19 Haziran 2024, Çarşamba

Papillon Hotels’de Gastro Journey ile lezzetli tatiller

Papillon Hotels’de Gastro Journey ile lezzetli tatiller
Papillon Hotels Grup, ‘Gastro Journey’ konsepti ile lezzetin sınırlarını zorluyor. Yerel zenginliklerimizi ve uluslararası mutfakların eşsiz birleşimini sunarak sadece damaklara değil, ruhlara da hitap ediyor.

Türkiye’nin gözde tatil merkezi Belek’in üç farklı sahilinde, üç farklı otelle denize sıfır konumlanan Papillon Hotels, misafirlerine sadece konforlu konaklama değil, aynı zamanda gastronomik bir deneyim sunuyor. Papillon Ayscha Hotel, Papillon Belvil ve Papillon Zeugma; toplam 18 restoranı ile dünyanın dört bir yanındaki mutfakları bir araya getiriyor. Papillon Hotels’in gastronomi vizyonu, yerel zenginliklerin ve uluslararası mutfakların eşsiz bir birleşimini sunarak benzersiz bir deneyim sağlamak üzerine kurulu. Türk mutfağının zengin mirasını modern dokunuşlarla harmanlarken, geleneksel lezzetlere yenilikçi bir Papillon Zeugma Hotel yaklaşım getiriyor

Gastro Journey

Yiyecek menüsünde ‘Gastro Journey’ konseptini, içecek menüsünde ise ‘Butterfly Effect’ kokteyl menüsünü misafirlerinin beğenisine sunan Papillon Hotels, yeni sezonu zengin bir içecek ve şarap menüsü ile özel üretilmiş şuruplarla hazırlanan eşsiz kokteyllerle karşılıyor.

Her bir kokteyl bir sanat eseri

Papillon Hotels misafirlerinin sadece damaklarını değil, ruhlarını da tatmin etmeyi amaçlıyor. Her bir kokteyli bir sanat eseri olarak görüyor! Kendi ürettikleri özel şuruplarla hazırladıkları lezzet kombinasyonları özgün sunumlarıyla dikkat çekiyor. Kokteyller, mevsimin en taze meyveleri ve en kaliteli içeceklerle hazırlanıyor. Tesiste, en son teknolojiye sahip bir kokteyl laboratuvarı bulunuyor. Özel tasarlanmış karıştırıcılar, infüzyon cihazları, moleküler gastronomi teknikleri için geliştirilmiş ekipmanlar gibi yenilikçi araçlarla donatılmış olan bu laboratuvar, sıra dışı içecek deneyimleri sunuyor. Öte yandan geniş içecek ve şarap menüsünde de, dünya çapında seçkin markaların en iyi ürünleri ve özenle seçilmiş yerel lezzetler bulunuyor. Her damak zevkine hitap eden geniş bir yelpazede sunulan içecekler, kalite standartlarını en üst düzeyde tutarak, en iyisini arayan misafirlere hitap ediyor.

18 restoran

Papillon otelleri toplamda 18 restoranıyla misafirlerine geniş bir yemek seçeneği sunuyor. Her bir restoran, temsil ettiği mutfakla uyumlu bir atmosfere sahip. Dekorasyondan servise, müzikten aydınlatmaya kadar her detay, ziyaretçilerine o mutfakla ilgili otantik bir deneyim yaşatıyor. Hint, Uzak Doğu, yerel lezzetler, dinlendirilmiş yüksek kalitede et seçenekleri, mevsimsel deniz ürünleri, İtalyan ve Meksika mutfağından ürünler, Burger Evi, sokak lezzetleri ve uluslararası tatların sunulduğu çeşitli yiyecek köşeleri yer alıyor. Dünya çapında deneyimli ve ustaca yetişmiş Asyalı ve Hintli şefleri, kendi mutfaklarına ait olan lezzetleri ustalıkla hazırlayarak, unutulmaz bir yemeiçme deneyimi yaşanmasına katkı sağlıyor.

İnovasyon ve araştırma

Gastronomi alanındaki yenilikleri ve trendleri sürekli olarak izlemek için kapsamlı bir araştırma ve inovasyon çalışmaları yürüten Papillon Hotels, yerel ve uluslararası düzeydeki restoranlar, oteller, şefler ve trend raporları gibi kaynakları takip ediyor. Ayrıca, endüstri fuarlarına katılıyor ve uluslararası gastronomi platformlarında yer alıyor. Öte yandan misafirlerinin geri bildirimlerine de büyük önem veriyor. Onların beklentilerini anlamak ve değişen taleplere cevap verebilmek için düzenli olarak geri bildirim topluyor.

Trendleri takip ediyor

Papillon otelleri dünya gastronomi trendlerini de yakından takip etmeyi ihmal etmiyor. Örneğin, sağlıklı ve dengeli beslenme trendlerini göz önünde bulundurarak, menülerinde daha fazla sağlıklı seçenek sunmaya özen gösteriyor. Aynı zamanda, yerel ve organik ürünlerin kullanımını artırarak sürdürülebilirlik trendlerine de katkı sağlıyor.

Yerel üreticilerle iş birliği

Otellerin önemli bir gastronomik özelliği de tedarik zinciri... Yerel üreticilerle kurdukları güçlü iş birlikleri sayesinde her zaman taze ve yüksek kaliteli ürün temin edebiliyorlar. Böylelikle yerel tarımı destekliyor ve doğanın sürdürülebilirliğine de katkıda bulunuyorlar.

Zengin etkinlikler

Gastronominin her alanında özel bir çaba sarf eden Papillon Hotels, düzenlediği etkinliklerle de beğeni topluyor. Ülkemizde ve dünya çapında tanınmış deneyimli barmenlerle iş birlikleri yaparak, misafirlerine eşsiz lezzet yolculukları sunuyor. Özel kokteyller, içecek eşleştirmeleri, kokteyl yapımı masterclass’ları ve diğer interaktif etkinliklerle misafirlerin damakları şımartılıyor! Ayrıca, belirli temalara odaklanan özel gastronomi etkinlikleri de düzenleniyor. Belli bir ülkenin mutfağına odaklanan etkinlikler, mevsimlere uygun içecek festivalleri veya belirli içecek türlerine yönelik workshop’lar yapılıyor.Haftalık şarap tadım etkinlikleri de var. Deneyimli sommelier, misafirlere farklı üzüm çeşitleri, aroma profilleri ve bölgeler hakkında bilgi vererek, onları lezzetli bir keşfe çıkarıyor. Sommelier eşliğinde düzenledikleri ‘wine&dine’ gecelerinde, lezzetli yemeklerin yanında özel olarak seçilmiş şaraplarla unutulmaz bir ziyafet sunuluyor

Yorum Yaz

 
 
  captcha