuyor.

Termal artık sadece şifa değil

Sağlık turizmine yaptığı yatırımlarla adından söz ettiren Karaderili Şirketler Grubu, Yalova Terma City projesinde sağlık turizmine gereken önemi veren şirketlerin başında geliyor. 5 yıldızlı lüks termal turizm kompleksi, 6 bin metrekarelik Spa alanıyla da dikkat çekiyor. Otelde, fizik-tedavi ve rehabilitasyon merkezi, açık-kapalı yüzme havuzları ve spor merkezlerinin yanı sıra ailelere özel havuzlar ve sosyal alanlar da mevcut. Misafirler için her ayrıntının düşünüldüğü projede, sekiz tane aile hamamı, kadın-erkek ayrı hamamlar, cilt bakım odası, fitness, güzellik salonu, kapalı havuz, kese odası, plates studio, sauna, solaryum, 11 tane terapi odası, iki kadın terapi odası, termal sıcak su havuzu ve jakuzi, üç tane VIP terapi salonu, vitamin bar yer alıyor.

Türkiye’nin kongre oteli olmaya aday

Karaderili Şirketler Grubu, Terma City yatırımıyla iş dünyasının büyük ihtiyaç duyduğu kongre ve seminer alanlarını da hizmete sokacak. İstanbul’a bir saatlik mesafede bu kadar büyük bir termal otelin olmamasının yanı sıra aynı anda 3 bin kişinin katıldığı seminer ve kongreler için de alan sorununu de çözecek Terma City. 3500 metrekare alan üzerine, aynı anda 3 bin kişilik kongre ve toplantılarını yapılabileceği salon, aynı zamanda dörde bölünüp daha küçük gruplara da hitap edebiliyor. Bunun haricinde, 90 metrekarelik sekiz adet daha toplantı salonunun bulunduğu otel içerisinde banket ofis, vestiyer, basın odası ve çeviri odaları olacak. Havuz başında 1500 kişilik akşam yemeği sunulabilecek otelde, kurumsal firmalara termal bir tesiste profesyonel hizmet verilmesi planlanıyor. Böylelikle Yalova turizminde en büyük sorun olan hafta içi boş kapasite durumuna da son verilmesi hedefleniyor. Otelde, 2600 metrekarelik bir ana restoranın haricinde üç adet de A La Carte restoran bulunuyor.

www.termacity.com.tr

Yorum Yaz

 
 
  captcha