19 Haziran 2024, Çarşamba

2019 Starbucks Türkiye & Azerbaycan ‘Barista Şampiyonu’ belli oldu

2019 Starbucks Türkiye & Azerbaycan ‘Barista Şampiyonu’ belli oldu
Dünyanın en kaliteli kahve çekirdeklerinden hazırladığı içecekleriyle misafirlerine eşsiz bir deneyim yaşatan Starbucks, her zaman kaliteli içeceği sunmayı ve mükemmel misafir deneyimi yaşatmayı amaçlayan baristalarının yarıştığı Starbucks Türkiye & Azerbaycan Barista Şampiyonası’nın 5’incisi İstanbul’da gerçekleştirdi. 28 Temmuz’da gerçekleşen finalde, İzmir Bölgesi’nden Aylin Yertep birinci olarak, Kasım ayında Londra’da düzenlenecek EMEA finalindeTürkiye’yi temsil etme hakkı kazandı.

Bu yıl 5.cisi düzenlenen Barista Şampiyonası’nın finali, 28 Temmuz Pazar günü İstanbul’da gerçekleşti. Baristaların ‘Bar Becerileri’ ve ‘Kahve Tadım ve Bilgisi’ ana kategorilerinde yeteneklerini sergilediği yarışmada, kahve tutkusunu baristalık sanatıyla birleştiren ve hem izleyicileri hem de jüriyi etkileyen sunumuyla Aylin Yertep, şampiyonanın birincisi oldu. Aylin Yertep, Kasım ayında Londra’da düzenlenecek EMEA Finali’nde ülkemiz adına yarışacak.

700’den fazla baristanın katıldığı elemeler sonucu yarı finalde 42 bölge birincisi, bilgi yarışması, bar becerileri ve kahve tadımı kategorilerinde yeteneklerini sergiledi. Dört finalistin kendi Starbucks yolculuklarını anlattığı, içecek yapımı ve kahve tadımı kategorilerinde yarıştığı final ise 28 Temmuz Pazar günü gerçekleşti. Jüride yer alan Starbucks Türkiye İş Birim Direktörü, Eğitim Departman Müdürü, Operasyon Müdürü, Kategori Müdürü ve Starbucks İş Birim Direktörü‘nün değerlendirmeleri sonucu 2019 Barista Şampiyonası birincisi belli oldu.

Her geçen gün yeni bir keşifle, olağanüstü bir fincan kahve elde etmek için sanat, bilim ve yeteneği buluşturan Starbucks, misafirlerine eşsiz misafir deneyimi sunmaya ve üç.adres olmaya devam ederken, kahvedeki uzmanlığını da misafirleriyle paylaşmaya devam edecek.

Yorum Yaz

 
 
  captcha