Taze kavrulmuş gurme bir kahve keyfi

Taze kavrulmuş gurme bir kahve keyfi
Kahve Danışmanı ve Gastronomi Yazarı Cenk R. Girginol’un markası Albero del Caffe, ilk mağazasını Üsküdar’da açtı. İmza ürünleri ve gurme kahve lezzetini mağazasına taşıyan Girginol, sade ve seçkin menüsüyle dikkat çekiyor. İtalyan geleneksel kahvelerini en taze kavrulmuş kahve çekirdekleriyle hazırlanan özel harmanı ile sunan Albero del Caffe , Türk Kahvesi’ne de farklı bir bakış açısı getiriyor.

Albero del Caffe, kahve sektörünün en bilinen isimlerinden Cenk R. Girginol’un yaklaşık 14 yıldır birçok seçkin noktada yer alan kahve markası... Girginol işte bu çok sevilen markasını Üsküdar’daki Uncular Gastronomi Sokağı’nda açtığı yeni Cafe Concept mekanı ile de kahve severlerle buluşturuyor. 20 yılı aşkın tecrübesiyle oluşturduğu özgün kahve harmanları ve lezzetli reçetelerini semtin en işlek noktasında yer alan Albero del Caffe’de yer veren Girginol, “Kafe konseptimizi baştan aşağı sürdürülebilir bir mantıkla hayata geçirdik” diyor.

Sade ve seçkin

Albero del Caffe’nin menüsünü kurgularken ‘doğru kahve’ye odaklandıklarını söyleyen Girginol, zaten sevilen kahve çeşitlerinden oluşan sade bir seçki sunduklarını ifade ediyor. Markalarına ait yıllardır sevilen kahve çeşitlerinden özel bir menü oluşturduklarını söyleyen Girginol, “Kafa karıştıran uzun bir menü yerine kısa ve öz bir seçki tercih ettik. Örneğin tek köken kahve olarak nitelenen yani sadece bir coğrafi bölge ya da ülkede yetişen ‘single origin’ sayımızı altı ile sınırlı tuttuk. Buraya gelenlerin kafası karışsın istemiyoruz; sadece orijnal kahve tadı ön plana çıksın istiyoruz” diye konuşuyor.,

İmza kahveler

Albero del Caffe konsepti, hem İtalyan geleneksel kahvelerini en taze kavrulmuş kahve çekirdekleriyle hazırlanan eşsiz harmanı ile sunarken, Türk Kahvesi’ne farklı bir bakış açısını da beraberinde getiriyor. Özel imza kahveleri ve yanında lezzetli eşlikçileri ile damakta bıraktığı eşsiz kahve lezzetini, keyifle geçireceğiniz zamanla birleştiriyor. Örneğin İtalya’nın klasikleri olan Cortada, Conpanna gibi çeşitlerin yanı sıra hiçbir yerde bulunmayan çok yoğun çikolata ile hazırlanan Bicerin menüde yer alanlar arasında. İmza lezzetlerde de mesela Viyana Melanjı’nı Türk damak tadına daha çok uysun diye Albero Melanj’a çevirmişler. İspanya’nın Galao’sunu da karamelli bir kahve olarak sunuyorlar ve çok beğeniliyor. Farklı reçetelere bir başka örnek Creme Brulee Latte; sanki o tatlıyı yemiş gibi hissediyorsunuz. Mavi bir latte’leri de: Blue Sky Latte... Albero del Caffe’nin tüm kahve ürünleri İstanbul’daki kendi kahve kavurma tesisinde bizzat Cenk R. Girginol’un oluşturduğu profiller ile taze kavruluyor. Üretim hattı içinde yer alan toz kahve kategorisi ve gurme çay kategorisi en üst kalite standartları ile özel reçetelendirilmiş tatları ile kahve severlerle buluşuyor.

Kahveni kendin demle

Bu özgün mekanın en önemli özelliklerinden biri de gelenlere kendi kahvesini yapma imkanı sunması. Mekanda bir V60 köşesi yer alıyor. Bir kahve demleme yöntemi olan V60 ekipmanlarıyla misafirler diledikleri kahveyi yapmayı deneyimleyebiliyor. Hangi kahveyi istiyorsanız ister Colombia, Costarica veya Guatemala olsun ister başka bir çeşit, kasadan alıp V60 köşesinde kendi kahvenizi demleyebiliyorsunuz.

Bu arada kendi kahve çekirdeğinizi çekme imkanınız da var. Makinedeki tüm adımları canlı olarak takip edebiliyorsunuz.

‘Kahve ağacı’

Albero del Caffe’nin tasarımında elbette ağaç figürleri hakim; çünkü ismini İtalyanca’daki karşılığı olan ağaç’tan alıyor. Albero del Caffe, İtalyancada ‘kahve ağacı’ anlamına geliyor. Markayla özdeş ağaçlar mekanda baş köşede! Duvarlardaki ağaç figürleri kahve kokusuyla birleşince ferah bir his uyandırıyor. Cenk R. Girginol, doğma büyüme Üsküdarlı biri olarak semtin ruhuna eş ama aynı zamanda özgün bir konsept yaratmış. İlk açıldığı günden bu yana deep house müzikler çalıyor; Girginol müzik listesini saat saat kendisi kuruyor. İnsanların kendilerini rahat hissettikleri, biraz da eğlendikleri bir yer olmayı amaçlıyor.

Tatlılar taze taze

Kahvenin yanı sıra yiyecek olarak sadece tatlı çeşitleri satılıyor. Hepsi el yapmı, asla donuk ürün kullanmıyorlar. Tatlılar aynı sokaktaki butik üreticiden Girginol’un reçeteleri ile yapılıyor. Sıcak sıcak tezgaha geliyor. Kasa önünde satılan ürünler de ithal üst segment markalar. Aslında Albero del Caffe’deki tüm ürünler premium sınıfta.

Sizi tanıyan sistem

Cenk Girginol, Albero del Caffe’de yeni teknolojilerden yararlanmayı da ihmal etmemiş. Yapay zeka destekli personel yönetim sistemi kullanılan mekanda, sürekli gelen müşteriler kayda alınarak onlara özel servisler sunulması hedefleniyor. Örneğin, sizi sesinizden tanıyarak “Aynı Caffe Latte’den mi istiyorsunuz?” denebilecek. Mekanın açılalı henüz birkaç ay olduğu için bu sistem henüz kayıt aşamasında. Self servis hizmeti verilen mekanda karton bardak ve sıcak çeşitlerin hepsi tek tip mag’larda sunuluyor.

Albero del Caffe’nin zincir mağaza olma yolunda acele etmeyeceğini söyleyen Cenk Girginol, şöyle konuşuyor: “Kendimizin açmayacağı bir şubeye franchise vermeyeceğiz. Şubeleşmede kontrolü elden bırakmayacağız, çünkü bu marka 14 yıldır kalitesiyle ön planda. Buna zarar verecek hiçbir hamleye niyetimiz yok. Henüz açılalı çok olmamasına ve tanıtım yapmamıza rağmen şube teklifleri almaya başladık bile ama kabul etmiyoruz. Şu anki hedefimiz sadece başarılı olmak; gerisi zaten kendiliğinden gelecektir.”

www.alberodelcaffe.com

Yorum Yaz

 
 
  captcha