21 Ağustos 2019, Çarşamba

Hilton Dalaman Sarıgerme Resort & Spa yeni sezonda misafirlerini bekliyor

Hilton Dalaman Sarıgerme Resort & Spa yeni sezonda misafirlerini bekliyor
Hilton Dalaman Sarıgerme Resort & Spa, doğayla iç içe geçmiş mimarisi ve yüksek hizmet kalitesiyle anılarınızda iz bırakacak özel bir tatil için misafirlerini bekliyor.

Akdeniz ve Ege’yi birbirinden ayıran Dalaman çayının kenarında bulunan Hilton Dalaman Sarıgerme Resort & Spa, doğayla iç içe unutulmaz bir tatil yapmak isteyen tatil severleri bekliyor. Denizin eşsiz mavisinin yemyeşil bir bitki örtüsü ile buluştuğu 176 dönümlük otelin 130 dönümü aromatik, tropikal ve endemik bitkilere ev sahipliği yapıyor. Hilton Dalaman Sarıgerme Resort & Spa, misafirlerini şehrin koşuşturmasından ve stresinden tamamen uzaklaştırma sözü verirken Türkiye’nin en iddialı Spa merkezi ile misafirlerine huzur ve yenilenme olanağı ayrıca gastronomi tutkunları için de eşsiz lezzetleri ve çeşitli restoranları ile keyifli ve eğlenceli bir tatil vaat ediyor.

Doğa ve sağlıklı yaşamın buluşma merkezi

Doğayla iç içe yaşamanın keyfine varacağınız Hilton Dalaman Sarıgerme Resort & Spa, kendi bahçesinde ekolojik tarımla yetiştirdiği tüm sebze ve meyveleri de yemeklerinde ve açık büfesinde misafirlerin beğenisine sunuyor.

Sağlıklı yaşam mottosunun günümüzde daha fazla benimsenmesinin öncülerinden olan Hilton Dalaman Sarıgerme Resort & Spa, misafirlerine beslenme alışkanlıklarına yönelik olarak alkali, vejetaryen ve vegan büfe seçenekleriyle hizmet veriyor. Misafirlerine eşsiz doğa ve arkeolojik turlar sunan, kuş gözlemcileri ve bitki bilimi araştırmacıları için de gözde bir mekân olmaya başlayan otel, konuklarını bu turlarla bölgenin dokusunu yaşamaları için önemli bilgilerle donatıyor.

Benzersiz bir lezzet; mavi yengeç

Misafirlerinin beslenme alışkanlıklarına önem veren Hilton Dalaman Sarıgerme Resort & Spa, zengin açık büfesinin yanı sıra altı farklı A La Carte restoranlarıyla da misafirlerini ağırlıyor. Uzak Doğu, İtalyan, Hint, Ege, Türk ve deniz ürünleri mutfağı sevenleri alanlarında uzman olan şeflerinin hazırladığı lezzetleriyle mutlu ediyor. Bölgeye özel benzersiz bir lezzet olan ‘mavi yengeç’ ise otelin deneyimli mutfak ekibi tarafından özel bir pişirme yöntemi ile hazırlanıyor.

Caretta caretta’lara yuva oluyor

Hilton Dalaman Sarıgerme Resort & Spa’nın uzun sahili aynı zamanda deniz kaplumbağası caretta caretta’larında evi. Dünyada soyu tükenmekte olan canlılar listesinde yer alan bu deniz kaplumbağaları 25-30 yıl sonra erginleşip yuva yapmak için doğdukları kumsala gelirler. Bu sebeple Hilton Dalaman Sarıgerme Resort & Spa, caretta caretta’ların korunarak, güvenli üremesi amacıyla sahilinde bu konuyla ilgili özel bir devriye ekip bulunduruyor ve caretta caretta yuvalarını keşfedip bu alanı özel olarak çevreliyor.

Çocuklar için yepyeni deneyimler

Hilton Dalaman Sarıgerme Resort & Spa yetişkinlere lüks ve konforu sunarken küçük misafirlerini de unutmuyor. Otelde çocuklu aileler için geliştirilen alanlardan ilki “Kids Paradise”. Bu rengârenk çocuk cennetinde küçük misafirler; sabun, cupcake, kukla yapımı gibi eğlenceli ve öğretici aktivitelerin gerçekleşeceği atölyelerin yanı sıra; x-box futbol, kar partisi ve daha birçok eğlenceli oyun ile zamanın nasıl geçtiğini anlamayacaklar. Küçüklerin katılımıyla sahnelenen Carpi’nin Maceraları konulu kostümlü Müzikal Show büyük küçük tüm misafirlerin beğenisini topluyor.

Çocukların keyifli vakit geçirebileceği bir başka alan ise Carpi Kidz Paradise. 4-12 yaş grubundaki çocuklara hitap eden Carpi Kidz Paradise’da açık ve kapalı aktivite odaları, kapalı sineması, bebek oyun ve uyku odası, mini amfi tiyatrosu ve açık oyun alanlarından oluşan pek çok etkinliğe yer veriliyor. Hilton Dalaman Sarıgerme Resort & Spa, çocuklar ve gençler için oluşturulan PriveTeen Club ile de eğlenceli ve yaratıcı günlük aktivitelere ev sahipliği yapıyor. Gençler, gündüz açık alanda yapılan spor aktivitelerinin dışında, Teenager Kulübü olan Prive Teen’de zihinsel, sanatsal ve eğlenceli faaliyetlerde bulunabiliyor. Otelde çocuklar kadar doğaya dönmek isteyen yetişkinlerin de ilgisini çeken bir diğer alan ise mini bir çiftlik olan Carpi’s Farm. Aileler çocukları ile birlikte özel bir peyzajla tasarlanan Carpi’s Farm içerisinde birçok çiftlik hayvanını görebiliyor.

Vücudunuzu ve zihninizi yenileme zamanı

Bölgenin en büyük Spa’sı olan Elysion Spa’da, vücudunuzu ve zihninizi yenileyeceksiniz. İsmini ve konseptini Roma ve Helen kültüründen alarak Helenistik dönemin büyüsünü günümüze taşıyan Elysion Spa’da Uzak Doğu’nun egzotik atmosferi Türk gelenekleriyle birleştiriliyor. Vücudu toksinlerden arındıran terapiler, besleyici masaj bakımları ve bölgesel peeling uygulamaları; dünya masaj literatüründeki masaj teknikleri ve terapi yöntemleriyle özel eğitimli Türk ve Balili profesyonel bir ekip tarafından yapılıyor. Ayrıca Spa deneyimini kendi özel odasında yaşamak isteyen misafirler için de Honeymoon Dublex Suite’ler bulunuyor.

Otelin Spa alanı sadece yetişkinlere hizmet vermekle kalmayıp küçük misafirleri için de Spa for Kids konsepti ile hizmet veriyor. Çocuklarıyla birlikte keyifli vakit geçirmek isteyen aileleri de unutmayan Elysion Spa 6 bin metrekarelik dev bir alanda huzur ve eğlenceyi bir arada sunuyor.

Yorum Yaz

 
 
  captcha