MYNK Coffee & Dry Goods Nitelikli kahveler ve yeni reçeteler başrolde

MYNK Coffee & Dry Goods Nitelikli kahveler ve yeni reçeteler başrolde
Kurucularının kahveyi derinlemesine öğrenmek için çıktıkları bir yıllık seyahatin sonucu olarak hayata geçen MYNK Coffee & Dry Goods, nitelikli kahvelerle hazırlanan yeni reçetelerinin yanında dry goods kısmını oluşturan çizim ve hediyelik eşya ürünleriyle Almanya Hannover’de hizmet sunuyor. Markanın en yeni projesi ise dört farklı Türk kahve çeşidinden oluşan, GURBET SERIES... Türk kahvesini hem menüsüne ekleyen hem de evlerde hazırlanabilmesi için tüm ekipmanların satışını da yapan MYNK Coffee, Almanya’da Türk kahvesinin tanıtılmasına elçilik etmiş oluyor.

Mine Erhan ve Maria Meyer’in üç yıl önce Hannover’de açtıkları MYNK Coffee’nin hikâyesi uzun yıllara dayanan bir tutkuya dayanıyor. Türk kahvesi içmeyi çok seven ve etrafında bu tutkusuyla bilinen Erhan, eğitimini tamamladıktan sonra restoratör olarak çalışmaya başlıyor. Maria Meyer ise tıp eğitimi ardından doktor oluyor. Meyer’in yoğun çalışma tempolarına bir yıl ara verip dünyayı gezme fikri, ikili tarafından geliştiriliyor ve çok severek tükettikleri kahvenin derinlemesine öğrendikleri bir seyahat fikrine evriliyor. Bir yıl boyunca hem yeni bilgiler öğrendikleri hem bolca kahve tadımı yaptıkları bir serüven yaşıyorlar. Ardından Mine Erhan’ın abisinin açacağı dükkânın yanında kahve barı konsepti fikriyle MYNK markasını kuruyorlar. Marka bünyesine yakın zamanda coffe lab. kısmı da katılacak. Burada farklı ve özel eğitimler gerçekleştirilecek. Erhan, başlangıç sürecini şöyle anlatıyor: “Ben aslında çağdaş sanat ve resim restoratörüyüm. Uzun yıllardır Türk kahvesi içmeyi çok seviyorum. Kahve tutkum artık tüm çevrem tarafından biliniyordu. Ve kahve kültürünü, kahvenin tadını şekillendiren etmenleri çok merak ediyordum. Ardından bu ürünü ve kültürünü detaylı öğrenmek için yola çıktık. Kendimize de ‘Travel Macchito’ adını verdik. Kahve üretiminin zorluğunu, hasat sürecini, hasada uygun ürün seçimi gibi birçok bilgiyi öğrendik. Ve aslında kahvenin dünyasında birçok kritere bakmak gerekiyormuş. Örneğin; hayvanlar şiddet görebiliyor, çevre zarar görebiliyor ya da dünya piyasasında kahve tarımı yapan insanların hakları eşit değil. Kendimizi sorumlu hissettik. Specialty Coffee ile tanıştık. Ve farklı kahve hasatlarında çalıştık. Hem öğretici hem de zorluklarla dolu bir deneyimdi. Almanya’ya dönmeden önce tüm bu birikimi nasıl kullanmamız gerektiğiyle ilgili bir plan yapmaya karar verdik. Maliyetler nedeniyle ilk olarak erteleme kararı alsak da abimin dükkân projesi ve bize de teklif yapmasıyla MYNK markasını kurduk. Markamız sadece içecek değil bir konsept olarak kurgulandı.”

GURBET SERIES ile Türk kahvesi deneyimi

MYNK Coffee, bilgisini paylaşmayı seven, bu nedenle de konuklarını ne tükettikleri konusunda bilgilendiren bir yapıya sahip. Ayrıca dönemsel olarak workshop’lar düzenleniyor. Kahve menüsü yanında bere, kartpostal gibi çeşitlendirilen ve odağında kahve olan hediyelik eşyalar da markanın önemli iş kollarından birisi. Sadece nitelikli kahvelerin sunulduğu bu dükkân imza içecekleriyle de çok ünlü. Bu zamana kadar ikram olarak servis edilen Türk kahvesi ise yakın zamanda menüye girdi. Erhan, “Kahvenin dünyasına yaptığımız bir yıllık seyahat boyunca birçok kahve deneme şansım oldu. Ancak yolculukta inanılmaz bir şekilde Türk kahvesini özlemeye ve eksikliğini hissetmeye başlamıştım. MYNK ‘de menüye koymak için ise baristaların tada alışması gibi nedenlerden dolayı bir zaman vermiştik. Bu süre zarfında da ben GURBET SERIES adını verdiğim dört farklı çeşide sahip kahve üzerinde çalışmalar yaptım. Paketlenme kısmına kadar çok özenle çalıştığımız bu seriyle birlikte artık kendi kavurduğumuz Türk kahvelerini sunmanın mutluluğunu yaşıyoruz. GURBET SERIES, 50 ve 100 gr’lık paketlerde tüketiciye sunuluyor” diyor. MYNK Coffee bünyesinde Türk kahvesi yapmak için gerekli bakır cezve, stand, öğütücü, burner, huni, kaşık ve tas gibi tüm ekipmanlar da satışa sunuluyor.

Instagram: @mynk.coffee

Yorum Yaz

 
 
  captcha