Nespresso Cafe İstanbul & Caffe Venezia ile kahvenin tarihine yolculuk

Nespresso Cafe İstanbul & Caffe Venezia ile kahvenin tarihine yolculuk
Nespresso, İstanbul ve Venedik'teki ilk kahve evlerinden ilham alan iki yeni ‘Limited Edition’ ile kahve tutkunlarını geçmişe doğru heyecan dolu bir zaman yolculuğuna çıkarıyor.

Nespresso, sınırlı sayıda ürettiği Café İstanbul ve Caffè Venezia ile Osmanlı ve Avrupa’nın ilk kahve evlerine saygı duruşunda bulunuyor. İstanbul ve Venedik’in canlı ve hareketli kahve evlerinin kültürünü, enfes Nespresso notalarıyla ifade eden ‘Limited Edition’lar, ilk kahve evlerinin atmosferini günümüze taşıyor.

Kahve severleri tarihte bilinen ilk kahve evlerine doğru keyifli bir yolculuğa çıkartan Café İstanbul ve Caffè Venezia, günümüzdeki kahve kültürüne Nespresso kahve uzmanlığının imzasını atıyor. Tarihi kahve evleri kültürünü günümüzün modern dünyasıyla ustaca harmanlayan Nespresso, İstanbul ve Venedik’in dünya kahve kültürü sahnesinde sahip olduğu önemli noktaya işaret ediyor.

İlhamını; koyu sohbetlerin yapıldığı, yeni fikirlerin ortaya atıldığı, hoş müziklerin tutkulu ve yaratıcı enerjiyle bir araya geldiği ilk kahve evlerinin büyüleyici atmosferlerinden alan Café İstanbul ve Caffè Venezia, benzersiz bir kahve deneyimi sunuyor.

Baharatımsı notalarıyla yoğun ve egzotik bir tada sahip olan Café İstanbul, Doğu ile Batı’ya ait farklı kültürlerin buluşma noktası olan İstanbul’un 1500’lü yılları ile keyifli bir bağ kuruyor. Çiçeksi notalara sahip canlandırıcı ve meyvemsi aromasıyla Caffè Venezia ise kahve severleri 1700’lerin Venedik sokaklarında coşkulu bir gezintiye çıkartıyor.

Café İstanbul ve Caffè Venezia’yı keşfedin

Café İstanbul - Nespresso, İstanbul’daki kahve evlerinde ilk kullanılan kahve olması nedeniyle Café İstanbul için ilk kez Yemen’den kahve çekirdeği alarak, bu tarihsel yolculukta önemli bir detaya işaret ediyor. Café İstanbul’da, Arap Mocha çekirdeğinin egzotik Hindistan notalarıyla buluşması sonucu ortaya baharatımsı ve yoğun lezzet çıkıyor. İstanbul’daki eski çarşıların mistik ve hareketli atmosferlerini çağrıştıran Café İstanbul, matbaadan önce kahve evlerinde yaşanan sosyalleşmeyi; yoğun kavrulmuş ve karabiberin baharatımsı notalarını taşıyan egzotik bir karakterle karşımıza çıkarıyor. Espresso içim şekliyle 10 yoğunluğuna sahip Café İstanbul’la, 1500’lerin İstanbul’unun ilk kahve evlerinin hareketli atmosferini keyifle yudumlayabilirsiniz.

Caffè Venezia - Harrar’ın antik bölgesine ait çekirdeklerin Hindistan Arabica çekirdekleriyle birlikte kavrulmasıyla çiçeksi notaların eşlik ettiği, canlandırıcı ve zengin aromalı Caffè Venezia’da meyvemsi notalar açığa çıkıyor. Tutkulu müzikler ve hararetli sohbetlerle dolu kahve evleriyle ünlü 1700’lerin Venedik’inden ilhamını alan Caffè Venezia, yedi yoğunluğuyla yumuşak bir içim keyfi yaşatırken, Venedik sokaklarında keyifli bir gezinti yaşatıyor. Caffè Venezia, tarih boyunca müziği, sanatı ve ilk kahve evleriyle Avrupa’nın yaratıcı geçidi Venedik’i, bir fincanda keyifle yudumlatıyor.

Café İstanbul ve Caffè Venezia tüm dünyayla aynı anda 14 Ocak 2019 tarihinden itibaren; Nespresso Nişantaşı, Suadiye, Zorlu Center, Akasya AVM ve Kanyon Boutique’lerde, www.buynespresso.com ve Nespresso Club 444 1 576 Çağrı Merkezi üzerinden satışa sunuldu.

Yorum Yaz

 
 
  captcha