13 Temmuz 2024, Cumartesi

Gastronometro’nun Direktörü Maximilian Thomae, ‘Gastronomi Kültürü Emek Ödülü’ne layık görüldü

Gastronometro’nun Direktörü Maximilian Thomae, ‘Gastronomi Kültürü Emek Ödülü’ne layık görüldü
Metro Türkiye’nin gastronomi keşif platformu Gastronometro’nun Direktörü Maximilian Thomae, Dünya Kitap Dergisi’nin geleneksel ‘Yılın En İyileri’ ödülleri kapsamında Gastronomi Kültürü Emek Ödülü’ne layık görüldü. Thomae ödülü, dünyanın en iyi beş mutfağından biri dediği Türk Mutfağı’nın dünyaya tanıtılmasına yaptığı katkılarından dolayı almaya hak kazandı.

Kariyeri boyunca ulusal ve uluslararası birçok prestijli ödüle sahip olan Gastronometro Direktörü Maximilian Thomae, Türk Mutfağı’nın kapılarını dünyaya açmak için yaptığı çalışmalarıyla Dünya Kitap Dergisi tarafından düzenlenen geleneksel ‘Yılın En İyileri’ ödülleri kapsamında Gastronomi Kültürü Emek Ödülü’ne layık görüldü.

25 yılı aşkın süredir Türkiye’de yaşayan ve İlk Türk Milli Aşçılar Takımı’nın kurulmasına öncülük eden Thomae, 2015 yılından bu yana Gastronometro’nun Direktörlüğü görevini başarıyla yürütüyor. Türk Mutfağı’nın potansiyelini tüm dünyaya göstermek ve genç şeflerin gelişimine katkı sağlamak amacıyla yürüttüğü çalışmalar, ‘Gastronomi Kültürü Emek Ödülü’nü kazanmasının da en önemli gerekçeleri arasında yer alıyor.

Metro Türkiye tarafından Türkiye’nin ilk gastronomi platformu olarak hayata geçirilen ve Maximilian Thomae tarafından yönetilen Gastronometro, Türkiye’de mutfak kültürünün korunmasına, gelişimine ve tanıtımına odaklanıyor. Bir eğitim, gelişim ve aktivite merkezi olarak, Türk Mutfağı ve değerlerine sahip çıkmak ve hak ettiği yere getirmek hedefi doğrultusunda çalışan Gastronometro’da, şeflerden tedarikçilere, restoran ve otel işletmecilerinden lezzet tutkunlarına; araştırmacılardan öğrencilere kadar sektörün tüm paydaşlarına yönelik eğitimler ve etkinlikler gerçekleştiriyor. Türk Mutfağı ve değerlerine sahip çıkarak hak ettikleri yere gelmelerini sağlamak için, yerel değerleri global bir bakış açısıyla ele alan Gastronometro; Michelin yıldızlı şefleri Türk gastronomi profesyonelleriyle buluşturan etkinlikler de dahil olmak üzere birçok farklı çalışmayla, uluslararası gastronomi dünyasıyla Türk mutfağı arasında köprü kurulmasında önemli bir rol oynuyor.

Yorum Yaz

 
 
  captcha