13 Temmuz 2024, Cumartesi

SennaCity Hotel, Eskişehir keşfinizi manzarasıyla taçlandırıyor

SennaCity Hotel, Eskişehir keşfinizi manzarasıyla taçlandırıyor
Eskişehir’e yolunuz düşerse keyfinizi taçlandıracak Porsuk Çayı manzarası ve konforlu odalarıyla SennaCity Hotel, iyi bir konaklama seçeneği olarak sizleri karşılıyor. Bölgenin ilk yeşil yıldızlı oteli olan SennaCity Hotel’in ücretsiz bisiklet hizmeti de gezginlerden tam not alıyor.

Yaklaşık dört yıl önce kapılarını konuklarına açan Sennacity Hotel, İstiklal Mahallesi’nde Porsuk Çayı kenarında yer alıyor. Otel ismini İtalyan ralli pilotu Ayrton Senna’dan almış. Onun dünyasına atıfta bulunulan bir konsept yaratılmış. Otelin yatırımcısı ise bölgede birçok projeye imza atan bir mimarlık şirketi, Sena Plan Proje. Butik bir hizmet sunan SennaCity Hotel, internet üzerinde yer alan yorum sitelerinde üst sıralarda yer alıyor. Sunduğu imkanları ve hizmet anlayışını Şirket Genel Müdürü Kaan Erdin’den dinledik.

Tüm konuklarını düşünen yapı

17 yıldır turizm sektörünün içerisinde hizmet üreten Kaan Erdin, aynı zamanda Türkiye Otelciler Birliği Eskişehir temsilcisi. Erdin, açılışından beri SennaCity Hotel’de profesyonel işletmecilik görevine devam ediyor. Bölgedeki eğlence mekanlarına ve gezip görülmesi gereken yerlere yakınlığıyla avantaj sunan üç yıldızlı SennaCity Hotel, Porsuk Çayı manzarasıyla keyifli bir konaklama sunuyor. Bölgenin otopark anlamında sıkıntılı olması nedeniyle profesyonel bir otoparkı bulunan otel, ücretsiz bisiklet hizmetiyle misafirlerini şehre keşfe davet ediyor. Otelde, çocuk dostu öğeler de dikkat çekiyor. Eskişehir’i farklı amaçlarla ziyaret eden birçok insanı ağırladıklarını söyleyen Erdin, “İş amaçlı seyahat edenlerin tercih ettiği oteller arasındayız. Bunun dışında şehri gerçekten gezmeye gelen, başka bir seyahatiyle Eskişehir’i ilişkilendiren konuklarımız da çok. Yurtdışından da misafir ağırlamaya başladı Eskişehir. Turizm anlamında ilçelerimiz katma değer sağlamaya başladı. Özellikle son dönemde Yazılıkaya ilçemiz dikkat çekiyor. Friglerden kalan bir anıt ve çözülememiş bir kitabe bulunan bölge mitolojik bir yapıya sahip. Merkezde şehrin ilk kurulduğu bölge olan Odunpazarı’nda bulunan tarihi evler çok ilgi çekiyor” diyor.

Pratik ve modern

Otel 58 oda ve 145 yatak kapasitesine sahip. Odalar, nehri gören ya da görmeyen odalar şeklinde ayrılıyor. Single-double, deluxe, triple ve suite seçenekleri farklı taleplere cevap veriyor. Bazı odalarda dinlemenin yanı sıra çalışmak için de köşeler ayrılmış. Erdin, sosyal sorumluluğu da unutmadıklarını söyleyerek, ekliyor: “Bünyemizde bedensel engelli konuklarımız için oda bulunuyor. Ayrıca restoran kısmında ve ana lavabolarda onlar için özel alanlar oluşturduk.” Çocukları da unutmayan otel, odalarda çocukların rahat edebileceği yatak çözümleri sunuyor. Oteldeki mobilyaların çizimleri Sena Plan ve Proje tarafından otele özel olarak yapılmış. Modern bir görüntüsü olan otel pratikliği ön planda tutuyor.

Yeşil yıldızıyla bölgeye örnek

SennaCity Hotel, henüz yatırım aşamasındayken çevre dostu olan ciddi kararlar alarak bunları hayata geçiriyor. Otelde doğalgaz yok. Akıllı bina teknolojisi kullanılıyor. Elektriğinin bir kısmını da kendi üretiyor. Atık konusunda kontrol söz konusu ve atıklar belli bir disiplinle atılıyor. Kullanılan kimyasallar bu farkındalığa önem veren firmaların ürettiği kimyasallar. Enerji, su, atık su yönetimi konusunda bir alt yapılarının olduğunu söyleyen Erdin, “Konuyla ilgili personel eğitimlerimiz oluyor. Konuklarımızı odalarda bulunan info’larla bilgilendiriyoruz. Geri dönüşümü olmayan ürünleri kullanmıyoruz. Bu nedenle buklet ürünleri kullanmıyoruz. Tüm bu çalışmalarımızı da doğru yapıp yapmadığımız konusunda özel bir çevre danışmanlık şirketinden hizmet alıyoruz” diyor. Odalarda kullanılan minibarlar doğaya saygılı ve geri dönüşümlü, TV’ler enerji tasarruflu olarak seçilmiş.

Butik ve zengin kahvaltı

SennaCity Hotel’de bir restoran alanı mevcut. Açık büfe kahvaltı hizmetinin verildiği alanda konuklara A La Carte seçenekler de sunuluyor. Restoran bölümünde de çocukları mutlu etme fikri unutulmamış. Erdin, “Kendimizi çocuk dostu otel olarak tanımlıyoruz. Çünkü mutlu çocuklar mutlu aileleri ortaya çıkarıyor. Restoranımızda çocuk büfesi hizmetimiz bulunuyor. Ayrıca onlar için bir oyun alanımız mevcut” diyor. Kahvaltı hizmeti açık büfe olarak veriliyor. 07:00’da başlayan hizmet hafta içi 10:00 hafta sonu 11:00’a kadar devam ediyor. Mutfak ekibinin yorumunu kattığı kahvaltılar, sunum açısından da zenginlik gösteriyor. Restoranın A La Carte mönüsü, hem dünya mutfağından hem de Türk Mutfağı’ndan örnekler taşıyor.

Otelin çok amaçlı bir toplantı salonu bulunuyor. Ortalama ölçekli salon güneş ışığı alıyor. Ayrıca kendine ait bir terası da mevcut. Bu alanda maksimum tiyatro düzeninde 70 kişilik bir kapasiteyle hizmet sunduklarını söyleyen Erdin, “Bayi toplantıları, işe alım görüşmeleri gibi etkinlikler de tercih ediliyoruz” diyor.

www.sennacity.com

Yorum Yaz

 
 
  captcha