16 Eylül 2021, Perşembe

Sentido Numa Bay; ayrıcalıklı tatilin adresi

Sentido Numa Bay; ayrıcalıklı tatilin adresi
Özel ve ayrıcalıklı tatil arayanların adresi olan, Alanya’da 15 dönüm arazi üzerine kurulu Sentido Numa Bay, odalarından plajına, restoranlarından Spa’sına kadar her detayıyla kalite ve misafir memnuniyetini öne çıkarıyor. Sentido Numa Bay Hotel Genel Müdürü Mahir Oktay, “Sektörde rekabet çok fazla. Bu sebeple farklılaşmak gerekiyor. Biz de standartlarımız ve hizmet kalitemizle bu farkı ortaya koyuyoruz” diyor.

Özel ve ayrıcalıklı tatil arayanların adresi Sentido Numa Bay, Elif Turizm Ticaret ve İşletmecilik AŞ yatırımıyla Alanya’nın Türkler Beldesi’nde hizmet veriyor. Elif AŞ, 35 yılı aşkın süredir ana faaliyet alanı içecek grubu bölge distribütörlükleri olan köklü bir şirket. Son yıllarda otel yatırımları konusunda ciddi atılımlar yapan Elif AŞ bünyesinde bugün Numa Konaktepe Hotel, Sunprime Numa Beach ve Sentido Numa Bay Hotel yer alıyor. Tüm bu oteller, dünyanın en büyük seyahat şirketlerinden İngiltere merkezli Thomas Cook’un çeşitli markalarının franchise’ları olarak hizmet veriyor.

“Alanya artık herkese hitap ediyor”

15 dönüm arazi üzerine konumlanan Sentido Numa Bay, odalarından plajına, restoranlarından Spa’sına kadar her detayıyla kalite ve misafir memnuniyetini öne çıkarıyor. Daha çok Avrupa ve iç pazara hitap ettiklerini söyleyen Sentido Numa Bay Hotel Genel Müdürü Mahir Oktay, otelde ultra her şey dahil sistemle çalıştıklarını belirtiyor. Mahir Oktay, “Avrupa ve iç pazarın yanı sıra Rusya pazarı da ön plana çıktı bu yıl. Kriz dönemleri iç pazarı kazanmak için önemli bir fırsat oldu. Geçen yıl fiyatlarını düşüren ama kalitesinden ödün vermeyen oteller, bu yıl güzel geri dönüşler aldı. Alanya’nın iç pazardaki sorunu marka olamamasıydı. Şimdiyse insanlar buraya gelmeye başladı. Alanya artık herkese hitap eden bir turizm bölgesi oldu” diyor.

Modern ve yenilikçi mimari

Sentido Numa Bay, modern ve yenilikçi mimarisiyle dikkat çekici bir otel olarak tasarlanmış. Otel, ferah ve geniş atmosferi, ikonik mobilyaları, yeşil alanları ve yenilikçi tarzıyla sade ve huzurlu bir atmosfere sahip. Dış ve iç dekorasyon Mimar İbat Bostancı ve İçmimar Cüneyt Patkavak imzası taşıyor. Sentido Numa Bay, 242 adet standart oda, 10 adet swimup oda, 10 adet superior oda, üç adet engelli odası, 20 aile odası olmak üzere toplam 285 odasında yaklaşık 750 yatak kapasitesiyle hizmet veriyor. Odaların her birinde fön makinesi, direkt telefon, minibar, klima, ücretsiz kasa, TV/uydu müzik kanalı, ücretsiz kablosuz internet ve balkon bulunuyor. Akıllı sistemlerle donatılmış superior odalar, klima, perde gibi detayların tabletten kumanda edilebildiği teknolojiye sahip.

Tatile lezzet katıyor

Otelin bünyesinde birbirinden özel lezzetlere imza atılan, açık ve kapalı olmak üzere bir adet ana restoran, üç A La Carte restoran ve bir snack restoran bulunuyor. 600 kişilik ana restoran, kahvaltı, geç kahvaltı ve sonrasında snack olarak hizmet veriyor. Pastane bölümü 12:30 ila 18:00 saatlerinde açık oluyor ve sonrasında 21:30’da yeniden açılarak sabah 07:00’ye kadar konukları ağırlıyor. A La Carte restoranlar bir gün önceden rezervasyonla çalışıyor ve her biri 50 kişilik kapasiteye sahip. Barbeque Restaurant, dünya mutfaklarından tatlara yer veriyor. Uzak Doğu lezzetleri sunan Asian Restaurant’ın yanı sıra Ali Baba Beach, konukları deniz ve tarihi manzarasında, dut ağaçları altında ağırlıyor. Konuklar sabaha kadar açık Blue Bar’da vakit geçirebildikleri gibi gün içerisinde Beach Bar, Pool Bar ve Disco Bar’da da lezzetli içeceklerin tadına varabiliyor.

Plajı, antik bir limanda

Sentido Numa Bay’ın plajı, M.Ö. 200 yılından kalma antik bir liman içerisinde yer alıyor. Tesiste bir adet açık havuz, bir adet kapalı havuz, bir adet aquapark havuzu, bir adet 16 yaş üzeri konukların kullanabildiği relax havuz, bir adet sahil konseptli tatlı su havuzu, çocuk havuzu, televizyon salonu, alışveriş merkezi, profesyonel fitness salonu yer alıyor. Haftanın yedi günü soft animasyon ve akşam animasyonları gerçekleşiyor. Ayda iki kez de beach parti düzenleniyor.

SentidoNuma Bay’ın dikkat çekici alanlarından biri de bin metrekare üzerine kurulu Spa merkezi. Sentido Numa Bay Spa Merkezi, Uzak Doğu’nun mistik masajlarının yanı sıra Türk hamamı, sauna, cilt bakımı ve kuaför hizmetleriyle misafirlerden tam not alıyor.

www.sentidonumabay.com

Yorum Yaz

 
 
  captcha