Eskişehir’in yeni buluşma noktası; OMM INN

Eskişehir’in yeni buluşma noktası; OMM INN
Haziran ayı itibariyle hizmet vermeye başlayan ve kentin yeni buluşma noktası olmayı hedefleyen OMM INN, sanat ve tasarımın iç içe geçtiği avlusunda özenle seçilmiş mönüleriyle konuklarına farklı gastronomi deneyimleri yaşatmayı planlıyor. OMM INN’in 12 odalı butik oteli ise geleneksel mimariye modern dokunuşlar katarak yalın ve konforlu bir konaklama seçeneği sunuyor.

Polimeks Holding Yönetim Kurulu Başkanı ve koleksiyoner Erol Tabanca’nın kurucusu olduğu Eskişehir’deki Odunpazarı Modern Müze (OMM), 7 Eylül 2019’da yapılan açılış etkinliğinin ardından kapılarını sanatseverlere açtı. Dünyaca tanınan Japon mimarlık ofisi Kengo Kuma and Associates’in (KKAA) imzasını taşıyan müze, etkileyici tasarımıyla şimdiden dikkatleri üzerine çekiyor. Yanı başında yer alan OMM INN, müzenin mimarisi göz önüne alınarak Polimeks İnşaat tarafından tasarlanmış ve geleneksel Odunpazarı mimarisiyle modern tasarım anlayışını birleştirerek, avlusunun etrafında konumlandırdığı yeme-içme ve konaklama alanlarıyla müzenin uzantısı olarak ziyaretçilerine keyifli bir sosyalleşme alanı sunuyor.

Haziran ayı itibariyle hizmet vermeye başlayan ve kentin yeni buluşma noktası olmayı hedefleyen OMM INN, sanat ve tasarımın iç içe geçtiği avlusunda özenle seçilmiş mönüleriyle konuklarına farklı gastronomi deneyimleri yaşatmayı planlıyor. OMM INN’in 12 odalı butik oteli ise geleneksel mimariye modern dokunuşlar katarak yalın ve konforlu bir konaklama seçeneği sunuyor.

Konforlu ve keyifli odalar

Her biri kendine has, sıcak köşeleriyle ön plana çıkan, tüm detayların düşünüldüğü deluxe odalar, hafta sonu kaçamakları için ideal. OMM INN’in deluxe odalarında modernist mimar Louis Kahn’a saygı duruşunda bulunan beton duvarlar, doğal materyaller ve şıklığın en rahat haliyle buluşuyor. Bir butik otel odasından çok hayalinizdeki ferah, özgür stüdyo daireyi andıran Premium odada, yumuşacık yastıklı geniş kanepe ve kitaplığınızdaki özenle seçilmiş kitaplar, kapıdan içeri girip bir fincan çay ya da kahve yapmanızı bekliyor. OMM INN’in ziyaretçilere verdiği ‘mutlu ev hali’ hissini perçinleyen junior suite odalara ise girdikten sonra çıkmak zor.

Her damak tadına uygun lezzetler

Müzeyi ve şehri keşfederken soluk almak isteyenleri OMM INN’in samimi avlusu karşılıyor. Restore edilmiş tarihi Odunpazarı evlerinin hemen yanında bulunan OMM INN, yeme-içme konusunu Eskişehir’in damak tadına düşkün sakinleri kadar ciddiye alıyor. OMM INN Kafe’de ustalıkla kavrulmuş kahve çekirdekleri ve bakır cezvelerde hazırlanan nitelikli Türk kahvesiyle, özenle harmanlanan bitki ve meyve çayları yan yana duruyor. Kafe, aynı zamanda tasarım kitap ve dergilere, karikatür antolojilerine yer veren ufak bir kütüphaneye ev sahipliği yapıyor. Köfte ve kokoreç gibi tanıdık tatların OMM dokunuşuyla buluştuğu sokak lezzeti durakları, çay molasının tek başına yetmediği anlarda tam da bu avlunun içinde ziyaretçilerin imdadına yetişiyor.

Öte yandan, çevre dostu ve heyecan verici seçenekler sunan vejetaryen mutfak ise gün boyu ziyaretçilerle buluşuyor. Balaban köfte, tantuni ve çibörek gibi et ağırlıklı yemeklerin egemen olduğu Eskişehir’de OMM INN, etsiz beslenenlere ve değişik tatlar denemek isteyenlere vejetaryen ve vegan lezzetlerle çevre dostu bir alternatif sunuyor. Sokak lezzetleri istasyonlarının arasında dikkat çeken vejetaryen mutfak, mevsim sebzelerinin, baklagil ve tahılların öne çıktığı mönüsüyle tüm ziyaretçilerin kalbini çalmayı bekliyor.

Tabrizi’nin özel tarifleri

Öğle ve akşam yemeklerinin mutluluk ritüeline dönüştüğü OMM INN Restoran’da ise İstanbul'daki Aheste Pera ile tanınan Şef Sara Tabrizi’nin tarifleriyle, odun ateşinde pişmiş artizanal pizzalar servis edilirken, mekann akşamları bir yeni nesil modern ve romantik meze restoranına dönüşüyor. Bar mönüsünde ise klasik kokteyller, Türkiye’den ve dünyadan genç-yaşlı unutulmayacak şaraplar ve servisiyle klasik meyhane kültürüne saygı duruşunda bulunan rakılar var.

Odunpazarı’nın içindeki merkezi konumu sayesinde, Türkiye’nin ve şehrin zengin tarihinden modern dünyaya açılan bir kapı konumunda olan OMM INN, dünyaca ünlü Türk misafirperverliğini şık, minimalist ve sanat odaklı tasarımla birleştiriyor.

https://omminn.com/

Yorum Yaz

 
 
  captcha