Bob’s Kitchen; food court’un dünya mutfağı

Bob’s Kitchen; food court’un dünya mutfağı
Happy Moon’s, kuruluşunun 20’inci yılında yeni markası Bob’s Kitchen’ı açtı. İlk şubesi Zorlu AVM food court katında açılan Bob’s Kitchen hem doyuruculuk hem de uygun fiyata lezzet arayanlara dünya mutfağından seçenekler sunuyor. Happy Moon’s Grup Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Aymutlu, “Bob’s Kitchen ile Happy Moon’s’un kalite anlayışını food court’lara taşıyoruz. İstanbul’da 20 şubeye kadar şirket mağazaları açıp, sonrasında İzmir ve Ankara başta olmak üzere beş yıl içinde 100 şubeyi hedefliyoruz” diyor.

Lüksü erişilebilir hale dönüştürme hedefiyle büyük porsiyonları uygun fiyata, konforlu ortamlarda sunan Happy Moon’s, kuruluşunun 20’inci yılında yeni markası Bob’s Kitchen’ı açtı. İlk şubesi Zorlu AVM food court katında, ikinci şubesi İstanbul Eğlence Merkezi’nde, üçüncü şubesi Mall of İstanbul’da açılan Bob’s Kitchen hem doyuruculuk hem de uygun fiyata lezzet arayanlara dünya mutfağından seçenekler sunuyor.

Türkiye genelinde birçok AVM’ye açılarak büyümeyi planladıklarını söyleyen Happy Moon’s Grup Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Aymutlu, markanın yola çıkışı hakkında şunları söylüyor: “Türkiye’de food court’ları uzun süredir gözlemliyorum. Bu alanlarda restoran şeklinde servis vererek, birçok farklı mutfaktan lezzeti bir arada sunabilen marka konusunda bir eksiklik var. Müşterilerin de her gün aynı yemekleri tercih etmek yerine farklı alternatif arayışında olduğunu gördük. Happy Moon’s’un kalite anlayışını food court’lara taşımaya karar verdik.”

Beş yıl içinde 100 şube hedefi

Bob’s Kitchen’ı food court ve sokaklardaki küçük metrekarelerde yer alacakları bir marka olarak konumlandırdıklarını belirten Aymutlu, “Happy Moon’s olarak büyük alanlarda yaptığımız işi, 50 metrekarelik bir alanda yapıyoruz. Food court’larda burger, makarna, pizza yapan mekanlar ayrı ayrı. Bu zenginlikte mönüyü tek marka altında sunan marka yok. Bunları tek mutfaktan çıkarmak ve bunu sekiz dakikada yapmak gerçekten iddialı. Biz de denenmemiş bir şeyi yapıyoruz. Bob’s Kitchen çatısı altında hem şirket mağazaları açarak hem de franchise vererek hızlı şekilde büyümeyi amaçlıyoruz. İstanbul’da 20 şubeye kadar hepsini kendimiz açıp, sonrasında İzmir ve Ankara başta olmak üzere beş yıl içinde 100 şubeyi hedefliyoruz” diyor.

Bob’s Kitchen’ın mönüsünde; tavuk yemekleri, köfteler, hamburger, dürüm, makarna, salata ve çorbalar yer alıyor. Etler, tavuklar, köfteler, yeşillikler, ekmekler gibi ürünler Şerifali’de 1300 metrekarelik alanda yer alan hazırlık mutfağından şubelere gidiyor. Marka, dünya mutfağından birçok yemek seçeneğini aynı anda sunarken, müşterilerin kendilerini restoranda hissedeceği şekilde porselen tabak ve metal çatal bıçakla servis ediyor. Yemeklerini pilav, patates ve salata eşliğinde sunarak da uygun fiyatlı doyurucu mönü konusunda iddialı bir duruş sergiliyor.

www.happymoons.com.tr/bobs-kitchen

Yorum Yaz

 
 
  captcha