Evde vakit geçirmek tüketim alışkanlıklarını da değiştirdi

Evde vakit geçirmek tüketim alışkanlıklarını da değiştirdi
Koronavirüs ile değişen satın alma alışkanlıklarını online mağazasındaki gelişmelere göre değerlendiren Kahve Dünyası, bugünlerde online mağaza müşterilerinin genellikle pasta, kek ve çikolatalı tatlı yapımında kullanılan kuvertür ve para çikolata tercihinde geçtiğimiz döneme göre önemli bir artış yaşandığını, ayrıca farklı tatlar barındıran yöresel filtre kahvelere yönelimin arttığını açıkladı.

Dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs (Covid-19) salgını sebebiyle büyük çoğunluğumuz evde hiç olmadığı kadar çok zaman geçirirken en büyük önceliğimiz virüsten korunmaya çalışmak. Sosyal mesafe anlayışıyla dışarıya daha az çıkmaya özen gösterdiğimiz bu günlerde ihtiyaçlarımızı karşılamak adına online alışverişe yöneldik. Yediğimiz ya da içtiğimiz lezzetlerde ise deneyimsel tatlar aramaya başladık.

Koronavirüs (Covid-19) ile değişen tüketim ve satın alım davranışlarını online mağazasındaki güncel verilere göre değerlendiren Kahve Dünyası, Mart ayının ortasından bugüne müşteri trafiğinde yüzde 500’lük bir artış gözlemlediğini, bu artışın çoğunluğunun da ilk kez online mağazasını ziyaret eden kişilerden oluştuğunu açıkladı. Sipariş adedinin ise yüzde 800 arttığını söyleyen Kahve Dünyası, online mağazasından sipariş verilen ürünlerden genellikle pasta, kek ve çikolatalı tatlı yapımında kullanılan kuvertür ve para çikolata tercihlerinde geçtiğimiz dönemlere göre ciddi bir yükseliş olduğunu belirtti.

Kahve Dünyası’nın Koronavirüs (Covid-19) gündeminde gerçekleştirdiği “müşteri satın alım” davranışları analizi, kahve keyfimizden asla vazgeçmediğimizi, online mağazasında “deneyimsel tatlara odaklanan” yeni bir hedef kitlenin de olduğunu açıkladı. Elde edilen verilere göre; özellikle dünyanın değişik yörelerinden gelen Kolombiya, Kosta Rika, Guatemala, Kenya gibi yöresel filtre kahveler ve aromalı filtre kahvelere ilginin oldukça arttığı görüldü. Bununla birlikte evde kaldığımız bu günlerde Kahve Dünyası online mağaza müşterilerinin tercihlerinde çekilmiş kahvenin yanı sıra daha önce çok yüksek bir oranda sipariş verilmeyen çekirdek kahve siparişlerinde de artış gözlemlenirken, Türk kahvesinin ise her zaman olduğu gibi bu dönemde de en çok tercih edilenlerden olduğu açıklandı.

Elde edilen verilere göre; Kahve Dünyası’nın online mağazasını ziyaret edenlerin yaş aralığında da değişim yaşandı. Son bir aya bakıldığında 35 yaş ve üzeri müşterilerinin oranı yüzde 35’ten 40’a çıkarken, aynı verilere göre kadın müşterilerinin oranı ise yüzde 59’dan 63’e yükseldi.

Yorum Yaz

 
 
  captcha