01 Nisan 2020, Çarşamba

Kiva'da meze sohbetleri

Kiva'da meze sohbetleri
Geleneksel Anadolu Mutfağı'nın zengin yelpazesini özüne sadık kalarak günümüze taşıyan Kiva, 14 Mart’ta gerçekleştireceği 'Meze Sohbetleri' etkinliğinde şef Melih Demirel’in hazırladığı lezzetleri, tadım üstadı Mehmet Başkaya’nın keyifli sohbeti eşliğinde sunacak.

Anadolu’nun binlerce yıllık yöresel yemeklerini özüne sadık kalarak sunan Kiva bomontiada’da saat 18:00’de başlayacak 'Meze Sohbetleri' etkinliğinde tadım üstadı Mehmet Başkaya, yeme-içme lezzet uyumunun detaylarını anlatacak. Türkiye coğrafyasından özel olarak seçilen lezzetler ve eşlikçileriyle yapılacak tadımla katılımcılar benzersiz bir damak yolculuğuna çıkacak.

Etkinliğe özel hazırlanan mönünün başlangıcında zengin serpme meze çeşitlerinin yanı sıra ızgara dana ciğer ve süt kuzu uykuluk gibi ara sıcaklar bulunuyor. Ana yemek olarak sunulacak ızgara kasap köftenin sonrasında tadım etkinliği fırında Sapanca kabağı tatlısıyla sonlandırılacak. Misafirler zengin tadım menüsünü uyumlu içecekler eşliğinde deneyimleme fırsatı yakalayacaklar.

Mehmet Başkaya’nın keyifli sohbetiyle Şef Melih Demirel’in özgün yorumunun damaklarda iz bırakacağı bu özel etkinliğin biletleri 180 TL olarak Biletix üzerinden alınabilecek.

Yorum Yaz

 
 
  captcha