The Steeve, İsmet Saz imzasıyla Kuruçeşme'de

The Steeve, İsmet Saz imzasıyla Kuruçeşme'de
İsmet Saz Group çatısı altındaki The Steeve, son derece şık dekorasyonu ve büyüleyici lezzetlerin yer aldığı yeni mönüsü ile yeni yeri Kuruçeşme’de 29 Ekim gecesi kapılarını açıyor.

İsmet Saz Group bünyesinde dikkatleri üzerine çekmeyi başaran, eşsiz lezzetleri ile gastronomi dünyasının en iyilerinden olmayı başaran The Steeve, Şef İsmet Saz’ın yeni yorumladığı Latin Lokal lezzetler ile bundan böyle Kuruçeşme’de olacak. Şef İsmet Saz’ın kendine has bir dille yorumladığı Latin mönüsünde yer alan tapaslar Şef İsmet Saz’ın geleneksel Türk mutfağı yorumlarıyla yeni lezzetlere bürünüyor. Her biri kendi yöresinden taze taze kullanılan ürünlerle hazırlanan tapaslardan nachosun dip sosu Meksika’dan getirilen avokado ile hazırlanıyor. Taco’yu kokoreç, ciğer ve midye ile yorumlayan The Steeve mutfağında tapas mönusu, et ve deniz ürünleri, taze ve sağlık deposu sebzelerle hazırlanan ahtapot salatası gibi lezzetlere yer verilmiş. Et ve deniz ürünü tercih etmeyenler için The Steeve’nin çok özel şef sosları ile hazırlanan karnabahar, patates pravas, tahinli, kırmızı soğanlı nohut salatası da iddialı tatlar arasında.

Çarşamba akşamları “beef wellington”

Türkiye’yi beef wellington ile tanıştıran İsmet Saz, bu lezzetteki ustalığını The Steeve’de de konuşturuyor. Beef wellingtonın lezzetini çok sevenler veya merak edenler için The Steeve bu nefis tadı bir harika bir sunumla çarşamba akşamları masanıza getiriyor.

The Steeve’de kullanılan tüm malzemeler en iyi yetiştiği yerden özel olarak getirtiliyor. Şefin tercih ettiği malzemeler arasında kişniş, anason, ardıç, kakule, safran, zencefil, kereviz sapı, mango, ananas, avokado gibi ürünler yer alıyor. Ekmek ise 10 yıllık ekşi maya ile özel olarak yapılıyor. Mönüdeki tüm lezzetler, yenilikçi pişirme teknikleri ve kaliteli yerel malzemeler ile yorumlanarak Şef İsmet Saz farkıyla iddiasını ortaya koyuyor. Yengeç Marmaris, Dalyan’dan, karides İskendurun, Mersin’den, istiridye Fransa’dan özel olarak getiriliyor.

Yeni dekorasyonu ile The Steeve

Marka ve mekan tasarımını “kitchen-ist”in yaptığı The Steeve’nin dekorasyonu da mönüsü gibi yenilendi. Şef İsmet Saz’ın Aztek desenlerinden oluşan dövme desenleri The Steeve’nin dekorasyonuna yansıdı. Aztek piramitlerini temsil eden desenlerin duvarlara işlendiği The Steeve’in sade, huzurlu ama son derece şık dekorasyonunda, sofralarda kullanılan ürünler de özenle seçilmiş. Çizimini Şef İsmet Saz’ın yaptığı tabaklar ise seramik sanatçıları Defne Samman ve Keramikos’a ait.

Yorum Yaz

 
 
  captcha