15 Nisan 2021, Perşembe

Cadde’nin en iyisi ‘Meksikalı’

Cadde’nin en iyisi ‘Meksikalı’
Orjinal tariflerle hazırlanan yerel lezzetlerinin yanı sıra, sunduğu servis ve hizmet kalitesiyle daha önce İncili Gastronomi Rehberi’nde yer almayı başaran İstanbul’un Meksikalısı, yeni bir ödülün daha sahibi oldu. Meksikalı & Türk bir aile tarafından işletilen ve Meksika Mutfağı’nın müdavimlerini 2005 yılından bu yana Bağdat Caddesi’nde ağırlayan Ranchero, Şehrin En İyileri Ödülleri’nde ‘En İyi Bağdat Caddesi Mekanı’ seçildi.

Conrad Otel’de düzenlenen gecede, binlerce yıllık geçmişe sahip Meksika Mutfağı’nın İstanbul’daki temsilcisi Ranchero’nun ödülünü, mekanın işletmecilerinden Rıza Tanyeri ve eşi Patricia Selma Tanyeri Gonzalez birlikte aldı. “Bu özel ödülü Ranchero’nun maharetli şefleri ve özverili servis personelimiz adına alıyoruz” diyen Tanyeri&Gonzalez çifti, kendilerini Bağdat Caddesi’nin en iyisi seçen tüm lezzet tutkunlarına teşekkür etti.

Aztek ve Mayalara uzanan gerçek Meksika lezzetleri…

Yaklaşık 9 bin yıllık geçmişe sahip Meksika Mutfağı’nın, gerçek Meksikalıların ellerinden çıkan en özel lezzetlerini ve bu ülkenin renkli kültürünü İstanbullularla tanıştıran Ranchero, kökleri Aztek ve Mayalara kadar uzanan orjinal tarifleri mönülerine taşıyor. Şu anda Suadiye ve Nişantaşı’ndaki mekanlarında misafirlerini ağırlayan İstanbul’un Meksikalısı, çok yakında Ataşehir Watergarden’da yeni restoranını hizmete açacak.

www.ranchero.com.tr

Yorum Yaz

 
 
  captcha