01 Nisan 2020, Çarşamba

Hilton İstanbul Bomonti’nin üreten kadın şeflerinden Dünya Kadınlar Günü’ne özel mönü

Hilton İstanbul Bomonti’nin üreten kadın şeflerinden Dünya Kadınlar Günü’ne özel mönü
Hilton’un kadın istihdamı ve yönetici sayısını artırmak hedefiyle hayata geçirdiği Kadın Liderlik Programı’nı sonuna kadar destekleyen Hilton İstanbul Bomonti, mutfağında görev alan 10 kadın şefin yaratıcılıklarını ve yeteneklerini sergiledikleri özel bir mönüyü hayata geçirdi. Dünya Kadınlar Günü’ne özel olarak hazırlanan ve 5-15 Mart tarihleri arasında otelin ‘The Globe Restourant’ında misafirleriyle buluşacak olan mönü, her bir şefin kendi hikayesini yansıttığı tabaklardan oluşacak.

Turizm ve yeme-içme sektöründeki kadın gücünü artırmaya yönelik çalışmalarıyla takdir toplayan Hilton İstanbul Bomonti, Dünya Kadınlar Günü’nü mutfağında görev alan 10 kadın şefin hazırladığı özel bir mönüyle kutlayacak. 5-15 Mart tarihleri arasında, The Globe Restaurant’ta servis edilecek olan mönü, her bir kadın şefin kendi hikayesini yansıttığı tabaklardan oluşacak.

Kadın şefler; Hazal Sevim Akdoğan, Sibel Çavuş, Merve Miray Tosun, Betül Delican, İlknur Çolak, Esra Yılmaz, Neslihan Urfa, Pınar Egemen, Berfu Koyun, Özlem Öztürk imzasını taşıyan ve dört aşamadan oluşan ‘Hilton’un üreten kadın şeflerinden’ mönüsü, kan portakalıyla marine edilmiş levrek, dana eti ve kimchi ile doldurulmuş bohça mantı, Türk kahveli sorbe, ağır ateşte pişmiş kuzu incik ve nar dolgulu Hindistan cevizi mus gibi özel lezzetleri misafirlerin beğenisine sunacak.

Her birinin farklı bir tekniği ve hikayesi olsa da kadın şefler Hilton İstanbul Bomonti’nin kendilerine yeni bir vizyon ve farklı deneyimler kazandıkları konusunda hem fikirler. “Şeflik genel anlamda sürekli kendini geliştirmeyi gerektiren zor bir meslek ama avantaja çevirmeyi biliyoruz. Hilton İstanbul Bomonti’de büyük uzman bir ekiple çalışıyoruz. Kadın olarak erkek meslektaşlarımızla birlikte elele verip her şeyin üstesinden gelebiliyoruz” diyen Hilton İstanbul Bomonti’nin kadın şefleri, 5-15 Mart arasında tüm lezzet meraklılarını hazırladıkları özel mönüyü deneyimlemeye davet ediyorlar.

Yorum Yaz

 
 
  captcha