Four Points by Sheraton İzmir; ‘dört dörtlük’ bir iş oteli

Four Points by Sheraton İzmir; ‘dört dörtlük’ bir iş oteli
İzmir’in şu an en hızlı gelişen bölgesi durumunda Bayraklı’da 2017 Eylül ayında hizmete giren Four Points By Sheraton İzmir, iş için seyahat eden misafirlerinin ihtiyacı olan her detayı, büyük bir incelikle düşünerek ve en pratik halde sunarak, dört dörtlük bir iş oteli olmayı hedefliyor.

Dünyanın en büyük otel gruplarından Marriott Grubu’nun sahip olduğu Four Points by Sheraton markasının Türkiye’deki stratejik partner yatırımcısı olan ER Yatırım, 10 yıl içerisinde toplam 300 milyon Dolarlık yatırımla 20 otel projesi geliştirme kararı aldı. Bu karar doğrultusunda 2015 yılında ilk proje olarak 20 milyon Dolarlık yatırımla Four Points by Sheraton İzmir’in yapımına başlanarak, 2017 yılı Eylül ayında otel hizmete açıldı.

İzmir’in yükselen bölgesi

İzmir Bayraklı’da yer alan Four Points by Sheraton İzmir’den iş merkezleri, sanayi bölgesi, İzmir Arena ve İzmir Fuarı’na oldukça kolay ulaşım sağlanabiliyor. Otel, metro istasyonuna beş dakika, Adnan Menderes Havalimanı’na yaklaşık yarım saat uzaklıkta yer alıyor. Otelin bulunduğu Bayraklı bölgesi, İzmir’in şu an en hızlı gelişen bölgesi durumunda. Gün geçtikçe bu bölgeye yapılan yatırımlar artıyor ve bölge için önemli bir ticaret merkezi haline dönüşüyor.

Tamamı manzaralı odalar

Four Points by Sheraton İzmir’in mimarisinde Özer Tulgan ve Atölye A Mimarlık ile çalışılmış. Otelin tasarımı ise Marriott/Starwood grubunun Global Design Guide Book’ta yer alan çizimlerden yola çıkılarak geliştirilmiş. Otelin iç dekorasyonu tasarlanırken, bölge coğrafyasının rengi, denizi, ışığı tema olarak işlenmiş. Four Points by Sheraton İzmir’de standart, köşe, suite ve loft olarak kategorize edilmiş, tamamı balkonlu 110 oda yer alıyor. Tüm kategorilerde hem şehir hem deniz manzaralı odalardan dört adet loft odanın kendine ait küçük bir mutfağı da bulunuyor. Son teknoloji sistemleri kullanılarak dizayn edilen odalar, konforlu bir konaklama sunuyor ve çevreye duyarlı gri su sistemi kullanılıyor. Ayrıca misafirler, odalardaki ekstra geniş teraslarda körfez manzarası seyrederek yorgunluk atma imkanı bulabiliyorlar.

Dört konu önemli

Four Points by Sheraton İzmir, dört dörtlük bir iş oteli olma hedefi doğrultusunda dört konuya odaklı olarak misafirlerine hizmet veriyor. Bunlardan birincisi; otel, hızlı check-in ve check-out imkanı sunarak misafirlerin giriş ve çıkış işlemlerini hızlandırıyor. İkincisi; otelin her noktasında en iyi, kesintisiz ve en hızlı ücretsiz internet erişimini sağlanıyor. Üçüncüsü; en iyi ve en lezzetli kahvaltı hizmeti verilmeye özen gösteriliyor. Dördüncüsü ise Four Points by Sheraton markasına özel yataklarla çok iyi ve konforlu yatak imkanı sunarak, misafirlere güzel bir uyku imkanı sunuluyor.

Four Points By Sheraton İzmir’de misafirlerin kendilerini özel hissetmeleri için yapılan küçük ama akılda kalmayı sağlayan ve onları mutlu edecek hizmetler dikkat çekiyor. Örneğin; o gün doğum günü olan bir misafirin, asansöre bindiği anda ekranda doğum günü kutlama mesajını görmesi sağlanıyor.

Her detay düşünülmüş

Four Points By Sheraton İzmir, iş için seyahat eden misafirlerinin ihtiyacı olan her detayı, büyük bir incelikle düşünerek en pratik halde sunuyor. Odalar başta olmak üzere otelde vakit geçirilecek tüm alanlar, modern çizgide ve alışılagelmişin dışında renkli ve konforlu yapıda tasarlanmış. Otelde 360 derece şehir ve körfez manzaralı Çeşme, Urla, Foça, Selçuk ve Bergama isimli beş toplantı salonu yer alıyor. Son teknolojiyle yönetilen toplantı salonlarında ışıklar, perdeler ve projeksiyon perdesi, duvarda bulunan panelle yönetiliyor. Ayrıca lobi katındaki Smyrna Restaurant, Lobby Bar ve Bahçe Cafe, misafirlerin keyifle yemek yiyerek, içeceklerini yudumlayabilecekleri alanlar. Otelde 7/24 hizmet veren bir de fitness center bulunuyor.

Türk ve dünya mutfağından lezzetler

Otelin yüksek tavanlı, modern mimariye sahip restoranında Türk Mutfağı’na ait yöresel yemeklerin yanı sıra uluslararası lezzetler de deneyimlenebiliyor. A La Carte mönüye sahip restoran, dışarıdan gelen misafirlere de hizmet veriyor. Kahvaltının açık büfe olarak sunulduğu otelde, toplantı gruplarından gelen istekler doğrultusunda açık büfe öğle ve akşam yemeği veya set mönü düzenlenebiliyor. İş oteli konsepti doğrultusunda misafirlere en hızlı, en pratik yiyecekleri lezzetli bir şekilde sunmayı hedefleyen otelin mönüsünde somon ızgara, antricot ızgara, sebzeli ve ezine peynirli tost ile penne arrabiata öne çıkan lezzetlerden…

İletişim: 0232 344 41 44

Yorum Yaz

 
 
  captcha