15 Temmuz 2024, Pazartesi

“Küçük İşletmem İçin” projesi, 1500 işletmeye can suyu oldu

“Küçük İşletmem İçin” projesi, 1500 işletmeye can suyu oldu
Metro Türkiye’nin koronavirüs salgınından etkilenen yeme-içme sektöründeki küçük işletmeleri desteklemek üzere 29 Nisan’da başlattığı “Küçük İşletmem İçin” projesi kapsamında toplam 55 farklı şehirdeki 1500 işletmeye destek paketi teslimatları başladı. Projeyle birlikte horeca sektöründeki işletmelerde 10 bin kişilik istihdamın korunmasına ve 3 milyar TL’lik yerel ekonominin canlandırılmasına katkıda bulunulacak.

Metro Türkiye’nin 500 işletmeye ürün bağışı yaparak Gıda Kurtarma Derneği ve Dude Table iş birliğinde başlattığı proje, ana partner Coca-Cola ile birlikte Unilever Food Solutions, Pepsico, P&G, Barilla, Orkide Yağ, Altınmarka, Reis Gıda, Dimes Türkiye, Upfield, Bursa Pazarı, Hekimoğlu Un, Dardanel ve Mikro Yazılım’ın da destekleriyle bir iyilik hareketine dönüştü. İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa ve Konya ve Kayseri gibi büyükşehirler başta olmak üzere Türkiye’nin dört bir yanından 4500’e yakın işletmenin başvurduğu “Küçük İşletmem İçin” projesi kapsamında başvuru şartlarını karşılayan toplam 1500 işletme, 5 biner TL değerinde ürün ve hizmet desteği almaya hak kazandı.

Ürün ve hizmet desteği

Metro Türkiye’nin koronavirüs salgınından etkilenen yeme-içme sektöründeki küçük işletmeleri desteklemek üzere 29 Nisan’da başlattığı “Küçük İşletmem İçin” projesiyle üç ayda 8 milyon TL’lik ürün ve hizmet desteği toplandı. Eylül’ün ikinci haftası itibarıyla tamamlanması planlanan tüm ürün ve hizmet teslimatlarıyla birlikte, 10 bin sektör emekçisi istihdamının korunmasına ve 3 milyar TL’lik yerel ekonominin canlandırılmasına katkı sağlanacak. Faaliyet gösterdikleri bölgenin ekonomisi için önemli bir katma değer yaratan küçük işletmeler, mutfağa dönüş sürecinde kendi bütçelerini kira bedeli, fatura giderleri, personel ödemesi gibi diğer harcamalara yönlendirebilme imkanı bulacak.

Metro Türkiye’nin 500 işletmeye ürün bağışı yaparak Gıda Kurtarma Derneği ve Dude Table iş birliğinde başlattığı proje, ana partner Coca-Cola ile birlikte Unilever Food Solutions, Pepsico, P&G, Barilla, Orkide Yağ, Altınmarka, Reis Gıda, Dimes Türkiye, Upfield, Bursa Pazarı, Hekimoğlu Un, Dardanel ve Mikro Yazılım’ın da destekleriyle bir iyilik hareketine dönüştü. İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa ve Konya ve Kayseri gibi büyükşehirler başta olmak üzere Türkiye’nin dört bir yanından 4500’e yakın işletmenin başvurduğu “Küçük İşletmem İçin” projesi kapsamında başvuru şartlarını karşılayan toplam 1500 işletme, 5 biner TL değerinde ürün ve hizmet desteği almaya hak kazandı. Faaliyet gösterdikleri bölgenin ekonomisi için önemli bir katma değer yaratan küçük işletmeler, mutfağa dönüş sürecinde kendi bütçelerini kira bedeli, fatura giderleri, personel ödemesi gibi diğer harcamalara yönlendirebilme imkanı bulacak.

En yoğun talep İstanbul, İzmir, Ankara, Bursa ve Konya’dan

Küçük İşletmem İçin projesine en çok talep İstanbul’dan gelirken, başvuruların yoğun şekilde yapıldığı diğer şehirler Ankara, İzmir, Bursa, Konya, Kayseri ve Antalya oldu. 4500’e yakın başvurunun yapıldığı proje kapsamında İstanbul’da 506, Ankara’da 100, Bursa’da 77, İzmir’de 99 olmak üzere 55 farklı şehirdeki 1500 işletmeye destek sağlandı.

En çok gıda, deterjan ve içecek talep edildi

Ürün ve servis olmak üzere iki ayrı kategoride sunulan ve servis kategorisinde 2 markanın 6 farklı hizmetle, ürün kategorisinde ise 22 firmadan 44 markanın 122 farklı ürünle işletmelere destek verdiği projede işletmeler tarafından en çok talep edilen ürün grupları temel gıda, yağ, deterjan ve içecekler oldu.

Yorum Yaz

 
 
  captcha