13 Temmuz 2024, Cumartesi

LUX* Bodrum Resort & Residences, lüksü sadelikle yeniden yorumluyor

LUX* Bodrum Resort & Residences, lüksü sadelikle yeniden yorumluyor
Türkiye’nin en önemli lokasyonlarından biri Bodrum’un en nadide koylarından biri olan Adabükü’nde hizmete giren LUX* Bodrum Resort & Residences, yalın bir deneyim yaşamak ve sade bir lüks içerisinde kaliteli zaman geçirmek isteyenleri bekliyor. Misafirlere evindeymiş gibi rahat, düzenli ve yormayan odalarda konaklama imkanı sunan LUX* Bodrum Resort& Residences’ta, aynı standartta konfor sağlanırken, misafirlerin rahatı için tüm ayrıntılar incelikle tasarlanmış.

MYC Partners’ın 70 milyon Dolarlık yatırımıyla 2015 Ekim’inde projesi başlayan LUX* Bodrum Resort & Residences, Haziran ayında hizmet vermeye başladı. Mauritius, Reunion Adaları, Maldivler gibi dünyanın en egzotik lokasyonlarında lüksü yeniden yorumlayan LUX*’ın, Avrupa ve Türkiye’deki ilk tesisi olan projenin yatırımcısı MYC Partners, ethica, etsethica, ethica Sigorta, MYC İnşaat firmalarıyla tanınan Dr. Murat Akdoğan’ın Yönetim Kurulu Başkanı olduğu bir grup şirketi.

Her cepheden, panoramik deniz manzarası

Doğal güzellikleriyle Türkiye’nin en önemli lokasyonlarından biri Bodrum’un en nadide koylarından biri olan Adabükü’nde konuşlanan LUX* Bodrum Resort & Residences, Ege Denizi’nin mavi sularıyla kaplı yarımadada her cephesinden panoramik deniz manzarasına sahip. Bodrum’un turizm sektörü için adeta bir kaynak olduğunu belirten LUX* Bodrum Resort & Residences Genel Müdürü Hakan Oral, “Proje, Adabükü’nün en iddialı projesi olarak bölgeye, turist ve değer kazandıracak. Doğal güzelliği koruyarak, çevredeki dokuyu deneyimlemek isteyen herkesin rahatlıkla kalabileceği bir ortam sunuyoruz. Misafirlerin, yalın bir deneyim yaşayıp, abartısız detaylarla sade bir lüks içerisinde kaliteli zaman geçirebilecekleri bir tesis ortaya çıktı” diyor.

Ödüllü proje

Mimari projesi Pırıl Kuğu İşcan tarafından hazırlanan LUX* Bodrum Resort & Residences’ın iç dekorasyonda ise Milano bazlı Quark Studio mimarları Ayk Çavuşyan ve Kemal Çetin’in imzası bulunuyor. Dünyanın en elit tasarım yarışmalarından biri olan ‘Milano A’Design Awards’ta Mimari, Bina ve Yapı Tasarımı Kategorisi’nde ‘Gümüş Ödül’ kazanan LUX* Bodrum, uzun ömürlü malzemeler, ince Türk işçiliği ve bölgeye özgü otantik yüzey rötuşları eşliğinde İtalya’dan, Almanya’dan ve dünyanın diğer egzotik köşelerinden gelen özel malzemelerle kombine ediliyor. Tesis, LUX*ın mottosu olan “lighter& brighter” yani “sade ve yalın” bir tatil deneyimi sunuyor. LUX* Bodrum Resort & Residences dekorasyonu da tam olarak bu detayları yaşatıyor. LUX* Bodrum Resort & Residences’ta abartılı ve ihtişamlı hiçbir dekoratif ürün görmeniz mümkün değil. Ancak kişiye özel hizmet ve rahatlık için tüm doneler hazır bulunuyor.

“Sıradan ve sıkıcı tekrarla uğraşmak yok”

LUX* Bodrum Resort & Residences’ta misafirlere kişiye özel bir hizmet sunuluyor. Misafirleri alışıla gelmiş sıradan ve sıkıcı tekrarlarla uğraşmak zorunda bırakmadıklarını dile getiren Hakan Oral, “Tüm bürokratik ve sıkıcı işlemleri bizler yapıp misafirlerimizin keyif için de tatillerini geçirmelerini sağlıyoruz. Sade ve yalın bir hizmet fizyolojisine sahip olan LUX* Bodrum Resort& Residences’ı tercih eden herkese hizmet vermekten mutluluk duyuyoruz” diyor.

Tüm ayrıntılar düşünülmüş

LUX* Bodrum Resort & Residences; 91 otel odası, 72 rezidansı ve bir adet beach villasıyla toplamda 83 bin metrekarelik bir alana yayılıyor. Tesisin tüm odaları, aynı standartta konfor sağlarken, ziyaretçiler için tüm ayrıntıların düşünüldüğü konseptte tasarlanmış. Misafirlere evindeymiş gibi rahat, düzenli ve yormayan odalarda konaklama imkanı sunan LUX* Bodrum Resort& Residences’ta tüm odalar, panoramik deniz manzarasına sahip. LUX* Bodrum’da golf alıştırma sahası, Spa ve wellnes hizmeti veren LUX* Me, açık hava sineması Cinema Paradiso, iki A La Carte restoran, çocuk oyun parkı gibi birçok donatı da ziyaretçilerin hizmetine sunuluyor.

Şef Barış Torçu’dan sıra dışı lezzetler

LUX* Bodrum Resort & Residences’ta, LUX* Kurumsal Şefi olan İtalyan Şef Walter Lanfranchi’nin ekibinden tanınmış şef Barış Torcu, orijinal LUX* mutfağını, kendi zevkine göre yorumluyor. Barış Torçu, İtalyan Mutfağı’ndan seçkin lezzetler sunan Stella Restaurant ile Akdeniz Mutfağı’nın en seçkin lezzetlerini barındıran Beach Rouge Restaurant’ta, konuklara birbirinden güzel lezzetler tattırıyor. Kariyerinde daima gastronomi odaklı işletmelerde çalışmaya özen göstermiş olan Torcu, değerli Türk ve yabancı şeflerle de tecrübelerini geliştirmiş. Birçok uluslararası zincirin açılışında bulunan ve yönetiminde yer alan şef, mönülerinde daima sağlıklı, taze ve yöresel ürünleri kullanmaya özen gösteriyor.

Lahmacundan ıstakoza pek çok farklı lezzet

LUX* Bodrum Resort & Residences’ta, lobi alnından başlayarak tüm sosyal alanlarında yiyecek-içecek hizmeti bulmak mümkün. Kafe LUX’ün seçkin kahveleriyle, otelin pastanesinde taze olarak hazırlanan kekler, tartlar ve cookie’lerin keyfini çıkarabilir, Stella’da sabah harika bir açık büfe kahvaltının ardından Beach Rouge’da yerel ve uluslararası lezzetleri gün boyu tüketebilirsiniz. Geniş bir yiyecek-içecek skalasına sahip tesiste, odun fırınında pide ve lahmacundan Napoli usulü pizzaya, kebaplardan ıstakoz Thermidor’a kadar pek çok farklı lezzeti deneyimlemek mümkün. İtalyan restoranı Stella ise akşam yemeği farklı bir ayrıntıyı barındırıyor. Klasik İtalyan lezzetlerinin naif ama inovatif sunumları, misafirlerin gecesine keyiflendirecek nitelikte. Cicchetti olarak Olive all’ascolana (kızarmış dolgulu zeytin) taze Truf mantarlı risotto, Ossobuco, sous vide tekniğiyle hazırlanmış kuzu incik, mekanın öne çıkan lezzetleri arasında yer alıyor. LUX* Bodrum Resort & Residences bünyesinde bulunan Master Chef alanında ise misafirler, şefin hazırlamış olduğu reçeteler eşliğinde mutfak tecrübesini bire bir yaşayarak, bu yemekleri tatma imkanı buluyorlar.

www.luxresorts.com

Yorum Yaz

 
 
  captcha