20 Mayıs 2024, Pazartesi

El yapımı çikolatalar İstanbul'un meşhur semtleriyle buluştu

El yapımı çikolatalar İstanbul'un meşhur semtleriyle buluştu
Beta Yeni Han, el yapımı ve sıra dışı lezzetleriyle popüler olan çikolatalarıyla mutluluğun formülünü sunuyor. Hiçbir katkı maddesi bulunmayan çikolataları İstanbul’un nadide semt isimleri ile birleştiren mekan, sağlıklı ve yaratıcı mönüsü ile dikkat çekiyor.

Son zamanlarda Han kahvaltısıyla adından bolca söz ettiren Beta Yeni Han, bu sıralar içerisinde bulunan birbirinden lezzetli ve özel çikolatalarıyla dikkat çeken Benuta Artisan Chocolate House ile de merak uyandırıyor. El yapımı çikolatalarını İstanbul’un semt adları ile birleştiren Benuta Artisan Chocolate House, birbirinden özel tatlarıyla İstanbul’un kültürel mirasına da sahip çıkıyor.

İlhan kaynağı İstanbul

Tarihi Beta Yeni Han içerisinde yer alan Benuta Artisan Chocolate House, İstanbul isimlerini verdiği tatlılarıyla şehrin kültürel mirasına lezzet katıyor. Buram buram İstanbul kokan ve yüzde 100 Belçika çikolatası ile hazırlanan tatlılar denemeye değer türden. Çikolata kaplı eğlenceli meyve çubukları sizi Maçka parkında tatlı bir akşamüstü gezintisine çıkarırken, çikolatalı kornetlerse Salacak Sahili’nde keyfe davet ediyor. Bunun yanında bitter, sütlü ve beyaz “Çikolata Çeşmeleri” ile waffle ve tatlılar da Benuta Artisan Chocolate House’da anında hazırlanarak taze taze servis ediliyor. İstinye sahilinde tatlı bir gezinti için çikolatalı krep, Emirgan’ın eşsiz manzarasını hissetmek için Browni ve Beyoğlu’nda tarihi bir gezinti için de Profiterol tatlılarını deneyimlemelisiniz.

Benuta Artisan Chocolate House farklı lezzetleriyle de öne çıkıyor. Bahariye semtinin adını taşıyan Baharatlı Sıcak Çikolata ve Eminönü’nden adını alan Çikolatalı Salep içinizi ısıtıp yüzünüzde tatlı bir tebessüm yaratıyor.

Yorum Yaz

 
 
  captcha