BigChefs’ten yeni mevsimde yepyeni lezzetler

BigChefs’ten yeni mevsimde yepyeni lezzetler
Her mevsim olduğu gibi bu kez de unutulmakta olan lezzetlerin peşine düşen ve Anadolu’nun leziz hazinelerini gün ışığına çıkararak kendine has yorumunu katan BigChefs, listesine ilk kez eklediği yöresel mantı çeşitleriyle, hem farklı bir lezzet deneyimi sunuyor hem de gastronomik mirasımıza katkıda bulunuyor. BigChefs kış mönüsü yepyeni profiterol çeşitleri ve vegan seçenekleriyle de dikkat çekiyor.

Toprağın Kadınlarından Sofralara projesi kapsamında, yerel kadın üreticilerden temin edilen mevsimin taze ürünleriyle hazırlanan yemekleri misafirlere sunabilmek için mönüsünü yılda iki kere güncelleyen BigChefs’in, bu kış müdavimi olacağınız yepyeni lezzetler sunuyor. BigChefs, bu kez de Anadolu’nun gizli kalmış lezzetlerini gün ışığına çıkararak kış aylarına merhaba diyor.

BigChefs, bu mevsim mönüsüne ilk kez kattığı farklı mantı çeşitleriyle müdavimlerini, lezzet dolu bir keşfe çıkarıyor. Farklı kültür ve yörelerin mantı geleneğini takip ederek hazırladığı Kafkas Mantısı, Hingel Mantı, Güveçte Yaprak Mantı, Özbek Mantısı, Sinop Mantısı, Tepsi Mantısı ve Fırında Kafkas Mantı ile misafirlerine benzersiz bir lezzet deneyimi sunuyor.

BigChefs’in kış mönüsüne dahil ettiği yeni lezzetler bunlarla da bitmiyor. Mezelerden atıştırmalıklara, vegan seçeneklere kadar birçok seçenekte yepyeni tatlar sunuyor. Toprak kokulu ellerin emeğiyle üretilen, yerel ve doğal ürünlerle hazırlanan yepyeni “Zeytinyağlı Kuru Erikli Kereviz” ve “Tahıllı Piyaz” enfes baharatlar ve aromalarla taçlanıyor.

BigChefs’in yüzde 100 bitkisel ürünlerden oluşan vegan mönüsündeki seçeneklere eklenen ve Latin Amerika mutfağından guacamole ile zenginleşen yeni “Zahterli Falafel”ine ise maydanoz ve zeytinli domates sos eşlik ediyor.

Yorum Yaz

 
 
  captcha