16 Haziran 2021, Çarşamba

Richmond Nua, misafirleriyle yeniden buluşmaya hazır

Richmond Nua, misafirleriyle yeniden buluşmaya hazır
Orman ve göl manzarasının kesiştiği Sapanca Gölü kıyısında yer alan Richmond Nua Wellness - Spa, en üst düzey hijyen uygulamalarıyla 19 Haziran Cuma günü kapılarını misafirlerine yeniden açıyor.

Türkiye’nin ilk ve tek destinasyon Spa’sı Richmond Nua WelIness-Spa, hayatın normalleşme sürecinde İstanbul’a kısa bir sürüş mesafesinde tatil yapmak isteyenler için 19 Haziran’da yaza merhaba diyecek. 14 yaş ve üzeri misafir kabul edilen Richmond Nua’da, sakin ve güvenilir bir tatil arayanlar için hazırlıklar büyük bir özveriyle tamamlandı.

Richmond Nua Wellness Spa’nın, misafirlerin her zaman gönül rahatlığıyla konaklayabilecekleri bir otel olduğunun altını çizen Genel Müdür Hakan Balcan, “Otelimiz bünyesi­nde tüm departman müdürleri­, ­iş yer­i heki­mi­, sağlık personeli­, gıda mühendisi ve iş sağlığı güvenli­ği uzmanının yer aldığı b­ir Hijyen Komitesi­ kurduk. Bu komite Dünya Sağlık Örgütü, T.C. Sağlık Bakanlığı ve T.C. Kültür ve Turi­zm Bakanlığı’nın yayınladığı resmi­ talimatları ve öneri­leri­, ilgi­li­ resmi­ ve uzman otor­iteleri­n görüşleri­ni­ sürekl­i taki­p ederek gerekl­i olan tüm önlemler­in güncel b­ir şek­ilde uygulanmasını sağlamaktadır. Richmond Hotels hizmet standartları gereği otellerimizde anlaşmalı olduğumuz uluslararası akredite hijyen kuruluşu tarafından ilgili kalite standartlarına ve yasal şartlara uygun bir şekilde, düzenli periyodlarda habersiz olarak her zaman yapılan, bağımsız denetimlere kuruluş tarafından yeni oluşturulan Safe Otel Programı (Salgın hastalık risk yönetim denetim programı) da eklendi. Misafirlerimizin ve ekibimizin sağlığı bizim her zaman önceliğimiz. Güzel ve sağlıklı günlere hazırız” dedi.

Operasyonel olarak her departmanda birçok düzenleme yapıldı

Restoranlarda, Spa merkezinde ve genel alanlarda oturma düzeni sosyal mesafe kurallarına göre yeniden düzenlendi. Masalar ve sandalyeler her misafirden sonra dezenfekte edilecek. Kahvaltılarda açık büfe uygulaması yerine bir süre A La Carte şeklinde servis verilecek.

Öte yandan, şezlonglar düzenli olarak dezenfekte edilerek steril halde kullanıma hazır olacak. Havuz havluları, kişiye özel paketlenmiş verilecek. Wellness & Spa merkezinde yer alan ıslak alanlar ve fitness merkezi misafirlerin sağlığı için gerekli tüm tedbirler alınarak belirli kapasiteler ile hizmet vermeye devam edecek.

Misafir odalarında yapılan temizliğe ilaveten, temizlik sonrası hidrojen peroksit uygulamasıyla maksimum hijyen sağlanacak. Oda temizliğinde çalışan personel her odanın temizliği sırasında yeni eldiven, maske ve temizlik bezi kullanacak. Kullanılan oda yeni misafire mutlaka en az 24 saat sonra verilecek. Tüm klimaların filtreleri ise hidrojen peroksitle dezenfekte edilecek.

Tüm Richmond Nua çalışanlarının hijyen konusunda eğitimleri tamamlandı, iş başı yapmadan önce düzenli olarak gerekli sağlık taramalarından geçirilecek ve ilgili koruyucu ekipmanları kullanarak görev yapacaklar.

www.richmondnua.com

Yorum Yaz

 
 
  captcha