30 Kasım 2023, Perşembe

Sevgililer Günü’nde aşk dolu tatilin adresi bungalov oteller oldu

Sevgililer Günü’nde aşk dolu tatilin adresi bungalov oteller oldu
14 Şubat Sevgililer Günü için en çok aranan oteller arasında ilk tercih bungalov oteller oldu. Şehir yaşamından uzaklaşarak sakin ve güvenli tatil yapmak isteyenlerin favorisi olan bungalov oteller, Sevgililer Günü için de en çok arama yapılan otel tipi olarak dikkat çekti. Türkiye’nin lider seyahat sitesi Enuygun’un verilerine göre, pandemiyle birlikte 14 Şubat Sevgililer Günü için bungalov otellere, termal otellere ve Uludağ otellerine ilgi arttı.

Sokağa çıkma yasaklarının olduğu hafta sonlarında şehir dışındaki bungalov konaklamalı otellerin kalabalıklardan uzak, doğayla baş başa tatil yapma imkanını fazlasıyla sunduğunu belirten Enuygun Seyahat Analisti Tuğba Hacıbayramoğlu, “Bu oteller müstakil, bahçeli, minik balkonlu doğayla iç içe bir tatil seçeneği sunuyor. Bu nedenle kışın da Enuygun otel aramalarında hafta sonları için en çok tercih edilen otellerden oldu. 14 Şubat Sevgililer Günü hafta sonu tatiline denk geldiği için aramalarda ilk sırada bungalov oteller yer aldı” dedi.

Türkiye’de bungalov evler en çok Şile, Ağva, Olimpos, Sapanca, Fethiye ve Kaz Dağları bölgesinde yer alıyor. Bu bölgelerin romantik tatil yapmak isteyenler için de iyi bir tercih olduğunu söyleyen Hacıbayramoğlu, “Bu tür bir otelde hafta sonu 2 ya da 3 gece için iki kişilik konaklama bedeli ortalama 1.000 TL’yi buluyor. Doğa yürüyüşleri yapmak, akşamları bahçede yakılan ateşte ısınmak ve müstakil tatil yapmak isteyenler için iyi bir seçenek” dedi.

Termal oteller ve Uludağ otelleri de ilgi görüyor

14 Şubat Sevgililer Günü için termal otel ve kayak otelleri için de aramaların arttığına dikkat çeken Hacıbayramoğlu, “Daha lüks tatil yapmak isteyenler Afyon, Kütahya ya da Sapanca’daki termal otelleri tercih ediyor. Kayak otelleri içinde Uludağ ilk sırada. Sömestir tatili için aramaları artan Uludağ otelleri, Sevgililer Günü için de tercih edildi. İstanbul’a yakın oteller de aramalarda öne çıkan yerler” açıklamasını yaptı.

Çiçekçiler de hafta sonu açık!

İçişleri Bakanlığı’nın yayımladığı genelgeye göre, 14 Şubat’a denk gelen hafta sonu boyunca çiçekçiler de açık olacak. Sevgilisine sürpriz yapmak isteyen ve bu özel güne bir demet çiçekle renk katmak isteyenler için hatırlatalım: Çiçekçiler ve çiçek satan işyerleri 13 ve 14 Şubat tarihlerinde saat 10:00 ile 17:00 saatleri arasında evlere servis yapabilecek.

Yorum Yaz

 
 
  captcha