02 Şubat 2023, Perşembe

Özsüt, yazın trendini kış aylarına taşıyor

Özsüt, yazın trendini kış aylarına taşıyor
Özsüt, mevsimin benzersiz tatlarıyla hazırladığı yepyeni kış mönüsünü aralık ayı itibarıyla misafirlerinin beğenisine sunacak. Maharetli ustalarıyla Osmanlı tatlıcılığı ve Fransız pastacılığının geleneksel lezzetlerine kendine has yorumunu katan Özsüt, balkabaklı ve Özsüt imzalı inovatif cheesecakeleri, portakal severler için geçmiş mönülerinden geri gelen özel pastalar, kışa özel kestaneli magnolia ve balkabaklı bardak pastalarıyla lezzet tutkunlarını buluşturacak.

Geleneksel Osmanlı tatlıcılığının sırlarını, modern ve köklü Fransız pastacılık anlayışıyla bütünleştiren Özsüt, aralık ayından itibaren misafirlerini inovatif lezzetlerle hazırladığı yepyeni kış mönüsüyle ağırlayacak. Kış mönüsünde zengin kahvaltı çeşitlerinden salata ve sandviçlere, tuzlu ve tatlı atıştırmalıklardan birbirinden farklı ekşi mayalı ekmek çeşitlerine kadar çok geniş yelpazede 90 çeşide yakın ürün sunan Özsüt, alametifarikası olan tatlılarla müdavimlerinin iştahını kabartacak.

Özsüt’ün kış mönüsünde, Osmanlı mutfağının şerbetli tatlılarından esinlenilerek yaratılan yepyeni cheesecakeler dikkatleri üzerine çekiyor. Özsüt ustalarının özgün tarifleriyle hazırlanan, dünya ve Türk tatlıcılığının mükemmel uyumuyla yaratılan balkabaklı ve Özsüt imzalı cheesecakeler, inovatif tatlarıyla bu kış lezzet tutkunlarına hoş bir sürpriz sunuyor.

Özsüt’ün yaz mönüsünde sunduğu ve müdavimleri tarafından çok sevilen bardak pastaları da mevsime özgü meyvelerle yenilenerek kış mönüsündeki yerini alıyor. Özsüt kış mönüsünde bir sürpriz daha yaparak, lezzet tutkunlarının sevdiği pastalarını geri getiriyor. Fındıklı sable hamurunu üstünde farklı katmanlardan oluşan kubbe formundaki pastalardan biri kestaneli krema ile Sonbahar, diğeri ise portakal ve beyaz çikolatanın buluşması ile Ovelina yeniden misafirlerinin beğenisine sunuyor. Kış mönüsüne dahil edilen bir diğer lezzet Oranjetta ise, son olarak 2005 yılında Özsüt misafirleriyle buluşmuştu. Pastada portakal aromasından vazgeçemeyenlerin lezzeti Oranjetta, bir Özsüt klasiği olarak kış mönüsündeki yerini aldı.

Yorum Yaz

 
 
  captcha