Yeniden kapılarını açan Al SharQ’ın mutfağı uzay üssü gibi

Yeniden kapılarını açan Al SharQ’ın mutfağı uzay üssü gibi
Sağlık ve hijyen kontrollerini en üst seviyelere çıkaran Al SharQ, normalleşme süreci çerçevesinde kapılarını yeniden açtı. Hijyen konusunda olağanüstü tedbirler alan Executive Chef Azat Yılmaz ve ekibi mutfakta değil sanki uzay üssündeymiş gibi çalışmalarını sürdürüyorlar.

Covid-19 salgını nedeniyle alınan önlemler kapmasında 2,5 aydır kapalı olan mekan, ‘sıfır risk’ prensibiyle bahçe bölümünde misafirlerini ağırlamaya başladı. Beyrut ve Türk Mutfağı’nı sentezleyerek lezzet tutkunlarını aynı çatı altında buluşturan Al SharQ, mutfağıyla da hazırlıklarını eksiksiz yerine getirdi. Hijyen konusunda olağanüstü tedbirler alan Executive Chef Azat Yılmaz ve ekibi mutfakta değil sanki uzay üssündeymiş gibi çalışmalarını sürdürüyorlar. Mutfak ekibi astronota benzer kıyafetlerle mönülerini hazırlarken çalışanların da maskesiz ve eldivensiz servis yapmasına izin verilmiyor.

İnsan sağlığı ön planda

Hijyeni ve insan sağlığını ön planda tutan Al SharQ’ıngirişinde Koronavirüse karşı misafirlerinin ateş ölçerlerle mutlaka ateşleri ölçülüyor. Sosyal mesafe kuralına uygun masa düzeniyle lezzet ve konforu bir arada sunan mekan, ayrıca hijyen ekipleri tarafından ozon ve ULV makineleriyle rutin olarak dezenfekte ediliyor. Masalarda ise her zaman misafirlerin kolaylıkla ulaşabileceği şekilde hazır bulundurulan kolonya ve dezenfektanlar yer alıyor.

Yorum Yaz

 
 
  captcha