13 Temmuz 2024, Cumartesi

Dedeman Tokat, iş dünyasının tercihi oluyor

Dedeman Tokat, iş dünyasının tercihi oluyor
Tokat’ın en büyük turizm yatırımı olma özelliği taşıyan Dedeman Tokat, lokal değerleri modern mimariyle harmanladığı mimarisiyle misafirlerine keyifli konaklama sunuyor. 30’dan 600 metrekareye kadar çeşitli büyüklüklerdeki yedi adet toplantı salonu olan Kongre Merkezi’ne sahip olan otel, bir taraftan iş dünyasının ihtiyaçlarına cevap verirken, bir taraftan da turistik amaçla gelen misafirlerinin Tokat’ın güzelliklerini yaşamasına olanak sağlıyor.

2015 yılı Mayıs ayında projesi başlayan ve iki yıl içerisinde tamamlanan Dedeman markasının son oteli Dedeman Tokat, 9 Mayıs tarihi itibariyle ilk misafirlerine ev sahipliği yapmaya başladı. Yatırımcısı Nusret Argun’un sahibi olduğu Atlas Yatırım ve Planlama şirketi olan otel, Tokat Merkez’de yer alıyor. Dedeman Tokat, lokasyon olarak önemli noktalara ve alışveriş merkezine yürüme mesafesinde bulunuyor.

Dedeman Tokat, bölgenin en büyük turizm yatırımı olma özelliği taşıyor. Otel bu anlamda kentte hem oda arzını arttırıyor hem de çeşitli büyüklüklerde yedi adet toplantı salonuna sahip olan Kongre Merkezi ile şehirin büyük kongre ve toplantılarına ev sahipliği yapmasına imkan sağlıyor.

Her şey özenle seçilmiş

Mimari projesi Sezz Mimarlık ve Mimar Sezer Kılıçer tarafından gerçekleştirilen Dedeman Tokat’ın iç mimarisinde ise Emel Saymaz’ın imzası bulunuyor. 60 metre yüksekliğinde ve 5 bin metrekare taban oturumuna sahip olan otel, şu an şehir merkezindeki en yüksek yapı konumunda. Dış cephesinde A1 yanmaz olan fibercement kullanılan otelde, cam ve fibercement kaplamayla birlikte modern bir görüntü oluşturulmuş. Dedeman Tokat’ta kullanılan ürünler, ulusal çapta ve marka değeri yüksek seviyede olan ürünlerden oluşuyor. Özellikle odaların ıslak hacimlerinde zemin seramikleri, R9 olarak seçilmiş ve otelde yangın ve ses izolasyonuna büyük önem verilmiş.

Geleneksel Dedeman misafirperverliği

Dedeman Tokat olarak Geleneksel Dedeman misafirperverliğini en iyi şekilde sunduklarını belirten Dedeman Tokat Genel Müdürü Tolga Ünal, “Orta Karadeniz’in Beyaz Zambaklar Şehri olarak da bildiğimiz Tokat ilimizin gelenekleri ve sıcaklığıyla misafirlerimize en üst düzeyde hizmet vermeyi hedefliyoruz” diyor.

Lokal değerler modernlikle yorumlanmış

Dedeman Tokat’ta 113 superior, bir handikap, 18 deluxe, altı corner suite ve dört deluxe suite ve bir kral dairesi olmak üzere farklı oda seçenekleri yer alıyor. Otel, oda çeşitliliğiyle misafirlerinin zevklerine, ihtiyaçlarına ve tercihlerine uygun konaklama imkanı sağlayabiliyor. Anti alerjik, sigara içilen ve sigara içilmeyen odaları da mevcut olan otelde, ücretsiz çay-kahve ikramı, minibar, elektronik kasa, 43 inç LED TV, ücretsiz Wi-Fi standart olarak sunuluyor. Ayrıca otelin deluxe ve suite odalarında espresso makinesi de bulunuyor. Oda genişlikleri ise 26’dan 126 metrekareye kadar değişiklik gösteriyor. Dedeman Tokat’ın odalarının son teknoloji ekipmanlarla tasarlandığını söyleyen Tolga Ünal, “Dekorasyonda otelimizi, lokal değerleri modern mimariyle harmanlayarak konumlandırdık. Binamızın yapısı itibariyle tüm odalarımız hem şehir hem de eşsiz doğa manzarasına sahip” diye konuşuyor.

Dedeman Tokat, 30’dan 600 metrekareye kadar çeşitli büyüklüklerdeki yedi adet toplantı salonu olan Kongre Merkezi’ne sahip. 3 bin metrekare kapalı, 2 bin metrekare açık alana sahip kapalı ve açık yüzme havuzları, fitness center, sauna, jakuzi, Türk hamamı, basketbol ve voleybol sahasına sahip Sağlık Kulübü de otel bünyesinde faaliyet gösterecek. Otelde konaklayan misafirlerin büyük çoğunluğunun iş amaçlı seyahat eden kişiler olduğunu ifade eden Ünal, “Bunun yanı sıra toplantı ve spor grupları, gezi turları ve münferit yabancı misafirleri de ağırlıyoruz. İş dünyasından gelen misafirlerimize teknolojinin son imkanlarının sunulduğu oda ve salonlarımızda konforlu konaklama ve toplantı olanakları sunuyoruz. Dedeman Tokat olarak turistik amaçla gelen konuklarımıza da Tokat’ın güzelliklerini anlatmak amacıyla şehrimize ait broşürler verip yönlendirmeler yapıyoruz. Ayrıca ekranlarımızda Tokat tanıtım videolarının dönmesine özen gösteriyoruz” diye konuşuyor.

Hunza Restoran ile doyumsuz lezzetler

’ta, adını sağlıklı beslenmelerinden dolayı uzun yaşamalarıyla ünlü Hunza Türklerinden alan 200 kişilik kapasiteli Hunza Restoran ile yeme-içme hizmeti veriliyor. Hunza Restoran, Tokat’ın tarihi eserlerinden ilham alan modern mimarisiyle hem otel misafirlerini hem de Tokat’ta ikamet eden misafirleri ağırlıyor. Güne açık büfe kahvaltıyla başlayan Hunza Restoran, öğle ve akşam yemeklerinde ise A La Carte hizmet veriyor. Şef Gürcan Tunçer’in eşsiz sunumlarını tadarken, Tokat’ın güzel manzarasının da keyfine varabilirsiniz.

1980 Bolu doğumlu olan otelin şefi Gürcan Tunçer, aile mesleği olan aşçılığa küçük yaşlarda başlamış. Tunçer, kariyeri boyunca Dedeman Bodrum, Dedeman Rize ve Divan Mersin otellerinde görev yapmış ve gurubu iyi tanıyan bir şef. Ulusal ve uluslararası mutfaklarda uzman olan Tunçer, başarılı sunumlarıyla birçok madalyaya sahip. Şef Tunçer, Dedeman Tokat’taki mönüsünde dünya mutfağının lezzetlerini modern dokunuşlarla sunarken, Tokat’ın yöresel yemeklerini de misafirlerle buluşmasını sağlıyor.

www.dedeman.com

Yorum Yaz

 
 
  captcha