13 Temmuz 2024, Cumartesi

Şehrin hikayesine dahil olun

Şehrin hikayesine dahil olun
The Galata Istanbul Hotel MGallery, eşsiz konumuyla macera, romantizm, tarih, kültür, doğa dolu unutulmaz bir hikaye sunuyor. Otelin avlusunda yer alan Osmanlı’nın en ihtişamlı günlerinden Lale Devri’nde yaptırılan Tarihi Çeşme Hamamı 300 yıldır suyun arındırıcı özelliğinin temsilcisi...

The Galata İstanbul Hotel-MGallery, Avrupa’nın en büyük otel zincirlerinden biri olan Accor Grup’un lüks kategorideki markalarından biri. Dünyanın dört bir yanına yayılmış MGallery’ler tarihi dokusu ve hikayesi olan, bunları sanat ile birleştiren ve misafirlerinin hafızasında bir iz bırakabilen oteller. İşte Karaköy’ün tam kalbindeki The Galata İstanbul Hotel-MGallery’nin binası da tam olarak bu amaca hitap ediyor.

Otelin tarihi 200 yıl öncesine dayanıyor. Dönemin en ünlü bankerlerinden olan ‘Baltazzi Ailesi’ tarafından yaptırılmış binanın yapım tarihi kesin olarak bilinmemekte birlikte Galata’nın en görkemli ve nadide yapılarından ve Bankalar Caddesi’ndeki en eski dört handan birisi. 1856-1890 yılları arasında ismi, hanı inşa ettiren aileden ötürü ‘Baltazzi Han’ olarak geçiyor. Bina Birinci Dünya Savaşı’nın sonlarına kadar Deutsche Orientbank tarafından kullanılmış. Aynı zamanda Istelyo Film Şirketi’nin de ofisi binada yer alıyor. 1940’lı yılların sonunda Banca Commeciale Italiana’nın şubesi burada açılıyor ve 1976 yılına kadar varlığını sürdürüyor. 1978 yılından itibaren Akbank tarafından kullanılan tarihi bina, 2013 yılında el değiştirmesiyle birlikte bankacılık sektörüne veda ediyor ve 2018 yılından itibaren The Galata Istanbul Hotel MGallery olarak hikayesine devam ediyor.

“Şehrin hikayesine dahil olma”

The Galata İstanbul Hotel-MGallery Genel Müdürü Kerem Demircan, şehrin kalbinin attığı, Haliç ve Boğazı birleştiren Galata’daki benzersiz konumlarıyla misafirlerine “şehrin hikayesine dahil olma” imkânı sağladıklarını söylüyor. Şehrin merkezindeki, modern ve rengarenk sokaklarda gezmek; İstanbul’un benzersiz lezzetlerini tatmak, restoranlar, kafeler, pub ve barlarda gönlünüzce eğlenmek için çok rahat bir konumda.

“The Galata Istanbul Hotel MGallery misafirlerine unutulmaz bir konaklama ve konumuyla macera, romantizm, tarih, kültür, doğa ve çok daha fazlasını bulacağı eşsiz bir hikâye sunuyor”m diyen Demircan, şunları söylüyor:

83 odada ferahlık ve lüks bir arada

“Bunun için de art-deco dokunuşlarla yenilenen tarihi yapısında toplam 83 oda ile hizmet veriyor. 200 yıllık binanın orijinal mimari özellikleri korunurken, geleneksel ile modern iç dekorasyonu misafirlerimize ferahlık ve lüksü bir arada sunuyor. Odalarımızın bir yanı Haliç diğer yanı Galata Kulesi manzaralı.” Mesai’de geleneksel meyhane kültürü Otelin restoranı ‘Mesai’ de, tarihi yarımada manzarası, profesyonel ekibi ve ayrıcalıklı lezzetleriyle misafirlerine unutulmaz bir tecrübe yaşatıyor. Geleneksel meyhane kültürünü kendine has dokunuşlarla güncelleyen Mesai, Türk mutfağını modern gastronomi ile harmanlıyor ve ocak başı, taş fırın, Türk mezelerinin yanı sıra boğazın kıyısında konumlanmış İstanbul’a yakışır deniz ürünleriyle adından söz ettiriyor. Mesai’de gece boyunca hem nefis yemekler yemek hem de sevdiklerinizle keyifli vakit geçirip bolca eğlenmek mümkün.

Ödüllü Tarihi Çeşme Hamamı

Otelin avlusunda Osmanlı’nın en ihtişamlı günlerinden Lale Devri’nde yaptırılan Tarihi Çeşme Hamamı ise 300 yıldır, suyun arındırıcı özelliğinin ntemsilcisi.

Yüksek tavanları, ihtişamlı kubbesi, ahşap döşemesi ve özgün malzemeleriyle büyülü bir atmosfer oluşturan Tarihi Çeşme Hamamı’na otelden asansörle inilebildiği gibi dışarıdan direkt olarak da geçilebiliyor.

Köpük masajından geleneksel Türk hamamına, geleneksel Türk kesesinden Fas hamamına uzanan geniş bir yelpazede hizmet veren Tarihi Çeşme Hamamı’nda besleyici, sıkılaştırıcı, arındırıcı ve rahatlatıcı uygulamalar yanı sıra; Tay, Bali, sıcak taş masajları ve Ayurvedik İlham gibi birbirinden farklı uygulamalar da bulunuyor.

Tarihi Çeşme Hamamı, geçen yıl ve bu yıl lüks hizmet kalitesi ve geleneksel uygulamalarıyla, dünyanın en prestijli ödüllerinden biri olan World Luxury Spa Award ile ödüllendirildi.

İlgi giderek yükseliyor

Genel Müdür Kerem Demircan, otelin misafir profilinde Rusların başı çektiğini, onları İngiltere, Fransa, Almanya ve Amerika’nın izlediğini dile getiriyor. Özellikle Avrupalı misafirlerin oteli çok beğendiklerini belirten Demircan, Galaport’un etkisiyle hem İstanbul hem de Karaköy’de yer alan otellere turistlik ilginin her geçen gün arttığını da sözlerine ekliyor.

www.thegalataistanbul.com

Yorum Yaz

 
 
  captcha