Four Seasons Hotel Sultanahmet ile Tarihi Yarımada’da üçüncü dalga kahve keyfi

Four Seasons Hotel Sultanahmet ile Tarihi Yarımada’da üçüncü dalga kahve keyfi
Özel atmosferiyle Four Seasons Hotel Sultanahmet, lezzetli üçüncü dalga kahve çeşitleri için Tarihi Yarımada’nın yeni buluşma noktası haline geliyor. Farklı zevklere hitap eden ve lezzet dolu kahve çekirdekleriyle Four Seasons Hotel Sultanahmet’in baristaları tarafından özel demlenen kahveler, otelin görkemli dokusuyla buluşuyor.

Mimari dokusu, zarif sunumları ve servis kalitesiyle Sultanahmet’in büyüleyici yapılarından olan Four Seasons Hotel Sultanahmet, üçüncü dalga kahve içerikleriyle yepyeni bir mönü sunuyor. Türkiye'ye getirdiği Avustralya tipi kahve kavurma ve hizmet anlayışıyla bu konuda önemli uzmanlığa sahip Federal Coffee Company’nin kahveleri ve özel demleme metotları, misafirlerin beğenisine sunuluyor.

Kışın soğuk günlerine yönelik sıcak ve lezzetli aromalar sunan üçüncü dalga kahve çeşitleri misafirlerin tercihlerine göre belirleniyor. Four Season Hotel Sultanahmet baristalarının tavsiyeleri ve açıklamalarıyla misafirler kahvelerini ve demleme yöntemini kendileri seçerek ideal kahvelerini hazırlıyor. Hazırlanan kahve, çekirdekleri ve demleme yöntemi hakkında bilgiler eşliğinde sunulurken, misafirlerle etkileşim içinde bir kahve deneyimi yaşatıyor. Bu yıl hayata geçirdiği yeni uygulamayla üçüncü dalga kahve çeşitleri için Tarihi Yarımada’nın buluşma noktası haline gelen Four Seasons Hotel Sultanahmet’te, kahveler kahve çekirdeklerinin el değirmeniyle masada öğütülmesiyle hazırlanıyor. Four Seasons kalitesi ve özel servisiyle İstanbul’un özenle hazırlanmış kahveleri, günün her saati otelin otantik atmosferinde misafirlere sunuluyor.

Mönüde sunulan beş çeşit kahve çekirdeği, misafirlerin tercihlerine göre farklı lezzetler sunuyor. Dünyada üretilen en yüksek kaliteli Arabica kahvelerinden birisi olan Etiyopya Sidamo -Yirgacheffe, baharatlı ve hoş kokulu bir kahve türü. Çekirdekleri tatlı bir aromaya sahip olan bu kahve bilinen en eski Arabica kahve çekirdeği çeşitlerinden biri olma özelliği taşıyor. Guatemala Antigua, yumuşak içimli ve ağızda duru tat bırakan bir kahve. Belirgin olarak kakao lezzeti yaşatan bu kahve çeşidi, orta üstü asiditeye sahip olup, tütsülenerek asiditesi arttırılarak sunuluyor. Dünyada ve ülkemizde de en çok tercih edilen yöresel kahvelerden olan Colombia Supremo Medellin, kahverengi şeker, yeşil elma, vanilya ve kakao notalarıyla lezzet yolcuğuna çıkarıyor.

Costa Rica SHB Tarrazu, Kosta Rika’nın Tarrazu dağlıklarında yetişeiyor ve 1972 yılından bu yana sunulan kahvenin bahçeleri Llano Bonita’da bulunuyor. Dünyanın en meşhur kahve bölgelerinden olan Tarrazu, Pasifik okyanusu, Central Valley bölgesi ve ülkenin dağlık kesimleri arasında yer alıyor. Belirgin bir elmamsı ekşiliğe ve tatlı bir aromaya sahip olan kahve San Jose bölgesinin çok yüksek rakımlarında yetiştiriliyor. Bu leziz kahve çekirdekleri orta-tam gövdesi, hafif asiditesi ile bal, turunçgil ve tropikal meyve aromalarını dengeli bir şekilde sunarak baş döndürüyor. Cold drip ya da cold brew olarak adlandırılan soğuk demleme yöntemiyle hazırlanan Cold Drip’te ise portatif demleme ekipmanı üç saniyede bir damlatma suretiyle yaklaşık 12 saatte kahveyi damıtıyor. Elde edilen kahve soğumaya bırakılıyor. Kahve soğuk suyla demlendiği için, sıcak suyla demlenmiş olan bir kahve gibi yoğun bir asidite içermiyor. Bu sebeple daha yumuşak bir aromaya sahip.

Yorum Yaz

 
 
  captcha